Literární noviny dnes vychází v novém

literarky1Dnes vychází „nové“ Literární noviny s inovovaným designem a omlazeným logem. Upozorňuje na to web Týden.cz.

Literární noviny v květnu tohoto roku změnily majitele. Tím se stala společnost Litmedia. Novým šéfredaktorem se stal Zbyněk Fiala. Ten se chce vrátit k tradici kulturně názorového listu zaměřeného především na levostředé čtenáře. Prioritou časopisu zůstávají kulturní, sociologická, filosofická, enviromentální nebo církevní témata.

Na první straně „literárek“ se objeví názorová publicistika. „Chceme rozvíjet kulturu dialogu, na první straně budeme pravidelně přinášet polemiku dvou významných osobností na jedno důležité společenské téma. V prvním čísle se vracíme ke kontroverznímu tématu grantů pražských divadel, ke kterému se vyjadřují šéfové divadel Jiří Kratochvíl a Jiří Kracík,“ řekl Fiala.

Stálá redakce zahrnuje deset lidí, většina textů bude od externistů (např. Erazim Kohák, Ivona Švehlíková, Ladislav Balcar). V Literárních novinách se objeví také materiály převzaté z Der Spiegel nebo Le Monde Diplomatique.

Literární noviny se rozrostly na 24 stran, budou vycházet celobarevně a v novém designu od Tomáše Coufala. Jejich cena je 35 korun (předplatné 29 korun) a startovací náklad je 5 tisíc výtisků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .