Google si rozmyslel nákup tištěných novin

novinymaleInternetový moloch Google uvažoval o nákupu některého z tištěných periodik. Nakonec se však rozhodl, že tak neučiní. Uvedl to generální ředitel společnosti Eric Schmidt v rozhovoru pro list Financial Times. Podle Schmidta by tato investice byla příliš nákladná a svazující.

Spekulace o tom, že Google, který má dostatečně vysokou hotovost, má v plánu nákup některého ze zavedených tištěného titulu, se před nedávnem objevily v médiích. Noviny totiž bojují s poklesem zájmu inzerentů a s tím souvisejícím odlivem peněz z tohoto segmentu. A toho měl Google chtít využít. Mezi možnými listy k prodeji se objevily i NY Times. To však člen představenstva Scott Galloway minulý týden popřel.

Mediální agentura Carat odhaduje, že celosvětové výdaje na reklamu se v letošním roce sníží o 5,8 procenta kvůli poklesu zájmu o inzerci na všech velkých trzích s výjimkou Číny. V příštím roce by měly výdaje podle nového odhadu stoupnout o 0,7 procenta. Ve Spojených státech by se letos měly výdaje propadnout o 9,8 procenta.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: