Rádio Sever ukončilo vysílání o dva dny dřív než předpokládalo

Regionální Rádio Sever, které bylo slyšet na severní Moravě, ukončilo své vysílání o dva dny dřív než původně avizovalo. Frekvence 94,5 MHz se odmlčela už dnes, tedy v pondělí 28. září. Nevysílá ani online stream.

Screenshot webu Rádia Sever

Screenshot webu Rádia Sever

Zkrácená licence měla platit do 30. září

Sama stanice o svém dřívějším odchodu z éteru neinformovala, na webu RadioSever.sk i nadále svítí informace o ukončení vysílání k 30. září. Na dřívější konec nás upozornil jeden ze čtenářů RadioTV.cz.

Rádio Sever mělo své vysílací studio ve slovenské Žilině, programově se však orientovalo na region severního Slovenska. Jeho frekvence přitom měla potenciál oslovit až tři země, pokud by se našel investor, který by měl v plánu provozovat nadregionální vysílání. Frekvence 94,5 MHz z kóty Krížava totiž významně přesahuje do České republiky i do Polska.

Uvolněná frekvence 94,5 významně přesahuje svůj region

Konec vysílání je poměrně překvapivý, licence Rádia Sever byla platná ještě následujících pět let a provozovatel měl nárok ji prodloužit až do roku 2028. Držitel licence ale nakonec sám požádal o její zrušení ke dni 30. září. Frekvence 94,5 se tak dostane do nejbližšího licenčního řízení, které proběhne na podzim.

Rádio Sever vysílalo na severu Slovenska necelé tři roky. Ještě před ním na stejné frekvenci deset let působilo Rádio ZET, které patřilo české mediální skupina GES – spolumajiteli české sítě Radio United. GES se před několika lety rozhodl odejít ze slovenského trhu, což mělo za následek i ukončení vysílání Rádia ZET.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: