Česká televize o víkendu s mimořádnými programy

ct24listyKromě návštěvy papeže Benedikta XVI. má své místo i pořad „Žijeme digitalizací„.

Návštěvě hlavy katolické církve vyhrazuje Česká televize prakticky celé víkendové vysílání na zpravodajském kanálu ČT24. Série pořadů však startuje už dnes. První blok „Papež v České republice – Speciál ČT24“ je na programu v 15:45, v 17:30 pak ČT24 odvysílá Interview ČT24 s hostem Václavem Malým, biskupem.

Sobotní devítihodinový maratón můžete sledovat od 11:00, nedělní v 8:30 a pondělní v 8:00, konec je plánován na osmou večerní. Průvodcem se stává Václav Moravec. Mezi pozvanými jsou například kardinál Miloslav Vlk, filosof Václav Bělohradský, bývalý velvyslanec ve Vatikánu Martin Stropnický, současný ambasador Pavel Vošalík a desítky dalších hostů. Návštěvě papeže jsou vyhrazeny i nedělní Otázky VM.

Celou tiskovou zprávu ke speciálu najdete zde.

Víkend se však ponese také ve znamení digitalizace. Právě kvůli speciálům na zpravodajské „Čtyřiadvacítce“ nedostane prostor pravidelný magazín Média a svět. Ve stejnou dobu (tedy 16:35) se mediální problematika výjimečně stěhuje na první program České televize. V neděli 27.září odvysílá ČT1 další z programů „Žijeme digitalizací„. ČT jej uvede tři dny před vypnutím všech analogových televizních vysílačů velkého výkonu v územní oblasti Plzeň, tedy v neděli 27. září 2009 – premiéru od 16:35 hodin na ČT1, reprízu pak od 02:05 hodin na ČT2.

Hosty pořadu jsou Rudolf Pop (ředitel techniky ČT) a Pavel Hanuš (vedoucí projektu digitalizace), pohovoří o pokrytí v jednotlivých oblastech. Dostaví se i Ivo Procházka (vedoucí útvaru hlavního inženýra) a Karel Moulík (systémový inženýr), ti naopak budou hovořit o možných problémech s příjmem signálu. Do studia přijal pozvání i Zdeněk Duspiva (národní koordinátor pro digitální vysílání). Představeny budou rovněž informace o vysílání v HD.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .