Studio NOC – prodloužené společné vysílání regionálních studií ČRo

regionycroPROGRAM UVNITŘ – Od druhého lednového se představí společné vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu v nové podobě s delší stopáží. Nebude začínat již od 21., resp. 22. hodiny, nýbrž odstartuje už v 19.30. Ve více než devítihodinovém bloku Studio NOC nepřijdou posluchači o pořady Tandem Jana Rosáka, Divadlo Noc nebo Noční linku. Těšit se mají navíc na řadu nových pořadů. Jisté ovšem je, že nynější program regionů bude upraven a skončí některé zavedené pořady. Co nás čeká?

Osvědčené formáty neskončí

Poprvé v pondělí 2. ledna nabídne Český rozhlas svým posluchačům rozšířený společný večerní a noční program – v novém provedení. Identifikovat se bude jako Studio NOC. V době od 19.30 do 05.00 najdou posluchači „výběr toho nejlepšího z produkce rozhlasových studií v Čechách, na Moravě i ve Slezsku„. „Studio Noc nabídne nejen osvědčené pořady jako Tandem Jana Rosáka nebo Divadlo Noc, ale také novinky – např. řadu hudebních pořadů v pravidelném čase po 20. hodině. Ti, kteří začínají den hodně brzy, budou moci vstávat před pátou hodinou s českými písničkami„, uvedl ředitel Českého rozhlasu Regina Josef Havel.

PSALI JSME: Zemřel Michal Zelenka, pozitivní ikona českých rádií

Zachována zůstane Noční linka a to v nezměněné podobě, od 23.00 do 01.00 slibuje posluchačům „bližší kontakt a větší prostor pro jejich příběhy„. Studio NOC je společný projekt všech regionálních studií Českého rozhlasu a v některých krajích nahradí i pořady dosud vysílané ve večerním čase.

radiotv_face_n05

V 19.30 Životopisy, poté hudební okénko

Společné regionální vysílání studií Českého rozhlasu už od 19.30 vsází nejprve na cyklus Životopisy, poté se v programu objevují pořady Stretnutie a O Roma vakeren, které jsou známy z vysílání ČRo 1 – Radiožurnál. Na hudební blok se posluchači mohou nově těšit jednotně od 20. hodiny. Víkend servíruje programy Dvojky ČRo.

NENECHTE SI UJÍT: Čeká nás boj o bonitní kmitočty: Beat v Šumperku, Dance v Ostravě …

Devátou hodinu večerní otevírá Tandem Jana Rosáka (o víkendech speciály) a Divadlo Noc, které v neděli vystřídá Nalaďte si legraci. Hodinu po půlnoci se otevírá tříhodinový blok výběru nejzajímavějších pořadů regionálních studií Českého rozhlasu. Podrobnosti najdete v přiloženém programovém schématu. Ráno s českými písničkami uslyšíte, naladíte-li si vysílání po 4. hodině a 30. minutě.

CRo - Radio Cesko - studio2 - velkyStudio ČRo Radio Česko, ilustrační fotografie.

Regiony musí upravit schéma, zrušit některé pořady

Regionální stanice Českého rozhlasu už nyní informují o úpravách programu. „Nerušíme žádný z klíčových pořadů, téměř všechny zůstávají na svých místech. To platí i o prestižních uměleckých pořadech Zelný rynk a Sedmé nástupiště,“ doplnil ředitel ČRo Brno Ludvík Němec pro server Mam.cz. Posluchači budou nově častěji slýchat Toulky českou minulostí.

SOUVISEJÍCÍ: Proběhl seminář od hudbě na Radiožurnálu a Dvojce Českého rozhlasu

Český rozhlas Plzeň se ovšem s některými programy rozloučí, podle Mam.cz to uvedla Marie Prokůpková: „Bohužel skončí kromě jiných tolik oblíbená středeční Seznamka, reprízy dechovkového pořadu Muziky muziky a večerní pořad Světem vážné hudby, který uslyšíte na stanici ČRo 3 Vltava. O víkendu se odpolední půlhodinky s lidovou hudbou přesunou na čas 18:30 hodin a Víkendové čtení si posluchači nyní vyslechnou v neděli od 19 hodin.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .