Stanice Vltava a Eurorádio budou vysílat z Plzně, jde o mezinárodní projekt

Český rozhlas se podílí na mezinárodním vysílacím projektu, v němž představí partnerským veřejnoprávním rozhlasům západočeskou metropoli jako jedno ze dvou měst, která letos nesou titul Evropské hlavní město kultury.

cesky-rozhlas-logo-3-651

Osem koncertů pro tuzemské i zahraniční posluchače

Pro zahraniční i tuzemské posluchače je ve dnech 17. – 26. dubna připraveno osm koncertů. Speciální vysílání z Plzně se na deset dnů stane součástí dlouhodobé série koncertů Eurorádia. Cílem je umožnit posluchačům zažít atmosféru pulzující hudební scény jednotlivých regionů Evropy.

Český rozhlas se stal jediným rozhlasovým mediálním partnerem evropského hlavního města kultury Plzně 2015. Součástí této spolupráce jsou nejen pravidelné informace o dění v Plzni, vlastní koncerty a akce pro veřejnost, ale také přímé přenosy a záznamy akcí, které prezentují místní hudební kulturu,“ uvedl generální ředitel rozhlasu veřejné služby Peter Duhan.

Přímé přenosy budou vrcholem série hudebních pořadů

Vrcholem série hudebních pořadů budou nepochybně přímé přenosy. V pondělí 20. dubna zazní z kulturního domu Peklo v podání Plzeňské filharmonie a dalších umělců pod vedením šéfdirigenta Tomáše Braunera Dvořákův symfonický triptych Příroda, Život a Láska a Janáčkova kantáta Amarus. Ve středu v Telefonotéce živě vysíláme setkání s komponistou Eduardem Spáčilem, na jehož povídání naváže večerní medailon Studia pro experimentální hudbu ČRo Plzeň. Na pátek je zařazen zpožděný přímý přenos jazzového koncertu kapely Vertigo a v sobotu zazní na vlnách ČRo Vltava i evropských rádií v přímém přenosu z Velkého divadla Smetanova Prodaná nevěsta,“ řekl Petr Veber, vedoucí hudební redakce stanice Vltava.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: