Slovenské Rádio Hey prý nadále dluží honoráře bývalým spolupracovníkům

hey-logo.jpgSlovenská část původně česko-slovenského projektu rádií Hey má i nadále potíže. Stanice, jež do roku 2010 patřila do stáje české mediální skupiny GES, prý nadále dluží honoráře svým spolupracovníkům. Rádio vysílá hudební program se základním zpravodajstvím a zatím nedochází ani k zamýšlenému propojení s bratislavskou rockovou stanicí Aligator.

Bývalí spolupracovníci žádají vysvětlení situace

Bývalí spolupracovníci servisní společnosti Hey Media Slovakia, a.s., požadují po novém majiteli provozní společnosti vyplacení všech dlužných honorářů, které jim údajně přislíbil i zástupce současného majitele Marko Duditš. Vysílací licenci slovenského rádia Hey vlastní společnost GES Slovakia, s.r.o., spolupracovníci Rádia Hey nicméně dodávali své pořady a služby servisní organizaci. Z medializovaných informací není jasné, zda současný majitel licence převzal i závazky servisní organizace Hey Media Slovakia, nicméně z vyjádření samotných bývalých spolupracovníků vyplývá, že nový majitel se měl zavázat, že uhradí všechny dlužné honoráře vůči bývalým spolupracovníkům. Mělo se tak stát do deseti dnů od doby, kdy slovenská Rada pro vysílání a retransmisi posvětila převod licencované společnosti GES Slovakia do rukou nového majitele. K tomu došlo ještě v roce 2010.

Původní spolupracovníci nyní prostřednictvím otevřeného dopisu požadují opětovné vysvětlení celé situace ohledně nevyplacených honorářů. „Do poslední chvíle, tedy do doby než jste s námi ukončili spolupráci, jsem já i další bývalí kolegové vykonávali svou práci profesionálně a zodpovědně. Slíbili jste vyřešení situace a vyplacení honorářů, no bohužel jsou to už téměř dva roky a vy pořád nekomunikujete a vymlouváte se, že prý nemáte se společností Hey Media Slovakia nic společného. Přitom jste nám říkal, že nový majitel (investor) Rádia Hey přebírá všechny závazky nejen společnosti GES Slovakia, s.r.o., ale i společnosti Hey Media Slovakia, a.s.. Byli bychom velice rádi, kdyby jste se konečně vyjádřili pravdivě ke vzniklé situaci,“ napsal v otevřeném dopise Peter Čambora, bývalý moderátor a někdejší obchodní zástupce slovenského Rádia Hey a zároveň dodal, že výše nevyplaceného honoráře společnosti Hey Media Slovakia vůči jeho osobě činí 5128 eur (tedy přibližně 128 tisíc Kč). Podobná situace má být i u dalších bývalých spolupracovníků této společnosti.

Redakce RadioTV se pokoušela ke vzniklé situaci získat i vyjádření pana Marka Duditše, na jeho mobilní číslo jsme se ale nedovolali.

hey-web-skNáhled webu slovenského Rádia Hey ještě v dobách plného provozu. Screenshot – archiv RadioTV

Slovenské Rádio Hey už nemá s tím českým nic společného

Slovenské Rádio Hey patřilo několik let do portfolia české mediální skupiny GES. Ta se ale před necelými dvěma lety stáhla z tamního trhu. Licencovanou společnost GES Slovakia nyní vlastní společnost Prvé finančné družstvo se sídlem v Piešťanech. Servisní společnost Hey Media Slovakia, a.s., má i nadále českého vlastníka a podle obchodního rejstříku patří pražské společnosti Radio Asset, a.s..

Rádio Hey v Bratislavě ale už nemá nic společného s českou částí této sítě. Zachovalo si pouze hudební formát orientovaný na českou a slovenskou tvorbu. Stanice vysílá převážně nemoderovaný program doplněný několika krátkými zpravodajskými bloky, dodržuje ale blokovou strukturu vysílání stanovenou v rámci licence. Podle původních medializovaných informací mělo dojít k programovému sblížení s bratislavským rockovým rádiem Aligator, ve kterém působí i zástupce nového majitele Marko Duditš. Prozatím se ale slovenské Rádio Hey drží svého původního formátu.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Jose

    To je taková poměrně zajímavá situace. Současní majitelé stávající formát slovenského radia Hey poměrně ostře několikrát odsoudili v tisku jako přežitý, nevýdělečný apod. Hovořili několikrát v různých interview o tom, že slovenské radio Hey by mělo přejít na formát jako má slovenské rádio Aligator, či jako má české rádio Hey. Ale nic takového se dosud nestalo. Sice se jim podařilo obnovit vysílání z družice SES na 23,5°E. Ale s bývalými zaměstnanci se také zřejmě ještě stále nedokázali plně vyrovnat a jejich oprávněné pohledávky, srovnat. Přitom je to, jak říkám velmi zajímavá situace. Na pozici 23,5°E vysílá české rockové rádio BEAT a pokud by tam začalo vysílát slovenské rádio HEY v avizovaném formátu, byla by tam rocková rádia už dvě. Což by bylo dobré. Ale ona se od té doby změnila situace. On už tam není pouze BEAT, jako tomu bývalo. Když by dnes přešlo slovenské HEY na slibovaný rockový formát. Bylo by už třetím rockovým rádiem na pozici 23,5°E. Dne 17.2.2012 totiž začalo vysílat na pozici 23,5°E holandské Arrow Classic Rock. http://www.arrow.nl/rock/ ( zde pro ilustraci a posouzení jejich programu, přístup z internetu ) Takže, nežli se Slováci rozhoupali, už je Holanďané, mezi tím předběhli. I tak, ale uvidíme, zda se tedy někdy dočkáme slovenského rockového rádia HEY na pozici SES 23,5°E. A když už se nestali druhým rockovým rádiem na zmíněné pozici, zda se tam stanou alespoň tím třetím.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .