Bude Zuna bez práce? Prima prý v září obmění zprávy

zunamalyKdyž Pavel Zuna nastupoval do TV Prima, jeho rozhodnutí bylo velmi medializované.

Jeho odchod však vzbuzuje ještě větší zájem médií, asi právě proto, že byl tak rychlý a překvapivý. Jeho (dnes již bývalá) kolegyně Mirka Čejková zůstává na pozici moderátorky hlavní zpravodajské relace televize Prima, prozatímním kolegou jím je pro tento týden Roman Fojta, ten se bude po jejím boku střídat s Jiřím Chumem. Výběr nového kolegy bude mít na starosti až nový šéfredaktor sekce zpravodajství a publicistiky. Pavel Zuna stále má chvíli zůstat v televizi Prima, bude korigovat další práce ve zpravodajství, už ale jen jako poradce. Kvůli smlouvě nesmí nastoupit do konkurenčních televizí a to po dobu půl roku, během této doby ale bude pobírat běžný plat.

Hned po ukončení spolupráce s TV Prima bulvární média oznamovala, že Zuna má již nabídku od jiné televize, která by byla ochotna zaplatit pokutu za porušení smlouvy. Zuna ale včera v Lidových novinách tyto informace popřel. Sám se nabízet už nebude, nevylučuje spolupráci s Novou, sám o ni ale nepožádá. Pracovní příležitost v jiném médiu mu zatím nebyla nabídnuta, bojí se o svou budoucnost? Sám včera několikrát uvedl, že si chce především odpočinout a věnovat se rodině. V krajním případě by se mohl věnovat učitelské profesi.

Připomeňme, že Pavel Zuna byl odvolán minulý týden z pozice šéfredaktora sekce zpravodajství a publicistiky. Důvodem byla jeho údajná neochota v pokračování úsporných opatření. Další snižování nákladů by podle něj zapříčinilo nekvalitu zpravodajství, což nebyl ochoten podstoupit. Podle něj je další směřování Primy určeno prodloužením příspěvků do zpráv. Podle komunitního serveru televize Prima se plánují v září nové prvky ve zpravodajství. Kromě nového moderátora by zprávy mohli obohatit hosté komentující aktuální zpravodajství. Zuna se k tomuto kroku vyjadřoval nanejvýš negativně, dojde sice k zlevnění, vzhledem k konkurenci s ČT tento krok označil doslova jako „smrtící“.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,