Televizní i rozhlasové vzpomínky nejen na hokejisty a 11. září

036_vikendPROGRAMOVÝ PRŮVODCE RadioTV Tento víkend bude mít spíše hořký nádech, rádia i televize budou vzpomínat na tragicky zesnulé hokejisty. Do minulosti deset let vzdálené nahlédnou rovněž rádia i televize ve speciálních pořadech, proto budou tentokrát Víkendové tipy patřit výjimečně i televizním stanicím, takže najdete skutečně kompletní informace. Ovšem nabízíme kompletní víkendové tipy českých rádií. DOPLNĚNO O RÁDIO HANÁ

PDF DOKUMENT: PROGRAMOVÉ TIPY NA 36. TÝDEN 2011

Poslední rozloučení s hokejisty

Pietní akty nad tragicky zemřelými hráči hokejového týmu ruské KHL Lokomotiv Jaroslavl odvysílají rovněž dvě české televize. Na Nově Sport jej diváci zhlédnou v sobotu v 6:30 (smuteční obřad a rozloučení přímo v Jaroslavli), v záznamu chystá Nova Sport přenos na sobotu ve 23:55. Pro ty, kteří nemají placený kanál, nasadí přenos server TN.cz.

RADIO: Sdílíme poctu českým hokejistům a posíláme upřímnou soustrast rodinám

Nedělní dopoledne vyhradí vzpomínkám veřejnoprávní ČT4, jedná se o přenos ze Staroměstského náměstí v Praze. Mistrovství Evropy ve volejbale přeruší v neděli v 15:00 čtvrthodinový přenos ČT4.

11. září na zpravodajských stanicích

Speciální programy odvysílají mnohé stanice, věnujme se nyní zpravodajským okruhům. ČT24 chystá speciál, který začne v neděli ve 14:30 a skončí v 18:50. Moderátor David Borek přinese mimo jiné přímé přenosy z akcí na Ground Zero v New Yorku, kde budou čtena jména obětí, akci čtyřikrát přeruší minuta ticha (stane se tak ve chvíli, kdy letadla zasáhla budovy). Do speciálu se zapojí i zpravodaj Michal Kubal. Vstupy odvysílá též slovenská TA3.

Téma 11. září se nevyhýbá ani Českému rozhlasu, k 10. výročí chystají jednotlivé stanice hned několik dokumentů a pořadů. Celou neděli se tématu bude věnovat ČRo 1 – Radiožurnál, v 18:10 odvysílá dokument Víta Pohanky. ČRo Radio Česko plánuje rozhovor s americkým velvyslancem či architektem Jiřím Boudníkem. ČRo Leonardo plánuje mimo jiné Historický magazín Zrcadlo. Kompletní informace najdete v tiskové zprávě Českého rozhlasu. Rádio Impuls bude informovat o výročí ve zpravodajských relacích.

POSLECHNĚTE SI: 11. ZÁŘÍ NA ČRO 1 – RADIOŽURNÁL

Dáte-li přednost zahraničním stanicím, pak laďte například CNN, ta rovněž nabídne přenos z New Yorku, přijde i na rozhovory s lidmi, kteří šli do práce 11. září (CNN: Footnotes of 9/11 od 11:00). Informacemi nabité vysílání slibuje rovněž Sky NEWS, na oficiálních stránkách je k dispozici speciál k výročí, v něm najdete mimo jiné grafické znázornění toho, jak by mohlo místo Ground Zero již brzy vypadat.

BBC World News zařazuje do programu v neděli v 11:10 reprízu dokumentu „The Secret War on Terror“, konspirace poodhalí ve 12:10 pořad s názvem „The Conspiracy Files“ a od 19:30 nechybí přenos z New Yorku.

11zariZdroj: www.ct24.cz

Filmy, dokumenty i hry o 11. září

ČT2 od 20:30 v neděli nasazuje dokument Konspirační teorie, který odvysílá též již zmíněná stanice BBC World News. TV Nova zve na americký dokument „11. září – Když spadly věže“, od 16:00 zhlédnete výpovědi přeživších, pozůstalých i zasahujících hasičů. Nova Cinema poté vsází na film „World Trade Center“ ve 20:00. Pozadu nezůstává ani TV Barrandov, v 16:35 odvysílá dokument „Přežili jsme 11. září“ z produkce National Geographic. V neposlední řadě zveme na program TV Prima, od 22:05 čeká diváky koprodukční film „Let číslo 93“.

Slovenské stanice odvysílají dokumenty také – STV Jednotka ve 13:00 a Markíza o hodinu později. Slovenský lídr odvysílá též film Let číslo 63 a to od 16:10. Překvapivě TV JOJ žádnou mimořádnou relaci nezařadí.

PŘEČTĚTE SI: National Geographic chystá speciál k 11. září

Z dokumentárních stanic jsme již informovali o dokumentu Dvojčata na History Channel (od 21:00) či bohaté nabídce National Geographic Channel, ta věnuje tématu celý víkend, z nabídky zmiňme hlavní nedělní program – 11. září – Válka pokračuje (20:00), Rozhovor s Georgem Bushem (21:00), Vteřiny před katastrofou (22:00) a Giuliani – rozhodnutí v den 11. září (23:00). Discovery Channel zařadí ve 21:00 dva díly dokumentu s názvem „Obnovení – přestavba Ground Zero.

Placený kanál Filmbox v neděli od 21:00 zařazuje drama (Francie – Egypt – Japonsko – Velká Británie) z roku 2002 s názvem 11.09.01.

Téma 11. září se dostane též na vlny ČRo 2 – Praha (Dvojka), v neděli čeká posluchače speciální vysílání „Dobré ráno, Česko“. ČRo 3 – Vltava zařazuje na 21:50 hru o hrdinství amerických hasičů od Anne Nelson – Chlapi. Osoby a obsazení: Joan (Milena Steinmasslová) a Nick (Svatopluk Skopal). Radio Wave připravuje speciál pořadu Vizionáři a to v sobotu od 21:00.

Zprávařka Rádia Haná Simona Pelíšková vždy ve zprávách v celou hodinu zavzpomíná na jednu událost spojenou s 11. září.

Hudební a sportovní tipy na víkendový program rádií

Mimořádně jen stručně k dalším víkendovým akcím českých rádií. Rádio Beat bude otevírat posluchačské konzervy, konkrétně se posluchači budou chlubit svými hudební přírůstky do sbírek. Rádio Blaník po prázdninách vrací hudební víkendy speciál, první je vyhrazen paní Haně Zagorové, vyhrávat se bude její 3CD obsahující mimo jiné i novinkové skladby. Country Radio poodhalí tajemství steel kytary.

DOPORUČUJEME: ČRo Olomouc inovoval zpravodajství, v sobotu se otevírá veřejnosti

ČRo 3 – Vltava odvysílá hudební přenosy spojené s Antonínem Dvořákem a zakončí tak celotýdenní speciál. Rádio Haná hraje po celý víkend „Hitů číslo 1“, největší hity posledních měsíců každou hodinu hudební expert Rádia Haná – Roman Pachta. Hitrádio FM Plus soutěží o vstupenky na zápas FC Viktorie Plzeň vs. Bate Borisov. Rádio Jizera zve na Víkend s Italem Zuccherem, soutěžit se bude o lístky na zářijový koncert. Kiss Hády se o víkendu věnují správnému stravování. Femme fatale obsadí víkendové vysílání rádia Kiss 98.

TENTO TÝDEN: Beat a Čas o kmitočet bohatší, vyhlášena licenční řízení na bonitní frekvence

Rádio Bonton vůbec poprvé plánuje zařazení živých koncertů, premiéru naladí posluchači v pátek od 19:00, repríza je na programu v neděli od 16:00 a v úterý v 21:00. První vydání servíruje koncert britské divy Adele.

SOUVISEJÍCÍ: Na ČRo 3 probíhá týden s Antonínem Dvořákem

ČRo 1 – Radiožurnál nasazuje koncert Richard Müllera k desce 44 Live!. ČRo 1 – Radiožurnál mimořádně zařazuje koncert „Jasná zpráva? Jedeme dál!“ – záznam k sedmdesátinám textaře Pavla Vrby přináší největší hity české pop music v podání domácí pěvecké špičky – vystoupí Olympic, Petra Janů, Petr Kolář a další. Classic FM rozezní tóny Capurro e Di Capua: O sole mio. Forevermore od Whitesnake zazní na Radiu Čas Rock. To mostecké Gama rádio doporučuje k poslechu desku Vladimír Mišík & ETC… 2 (1980), v sobotu v 10:00 navíc ve studiu přivítá Sillage (Moravský Krumlov). Poslední hudební tip je z Rock Rádia, posluchači si zvolili PUHDYS – PUHDYS 1 (1974).

Kompletní informace o víkendovém programu rádií v éteru i mimo něj hledejte v přiloženém PDF dokumentu v horní části článku.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. nemereth

    Radiožurnál nenasazuje koncert Richard Müllera k desce 44 Live! – ale: Jasná zpráva? Jedeme dál! záznam koncertu k sedmdesátinám textaře Pavla Vrby přináší největší hity české pop music v podání domácí pěvecké špičky – vystoupí Olympic, Petra Janů, Petr Kolář a další

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .