Každá tradice má svůj konec, britský bulvár The Sun končí s polonahými modelkami v tištěném vydání

Ukázka tradiční třetí stránky bulváru The Sun

Ukázka tradiční třetí stránky bulváru The Sun

Mnoho zejména mužských čtenářů si neumí představit bulvární noviny bez nahé dívky na některé z prvních vnitřních stránek. Britský bulvár The Sun, který tuto tradici zavedl, jí nyní dává jako první sbohem.

Podle informací britských médií rozhodl o zrušení tradiční nahé rubriky sám mediální magnát Rupert Murdoch. Nahé modelky z obsahu však úplně nezmizí, The Sun je bude i nadále nabízet ve své online verzi. V tištěném vydání dá prostor spoře oděným celebritám, které ale nebudou polonahé.

Třetí strana byla i místem pro osvětové kampaně týkající se rakoviny prsu

Tradiční třetí strana se naposled objevila v pátek. Stažení lechtivého obsahu považují britské aktivistky za své vítězství. Před dvěma lety dokonce v Británii vznikla samostatná iniciativa No More Page 3, která měla za cíl vymýtit tento typ obsahu z každodenních médií.

Strana 3 ale byla v minulosti i místem pro osvětové kampaně proti rakovině prsu. Nicméně drtivá většina čtenářů si tuto část bulvárních novin i nadále pojí s lehce erotickým obsahem a to nejen v Británii. Spoře oděné modelky se staly samozřejmou přílohou takřka všech bulvárně laděných deníků ve světě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .