Rádio Sázava bude obchodovat Big partnership media

sazava_novelogoNové středočeské Rádio Sázava se obchodně stane součástí sítě Direct radio, kterou na českém trhu klientům nabízí agentura Big partnership media. Svým produktem tak pokryje oblast Prahy a středních Čech, jež dosud v portfoliu chyběla. Rádio Sázava se stane devátým členem sítě Direct radio.

Server RadioTV o tom informoval Jiří Lichý, výkonný ředitel Big partnership media – BPM. „Díky Rádiu Sázava se nám podařilo pokrýt oblast Prahy a středních Čech, která nás dlouhodobě trápila. Pevně věřím, že Sázava si rychle najde své posluchače úspěšně naváže na úspěch předchozí stanice, Rádia Presston, které zaniklo před 8 lety a v dobách nejlepších mívalo poslechovost okolo 60 tisíc posluchačů týdně,“ řekl Lichý.

V prvních měsících nedochází k navýšení celkové ceny za balíček Direct radio network, neboť Rádio Sázava objektivně nemůže v průzkumu RadioProjekt nebo jiných výzkumech vykázat zatím žádné relevantní posluchače. Prvotní data budou k dispozici nejdříve za půl roku.

Společnost Big partnership media je nejmenším hráčem působícím na rozhlasovém trhu. Sdružuje vesměs vlastnicky nezávislé rozhlasové stanice, jež nepatří do portfolia dvou největších hráčů – Media Marketing Services (MMS) a Regie Radio Music (RRM). Zbylé dvě skupiny jdou cestou přímých akvizic a zastupují stanice, které přímo vlastní. Díky této politice se v posledních letech podařilo vybudovat i největší ryze českou mediální skupinu Media Bohemia, pod kterou patří zastupitelství MMS. Konkurenční RRM je součástí francouzské skupiny Lagardere.

Autor článku:

Komentáře (5)

 1. Jose

  Tak jsem dnes skoro celé dopoledne poslouchal Sázavu přes internet. Za prvé tedy nevím zda už jede z netu totéž, co z FM nebo ještě nikoli. A za druhé nevím, jak hodnotit, to, co jsem slyšel ? No v každém případě se mi to líbilo. V každém případě ve vysílání nezazněla jediná komunistická odpornost. No a dá se říci, že to nemá škatulku. Tedy, když jsem to pustil zrovna hráli Doors. Rockových věci tam odeznělo poměrně hodně, tedy převážná většina, ale rockové rádio to nebylo. Zaslechl jsem upoutávku, že v každé hodině zaznějí minimálně 1x Beatles a starých věcí tam bylo hodně, ale Oldies rádio to také nebylo. To by tam nesměly být výborné české věci z nedávné doby jako Michal Prokop and Framus Five apod. A aby byla, jako, jo, sranda, tak mezi tím ještě byla hudba z muzikálů, ale těch starých poctivých, jazzových, amerických, ne ty hnusné, odporně české prasečiny, co se nyní vyrábí v ČR, jak na běžícím pásu. No a tak jsem v podstatě na to nenašel škatulku, ale bylo to poslouchatelné a dobré. Vlastně asi takové, jaká by měla být česká rádia, když by nebyla deformována, tím komunismem. No marně jsem tedy pátral k čemu by to šlo na českém FM přirovnat alespoň vzdáleně ? A na konec mne napadlo Leonardo. Tam je také vybírána celkem poctivá muzika všech možných žánrů až na to, že Leonardo je hodně povídací, tedy populárně naučné, technické a vzdělávávcí apod. rádio, tak, když by se tento jeho hlavní záměr vypustil a nechala se z něj, jen a pouze ta hudba, tak by to bylo asi tomuto jakž takž podobné. Není to tedy ulehčené tím, že je rádio vyprofilované celé do oldies nebo rocku nebo folku nebo někam. To prostě není. Spíše připomíná stará poctivá zahraniční rádia ze 70.let, tedy profilace jednotlivých pořadů, nikoli celé stanice. Na druhou stranu to není běžný český lokálně regionální kočkopes, skládaný cucáky z SSM bez ladu a skladu a bez rozmyslu, co k čemu patří, tedy je to poskládané s citem a tedy tak, že ten, kdo to skládá, ví, má vkus a záměr a muzice rozumí. Je to poměrně dosti náročný projekt, by jsem tak odhadl, protože přípravit různé odborné specifické profilované pořady je těžší a ekonomicky náročnější, nežli stylizovat stanici v profil něčeho. Nic méně, dobrá, zajímavé a poslouchatelné to bezesporu je. To je vše, co mohu říci, že jsem slyšel. Nic méně stejně nevím, zda to bylo to, co je již na FM nebo jen ještě směs ze starého netového streamu.

  1. Martin Petera

   Od tohoto týdne by už měl být stream na netu stejný jako vysílání na FM. Informace o tom, že se oba streamy liší, ze stránek http://www.radiosazava.cz už zmizela.

 2. valve

  Radio Sázavu poslouchám od druhého dne, kdy začalo vysílat. Pokud se standartní vysílání nebude příliš lišit od současného stavu – tedy od toho, co se hraje dnes a bude zachována technická kvalita vysílání (i když v mém případě musím mít zapnuto úzké pásmo v mezifrekvenci, takže stereo lokalizace je o něco horší), bude to mé nejoblíbenější rádio – připomíná mi tak trochu německý Bayern 3 v době kolem roku 1975.
  Moc se mi líbí a nejen kvůli sobě bych si přál, aby hudební profil rádia zůstal zachován.

 3. P

  Jen 2 poznámky k diskusi:
  Na netu již opravdu jede stejné vysílání jako na FM, ale jen to není ještě zcela technicky ideálně zkonfigurované.
  Co se týče hudebního výběru – tak mi mluvíte z duše, resp. čtete myšlenky :-) tak nějak jsem to totiž měl v úmyslu, aby to takto znělo a měl jsem v tomto duchu již playlist naplánován již před těmi cca. 8-9 lety. Určitě se budeme snažit vydržet ve stávajícím profilu, jen budeme doplňovat…

  M.Pýcha

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .