Českou MTV ohrožují spory mediálních gigantů

mtvmaleSpuštění české mutace MTV ohrožují třenice mezi dvěma mediálními obry z USA. Informuje o tom E15.

Letos na jaře se třetinovým majitelem CME stala společnost Time Warner. MTV Networks International zase vlastní společnost Viacom. Rivalita mezi těmito společnostmi může vážně narušit start české verze MTV. Viacom prý příliš netouží po tom, aby svému konkurentovi poskytoval svůj obsah. Ani jedna z firem tento stav nechce komentovat. „Plány na spuštění lokalizované české MTV stále ještě existují,“ prohlásila mnohoznačně mluvčí MTVNI Lynne-Mei Lee. „Tohle je o šest úrovní nade mnou,“ řekl ředitel Novy Petr Dvořák. Přesto šéf naší komerční jedničky tvrdí, že spory obou by neměly mít na chod české MTV vliv. „Pro Viacom je přece výhodnější, když s námi vydělá x peněz než s jiným českým subjektem jen pětinu této částky,“ tvrdí Dvořák.

E15 zmiňuje nedávný spor mezi Time Warner a Viacom, kdy druhý jmenovaný žádal zaplacení dodatečných 35 až 40 milionů dolarů za dodávání kabelových kanálů jako MTV nebo Nickelodeon do amerických kabelových sítí Time Warner. Po tvrdých obchodních jednáních byla na počátku ledna bez dalších podrobností oznámena dohoda obou koncernů.

S letošním spuštěním české MTV to nevypadá nijak růžově, v současné době neexistuje datum startu. Webové stránky, které Nova spustila, už ve své podstatě neexistují a zájemce je přesměrován na stánky Nova.cz. a reklamní čas zatím CME mediálním zastoupením a inzerentům nenabízí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , , ,