Nova kupuje agenturu Mediafax za 1 euro

mediafaxProvozovatel TV Nova, společnost CET 21, koupí tiskovou agenturu Mediafax, která působí na českém trhu od roku 2008 jako přímý konkurent ČTK. Ztrátovou soukromou agenturu dosud vlastnil generální ředitel korporace CME Adrian Sarbu prostřednictvím společnosti Media Pro Management.

Nova si od akvizice slibuje podle své mluvčí Michaely Fričové rozšíření informačního zázemí, posílení pozice v televizním a internetovém zpravodajství a rozšíření působnosti v regionech České republiky. Informovala o tom agentura ČTK. „Cena transakce jedno euro indikuje, že firma měla s hospodařením problémy. Před několika lety firmou avizovaný záměr dostat se na úroveň ČTK naplněn podle mého soudu rozhodně nebyl,“ uvedl analytik Ondřej Moravanský ze společnosti Cyrrus.

Mediafax poskytuje služby především Nově a jejímu zpravodajskému serveru TN.cz, spolupracuje i se zpravodajskou televizí Z1. Zřejmě se jí však nepovedlo získat dostatek dalších významných klientů protože na českém trhu dominuje ČTK, která zajišťuje veřejnou službu a má vlastní regulační orgán. Finančně je však na státu zcela nezávislá.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , , ,