E15 možná míří do dalších regionů, končí však MF Plus

e15_mfVydavatelství Mladá fronta a.s. ukončuje působení titulu MF Plus na českém trhu kvůli nízkému prodanému nákladu. Deník E15 se možná dostane k dalším čtenářům.

Již brzy obyvatelé Plzně najdou ve volném prodeji na stáncích distribuční sítě PNS ekonomický deník E15, který je ve stávající distribuční síti v Praze, Brně a Ostravě i nadále k dostání zcela zdarma. Testovat nový distribuční kanál se Mladá Fronta a.s. rozhodla vzhledem k velké poptávce. „O zpoplatnění deníku uvažuje vydavatelství při vstupu na nové trhy v dalších krajských městech ČR,“ uvedlo vydavatelství. Již brzy by tak mohly přibýt nové nestandardní kanály volného prodeje. Ekonomický deník E15 začal vycházet v roce 2007, od dva roky později k němu přibyl multiregionální týdeník Sedmička, který je dostání zcela zdarma a vychází každý čtvrtek.

Kvůli klesajícímu trendu prodaného nákladu v letošním roce ukončuje svou činnost týdeník MF Plus, končí k 31. červenci 2010. Vydavatelství Mladá fronta a.s. však měla problémy i kvůli názvu, konkurenční společnosti Mafra se nelíbí název, sama vydává deník Mladá fronta DNES.

K TÉMATU: Mladá fronta připravila nový zdravotnický titul

Další novinky ve vydavatelství mají vycházet vstříc potřebám čtenářů a klientů. V rámci restrukturalizace vydavatelství CPress Media posiluje své aktivity, provozovány budou i nadále internetové tituly (Živě.cz, Mobilmania.cz a další), ale i tištěné tituly (Jak na počítač, Computer a jiné). Po zkušenostech rumunské divize rozvíjí Mladá fronta a.s. také další aktivity, zahájila spolupráci s Českou lékařskou komorou vydávající odborný měsíčník Tempus medicorum. „Odborný týdeník Zdravotnické noviny bude od srpna 2010 distribuován v nákladu 46 000 ks spolu s odborným měsíčníkem Tempus medicorum všem členům České lékařské komory, a to znamená, že Zdravotnické noviny budou dostávat všichni lékaři v ČR,“ píše se v tiskové zprávě společnosti Mladá fronta a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .