Šéf Českého rozhlasu má problém, v rozporu se zákonem zaměstnával svého syna

Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan porušil v minulosti Zákon o Českém rozhlasu, když zaměstnával v této veřejnoprávní instituci svého syna Andreje Duhana. Tato informace odzněla na zasedání Rady Českého rozhlasu.

cesky-rozhlas-logo-nove

Syn generálního ředitele působil v rozhlasu do konce srpna

Jako první o tomto problému informoval web Digizone.cz. Ten pokládal událost za natolik závažnou, že dokonce rozeslal médiím tiskovou zprávu.

Musím konstatovat, že osoba blízká generálního ředitele byla zaměstnána v Českém rozhlasu,“ řekl René Zavoral, náměstek generálního ředitele Duhana pro program a provoz. Andrej Duhan, syn generálního ředitele, měl být zaměstnancem Českého rozhlasu do konce srpna letošního roku. V tomto případě jde o porušení zákona.

Ten totiž nedovoluje zaměstnávání osob blízkých v tomto veřejnoprávním médiu. Své blízké osoby zde nemohou zaměstnat členové nejužšího vedení ani samotní členové kontrolního orgánu, tedy Rady Českého rozhlasu.

Šéfovi rozhlasu může hrozit až odvolání z funkce

Generálnímu řediteli Peteru Duhanovi může za tento problém hrozit odvolání z funkce. On sám se k celému problému zatím nevyjádřil. Členové kontrolního orgánu si do pátku vyžádají tuto informaci písemně a příští týden by mohla proběhnout mimořádné zasedání Rady ČRo, která bude řešit další budoucnost generálního ředitele v této veřejnoprávní instituci.

Peter Duhan, foto: Týdeník Rozhlas

Peter Duhan, foto: Týdeník Rozhlas

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .