News of the World končí kvůli skandálu s odposlechy

newsoftheworld

Britský bulvární týdeník News of the World vychází tento víkend naposledy, mediální magnát Rupert Murdoch jej ukončí kvůli skandálu s odposlechy.

Důvodem ukončení činnosti bulvárního týdeníku News of the World je aféra s odposlechy mobilních telefonů, ta přitom začala už v roce 2005. Soukromý detektiv odposlouchával pro plátek telefonní schránky unesené dívky, která byla po půl roce nalazena zavražděná. Nedělníku odcházeli rovněž inzerenti, příjmy z reklamy přitom činily až 660 tisíc liber týdně (zhruba 17,8 milionu korun).

AKTUÁLNĚ: Digitální deník pro iPad už brzy skutečností

Do celé záležitosti je podle médií zapleten i britský premiér David Cameron, jeho mediálním poradce byl do letošního ledna Andy Coulson, který v letech 2003-2007 působil na jako šéfredaktor News of the World. Po vypuknutí skandálu z funkce odstoupil. Premiér se od záležitosti distancoval a označil ji za „šokující“.

SOUVISEJÍCÍ: Slovenský projekt zpoplatnění webu stojí na hliněných nohou

Týdeník News of the World má za sebou více než 168 letou historii. Jak uvedl James Murdoch, předseda vlastnící organizace News Corporation, na webu www.newsoftheworld.co.uk, veškerý výtěžek z posledního výtisku půjde na charitu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .