Stanice mluveného slova bojují o prvenství, lídra nelze určit

radio-mikrofon-651

Poslechovost dvou stanic mluveného slova, tedy Českého rozhlasu Plus a soukromé sítě BBC/Zet, je souhrnně na úrovni 45 tisíc posluchačů denně a 100 tisíc lidí týdně se stoupající tendencí. Jedničku zatím nelze určit. Aktuální výsledky průzkumu RadioProjekt totiž připisují každé ze dvou soupeřících stanic jiné prvenství, podle toho, zda jde o denní nebo týdenní poslechovost.

Stanice ČRo Plus se v týdenní poslechovosti vyrovnala Šestce

Novou stanici mluveného slova ČRo Plus, která loni na jaře nahradila tři specializované okruhy, poslouchá 25 tisíc lidí denně a 45 tisíc týdně. V týdenní poslechovosti se ČRo Plus vyrovnal Šestce, no v denních hodnotách má pořád o 5000 posluchačů míň. Pokud jde o celkovou poslechovost tří zrušených stanic rozhlasu – tedy zpravodajského Rádia Česko, vědeckého Leonarda a publicistické Šestky – zde nový okruh ČRo Plus ztrácí přes 30 tisíc posluchačů týdně.

Část z nich převzala nová komerční síť Radio ZET, která od loňského března vysílá na frekvencích stanice BBC v České republice. České vysílání BBC/Zet si každý den naladí 20 tisíc lidí, v týdenním vyjádření je to až 54 tisíc posluchačů.

ZET boduje díky FM frekvencím, ČRo Plus se k posluchačům dostává přes Reginu

Pokud bychom z těchto dvou stanic chtěli sestavit pořadí úspěšnosti, v týdenním vyjádření by si prvenství připsala soukromá stanice ZET, která láká posluchače i díky FM frekvencím získaným akvizicí českého vysílání BBC. I Český rozhlas umísťuje část programu ČRo Plus na VKV, zatím však jde pouze o dopolední blok, ve spolupráci s pražským studiem Regina vysílá ranní i odpolední blok. Dopad tohoto vysílání by se měl projevit až v dalších vlnách RadioProjektu.

Autor článku:

Komentáře (2)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .