Ringier AG a Axel Springer AG spojují své aktivity

axel_ringierV pěti zemích východní Evropy spojují své obchodní aktivity společnosti Ringier AG a Axel Springer AG, nový podnik sídlí v Curychu.

Jak Ringier AG, tak Springer AG drží rovných 50%. Axel Springer přináší do podniku činnosti dceřinných společností v Polsku, Česku a Maďarsku, Ringier pak v Srbksu, Slovensku, Česku a Maďarsku. Oba podniky představují více než 100 tištěných titulů, odhadovaný obrat se pohybuje okolo 414 milionů Euro. Počet zaměstnanců se čítá zhruba 4,8 tisíce. Podle tiskové zprávy zamýšlejí obě společnosti uvést společný podnik na burzu v horizontu tří až pěti let.

Pro obě společnosti je toto partnerství skvělým základem pro výrazný rozvoj publicistické hlavní obchodní činnosti s pěti předními bulvárními novinami na atraktivních rostoucích trzích a optimálním předpokladem pro další expanzi v digitálním obchodu budoucnosti,“ uvedl v tiskové zprávě Mathias Döpfner, předseda představenstva společnosti Axel Springer AG.

Christian Unger, předseda představenstva a generální ředitel koncernu Ringier AG k tomu dodává: „Společnost Ringier AG jako samostatný podnik se 177 letou tradicí, silnými značkami a charakteristickou kulturou hodnot nalezla rovnocenného partnera, který se k nám do velké míry hodí. Dohromady máme na jednotlivých trzích tak silné postavení, že s novým podnikem společně dosáhneme vstupu na burzu a že budeme moci spoluutvářet budoucnost rostoucích mediálních trhů ve východní Evropě.“

Společný podnik povede Florian Fels, současný dvaačtyřicetiletý ředitel divize Střední Evropa společnosti Ringier AG. Podmínkou transakce je schválení příslušnými antimonopolními úřady.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .