HN startují od pondělí v novém

novinyakafeOBRÁZKY UVNITŘ – V pondělí 18.května se představí Hospodářské noviny v nové grafické podobě a s novými rubrikami.

HN představily svou novou podobu, celý týden v kampani (jak na webu, tak v tištěném deníku) objasňují, jaké změny se chystají. Šéfredaktor Petr Šimůnek chce stávající podobu předělat, HN mají šanci být lepší, jiné a výlučné. Alespoň tak se charakterizují. Na novém designu procovala společnost CASE i Associats z Barcelony, má za sebou například relaunch novin jako Independent nebo Il Sole 24 Ore (největší evropské noviny z oblasti biznisu). Proměna má být nejmarkantnější v dějinách tohoto periodika. Nové logo s sebou přináší i mírně odlišnou paletu používaných palet, dominuje opět modrá – ovšem ve světlejším odstínu. I nadále chce Šimůnek zachovat to nejlepší z předchozího: „Dál to budou noviny seriózní, s nejsilnějším zpravodajstvím o byznysu a ekonomice v Česku. Dál to budou noviny píšící jen o podstatných věcech, bez balastu, a společně s naší stránkou iHNed.cz budou tvořit hlavní médium pro ty nejlépe vzdělané a postavené čtenáře v naší zemi. Těch nám ostatně stále přibývá a je to pro nás velký závazek.“

Podívejme se podrobněji na obsah, který HN připravují. Proměnou projde samozřejmě i titulní strana související s tématem dne: „Každý den si vybereme jednu událost, kterou zpracujeme do hloubky, ať už to je Lisabonská smlouva, nebo krach na burze,“ říká v promo videu Šimůnek. Ke slovu se může dostat i originální téma, jako příklad je uveden „Podivné zakázky ve státě„. Chybět nemají ani názory, dvoustrana se bude zabývat například portrétem zajímavého hosta, v pátek čtenáři najdou rozhovor. Další novinkou je sekce Business Class, částečně se na ni budou podílet i samotné manažeři a jiní businessmani. Moje HN, nová dvoustrana na konci novin, každý den se bude zaměřovat na jedno téma – v pondělí „Moje firma, moje peníze, moje kariéra„, v úterý „Technologie a věda„, ve středu „Reality a bydlení„, čtvrtek ve znamení „Aut“ a týden završí „Móda a styl„. HN slibují mimo jiné i obsahově zajímavější sekci Finance. Sportu bude patřit jedna strana (v pondělí pak pět stran shrne nejdůležitější víkendové zprávy, to je podle HN nejdůležitější den pro sport). Kultura a showbusiness dostanou nově společnou dvoustranu (v jiném balení, než na co jsou čtenáři zvyklí). Poslední strana připraví denně jednu zajímavou, důležitou nebo jen „estetickou“ fotku a k tomu počasí, televizní tipy, lekce angličtiny a odkazy na zajímavé články na webu.

hnvnovem

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .