Československá SuperStar je tu!

novalogo.jpg

Projekt, o němž se již drahnou řádku měsíců mluví, se brzy uskuteční. Na podzim totiž česká komerční televize Nova a slovenská sestra Markíza uvedou federální pěveckou show SuperStar.


Oba lídři televizních trhů včera potvrdili existenci nového projektu, SuperStar se na obrazovky opravdu dostane v česko-slovenské verzi. „Čeští i slovenští televizní diváci tak budou mít jedinečnou možnost sledovat mladé pěvecké talenty z obou zemí a užívat si bohatou českou i slovenskou hudební tvorbu,“ uvádí tisková mluvčí Michaela Fričová z TV Nova. Stanice se pochválila výsledky předchozích řad, dodává: „V průměru dosáhly v premiéře všechny řady Česko hledá SuperStar 62,42% podílu na sledovanosti v cílové skupině dospělí 15-54 let a 55,01% podílu na sledovanosti v cílové skupině dospělí 15+. Velký ohlas diváků zaznamenal zejména finálový večer první řady, který dosáhl podílu na sledovanosti 88,50 % v cílové skupině dospělí 15-54 let, což v absolutních číslech znamená 3 015 tisíc diváků u televizních obrazovek starších 15 let.“

Nejedná se ale o první společný projekt obou televizí. Více si můžete přečíst ve dvou článcích z archivu webu RadioTV (zde a zde). Ač třetí řada SuperStar či X-Factor zůstaly mírně pozadu, stále dosahovaly nadprůměrných výsledků. První dvě řady slovenské SuperStar ve svém programu divákům nabídla veřejnoprávní STV, třetí řada usídlila právě na Markíze. Vysoké náklady by si navíc obě televize rozdělily mezi sebe a úspěch u diváků by mohl být značný. Moderátoři ještě nejsou oficiálně známí, přesto se ve slovenském tisku objevily spekulace o Leoši Marešovi, který moderoval jak SuperStar III, tak X-Factor. Vír spekulací rozvířily informace o cestě moderátora na Slovensko. Jeho polovičkou by se mohla stát neméně úspěšná a kvalitní moderátorka Adéla Banášová, čeští diváci ji mohou znát například z Testu národa, objevila se po boku Dalibora Gondíka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: