Rádio Sázava po letech v pásmu VKV, na 89.3 FM po středních Čechách

sazava_novelogoAKTUALIZOVÁNO – Magické datum 11. října 2011 vrátilo do českého éteru Rádio Sázava, Benešov a okolí naladí na frekvenci 89,3 FM stanici společnosti JOE Media, v jejíž čele stojí Miroslav Pýcha. Soudní spory zapříčinily téměř devítileté odmlčení kmitočtu. Lukrativní nominála 89,3 FM ovšem opět žije a s výkonem 5 kW, vysílání bylo zahájeno na den přesně devět měsíců od udělení licence.

Doplněno: Sázava má nové logo i web

Rádio Sázava spustilo dnes, ve středu 12. října zbrusu nové stránky www.radiosazava.cz. Novinkou je také logo této stanice, tomu dominuje modrá a zelená barva. Archivní stránky Rádia Sázava jsou nadále v provozu, připmenout si tak můžete podobu webu, která fungovala od roku 2003.

Aktuálně se můžete zaposlouchat do „úvodního, zkušebního vysílání“ na 89,3 FM. Aktuální vysílání Rádio Sázava na FM se liší s tím, které naladí posluchači na www.radiosazava.cz. Již brzy budou na obou kanálech dostupný stejný program.

Rádio Sázava navíc nabízí akční podzimní reklamní nabídku. „První 3 naši zákaznící obdrží reklamní kampaň v hodnotě 20tis. zcela ZDARMA!“. Na webu stanice dále dodává: „Do konce roku bude probíhat zkušební, zahajovací, chcete-li testovací vysílání, ve kterém budeme oslovovat i Vás, naše posluchače, abychom rádio nastavili přesně dle Vašeho vkusu, Vašich potřeb a požadavků…

novyweb_sazavaNové internetové stránky Rádia Sázava.

Rádio Sázava oživilo lukrativní kmitočet

Devět let muselo Rádia Sázava čekat na to, až se dostane do rozhlasového éteru. Původní vítěz licenčního řízení, společnost M-Publicity, získal povolení v listopadu 2002. Tu ovládal Boris Fišer, ve spolupráci s firmou JOE Media (Miroslav Pýcha) měla realizovat projekt Sázava. Už v následujícím roce společnost M-Publicity ovládla skupina GES a původní projekt šel stranou.

ROZHOVOR: Kniha o kauze Sázava by byla určitě napínavá detektivka plná zvratů

Licenci pro Rádio Sázava udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání 11. ledna 2011. Bylo to po dlouhé době zcela zásadně nové rozhodnutí RRTV, které se ukázalo jako správné. Od roku 2003 probíhal velmi rozsáhlý spor, který se opakovaně, celkem asi pětkrát objevil zpět v podobě obnovovaného licenčního řízení. Dnes si asi málokdo už vzpomene na detaily, kdo vlastně a jak celý spor začal,“ řekl Miroslav Pýcha pro server RadioTV.

NÁZOR: Když zvítězí nadšení aneb Rádio Sázava konečně na scéně

sazava_banner_003Projekt Rádio Sázava se vrací na FM.

Pozitivní, regionální program doplní širší playlist

Ještě včera odpoledne mohli posluchači zaznamenat oznámení, že ladí „zkušební vysílání„, to probíhalo od srpna 2011. Rádio Sázava chce dle Miroslava Pýchu nabídnout „pozitivní, regionální program, který bude v dnešním ‚zasíťovaném rozhlasovém světě‘ odlišný„. Vysílání bude mít jinou formu než dosavadní internetový program, bohatší a odlišnější bude též hudební playlist.

DOPORUČUJEME: Story Rádia Sázava pokračuje, po devíti letech zahájí vysílání na 89,3 FM

Rozšířeno bude živé moderování Rádia Sázava. Poslechovost na internetu sice není uspokojivá, ovšem s příchodem do VKV pásma lze očekávat nárůst posluchačské obce. Po prvním roce by Rádio Sázava chtělo dosáhnout aspoň na hranici 40 tisíc posluchačů.

AKTUÁLNĚ: Rádio Dálnice Olomoucí nepovede, Radio Beat naopak zamíří do Lovosic

mp_sazava

Pokrytí Rádia Sázava, odstartovalo 11. října 2011. Zdroj: DXRadio.cz/JIDXC

Rádio Sázava vysílá, poslechněte si jingly

Příběh Rádia SÁZAVA není jen příběhem jednoho obyčejného Benešovského rádia, je to i příběh jedné bývalé Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, je to i příběh o poměrech v elektronických médiích v naší české kotlině, je to i příběh o praktikách mediálních bossů, příběh o tom co vše je možné v roce 2003, aby se událo v demokratické zemi jménem Česká republika, směřující mílovými kroky do Evropské Unie, v zemi, kde se všemi pády skloňují slova jako právo, či právní stát,” napsal Miroslav Pýcha pro časopis Rock&Pop v roce 2003.

POSLECHNĚTE SI:
Nesázejte bezhlavě
, Po středních Čechách s rádiem Sázava,
Vaše laskavé rádio, Vsadil jsem na kvalitu

Je červen 2002 a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) vypisuje licenční řízení na kmitočet 89,3 FM pro Benešov a okolí. V té době na něm sice provozuje vysílání Rádio Preston, v důsledku dluhů a nedodání předepsaných dokladů k prodloužení licence v termínu končí. Zájem má hned 16 provozovatelů. Konečně 11. října 2011 se tak oživuje kmitočet 89,3 FM, díky vysokému výkonu má potenciál oslovit velký počet posluchačů. Pokrytí středních Čech je značné. Stanice hraje zejména country, folk a rockovou muziku.


Autor článku:

Komentáře (15)

 1. Jose

  V každém případě je dobře, že se rádio Sázava vrátilo, protože tam patří a vyhrála zase jednou vyjímečně, po dlouhé době spravedlnost, nad všelijakými mafianskými praktikami, užívanými v ĆR, na FM.
  Nic méně, je třeba podotknout následující. Pokud by bylo rádiem Folku & Country bylo by PÁTÝM takovým rádiem v ČR na FM a pak by jeho význam byl obrovský. A BYLO BY JEDNÍM Z PĚTI. Pokud by bylo rockovým rádiem, bylo by DESÁTÝM takovým rádiem na území ČR na FM a pak by jeho význam nebyl, tak značný, jako když by bylo rádiem Folku & Country, protože devět, rockových stanic, na českém FM, už je dostačujícími. Nic méně, ještě by to význam mělo A BYLO BY JEDNÍM Z DESETI.Ale pokud má být rádiem popu, jak se začíná proslýchat. Pak je naprosto a zhola zbytečné, protože takových stanic je v ČR na FM MNOHO, počítaje v desítkách kusů. Pak nemá už smysl se jím dále zabývat a je to v podstatě odepsaná stanice. Která bude JEN JEDNÍM Z MNOHA. Škoda, ale zdá se, že Sázava byla lepší stanicí jako netové rádio, nežli to, co má být vytvořeno, pro FM. Uvidíme tedy zda se p.Pýcha bude držet Folku & Country, případně rocku, případně směsky Folku & Country a rocku. Pokud to zasviní popem. Nezbude říci, nežli škoda Sázavy. Takový boj a pak takový konec. Mezi Blaníky a Orlíky a podobnými. No uvidíme.

  1. valve

   Stejný problém je i v Praze – pokud je k dispozici tuner s dvojí šířkou pásma mezifrekvenčního zesilovače, zvolit „úzké pásmo“ („narrow“) – pak je příjem naprosto bez problémů – např. s tunerem SONY ST – SE 700.
   Běžné přijímače (obyčejné tunery se širokým pásmem, různé „věže“ a pod.) Sázavu neodladí.

  2. Barka

   No jo, ale máš to hezky ořezané.

 2. pevy

  Pokud jde o Krašov, tak Radiožurnál odtud je na 89,1 (nikoliv na 89,2), tedy rozdíl 200 kHz. Jestli vám toto ruší, pak buď máte ve vaší oblasti extrémně silnou Sázavu a Krašov pro vás (územně) není určen, čili máte možnost poslouchat RŽ odjinud (Votice, Praha apod.), nebo jste poblíž Plzně a máte přijímač tak mizerné kvality, že vám takový odstup vadí.

  1. SETI72

   Jo, v Příbrami to hraje. Blbě, ale hraje.
   Mimochodem, když tak čumim na to logo, dostal jsem chuť na Pepsi…

  2. Petr Kružík

   V Jihlavě mi Sázava naštěstí neruší Hitradio OE3 jako kdysi Presston. Hraje to až nezvykle slabě v středně rušeném monu. Mapka JIDXC cca odpovídá.
   Respektive, když byl prý za Zocha na Kozmicích 3kW koncový stupeň a jel naplno. Spočítejte si v úvaze reálný zisk antén a odečtěte útlumy. Kolik vám vyjde dávný ERP výkon Presstonu?!
   Logo Sázavy je z bláta do louže. Jde spíš o pomstu grafika, jak o logotyp. A originální nápad už vůbec…

 3. _Ovi

  RDS je _SAZAVA_, je tam i radiotext. Pokud jde o příjem tohoto pražského rádia přímo v Praze, první orientační průzkum s mobilem ukázal velmi dobrý signál na okraji Horních Měcholup, Petrovic a Hájů. Poslech je možný také např. kolem Centra Chodov nebo v Hostivaři. Směrem do centra samozřejmě silně rušeno Country 89,5. Hudba mi zatím připomíná českou variaci formátu Jack FM.
  http://oviradio.ic.cz/

  1. _Ovi

   Sázava je dobře slyšet ve vlaku mezi Prahou a Kolínem. Signál držel z Kyjí až do Kojic, což je dobrých 60 km. Kolem Přelouče už začíná dominovat Trójka 89,2.

  1. Petr Kružík

   No fuj!

  2. SETI72

   Jo, fuj. Styď se!

   Zapomenout tečku na konci věty, to se přece nedělá…
   :-D

  3. Toprharvy

   No trochu mě to naštvalo docela jsem se na Sázavu těšil . Tak nic budu rád za net.

 4. pevy

  Ze zvědavosti jsem zkoušel při cestách v autě (89,3 jsem si uložil na jednu předvolbu) Sázavu zhruba v oblasti, kde se stýkají okresy Svitavy, Ústí nad Orlicí a Chrudim. Ačkoliv kdysi zde Presston nějakým způsobem slyšet byl (i když to ani tehdy nebyla žádná velká sláva), tak nyní po Sázavě ani slechu a to zkouším svá vytipovaná výhodně položená místa – mimochodem na jednom takovém místě mi běžně hraje Rádio 1 i s RDS a není to žádný velký kopec :-)).

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: