Program Českého rozhlasu povede Jan Menger

ceskyrozhlasvelkyAKTUALIZACE – Včera se uskutečnilo neveřejné zasedání předsednictva Rady Českého rozhlasu, na kterém generální ředitel Peter Duhan oznámil jméno nového náměstka pro vysílání a program. Veřejnost se toto jméno dozví oficiálně příští čtvrtek na veřejném zasedání Rady. Několik radních ale webu Česká média potvrdilo, že program rozhlasu povede Jan Menger.

Pan generální ředitel Peter Duhan avizoval, že jméno náměstka pro program a vysílání oznámí na neveřejném zasedání předsednictva Rady ČRo, které se včera uskutečnilo. Zároveň ale platí, že konkrétní jméno bude zveřejněno až na příštím veřejném zasedání Rady Českého rozhlasu, které proběhne ve čtvrtek 23. února,“ řekl serveru RadioTV Jakub Čížek, ředitel Odboru komunikace a vnějších vztahů Českého rozhlasu.

Internetový deník Česká média nicméně ve večerních hodinách zveřejnil informaci, že novým náměstkem pro vysílání a program bude Jan Menger, který dlouhodobě působí v Českém rozhlase. Redakci ČM to potvrdilo několik členů rozhlasové rady. V médiích se dlouhodobě zmiňovala jména čtyř možných kandidátů. Největším favoritem měl být bývalý výkonný ředitel hudební televize Óčko Hynek Chudárek a právě i Jan Menger. Mimo to byl ve hře i ředitel Symfonického orchestru Českého rozhlasu Jan Simon a novinářka a překladatelka Kristýna Žantovská.

Náměstek generálního ředitele pro program a vysílání by měl nastoupit do funkce k 1. březnu a doplní tak členy vrcholového managementu. Generální ředitel Peter Duhan má v současnosti pod sebou náměstka pro správu a provoz Oldřicha Šestáka, za strategický rozvoj zodpovídá náměstek René Zavoral a a Odbor lidských zdrojů vede Marian Ferenčík.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: