Rozhlasové stanice Color a Sázava uvedly dva nové společné pořady

Ve vysílání se objevuje Color Music Special zaměřený na etno a příbuzné žánry. Dalším zajímavým titulem je Odložte si, kde se vysílají různé styly elektronické hudby pro příznivce žánrů chill-out. Rádio Sázava navíc od začátku letošního roku vysílá bez reklam, díky svému klíčovému komerčnímu partnerovi.

radio-studio-ilust-naj-651

Nové pořady vznikají ve frýdecko-místeckém studiu

V pořadu Color Mix Special se mohou posluchači jednu hodinu seznamovat se směry world music od reggae až po africké styly. Navíc se dramaturg pořadu Nikola Zehnal věnuje i různým odnožím, mixům a remixům populární hudby až po rockové odkazy, které world music inspirovala či ovlivnila. Pořad se vysílá v premiéře každý druhý čtvrtek v měsíci mezi 18 – 19 hodinou, následující týden pak v repríze.

Další pořad s názvem Odložte si je určený na pohodu posluchačů. Převládá zde chill-out, což je zastřešující termín pro několik stylů elektronické hudby, charakteristické svou lahodností a středními beaty. Žánry spojené s chill-out jsou většinou ambient, trip-hop, nu jazz, ambient house a další sub-žánry downtempa. Součástí pořadu jsou mixy a remixy z dané oblasti pohodové muziky někdy nazvané easy listening. Vysílacím dnem je pondělí od 22. hodiny.

Oba pořady se vysílají souběžně na frekvencích Rádia Sázava i v Rádiu Color.

Rádio Sázava letos bez reklam

Provozovatel obou rádií Mirek Pýcha zároveň oznámil, že Rádio Sázava bude letos vysílat bez reklam. Stalo se tak díky spolupráci s klíčovým komerčním partnerem společností Jablotron. Program bez reklam má přetrvat v průběhu celého roku 2014. Podrobnosti o zcela neobvyklém kroku soukromé stanice přineseme v nejbližších dnech v samostatné analýze.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .