Rádio přináší výhradně pozitivní informace, i taková je filozofie M Radia

Českou scénu internetových stanic obohatil v posledních měsících další poměrně ambiciózní projekt. Plně moderované M Radio si klade za cíl přinášet pouze pozitivní informace a motivovat posluchače k pozitivním výkonům.

m-radio-studio-651

Svoboda internetu přináší i tvůrčí svobodu rozhlasovým nadšencům

Výsledkem je projekt několika mladých lidí, kteří před svým angažmá v M Radiu působili s vlastním pořadem v tanečním SeeJay rádiu. Místo taneční muziky ale tentokrát volí pestřejší hudební škálu. Cílem má být naladění posluchače na pozitivní notu, jak hudbou, tak i některými specializovanými pořady. V rámci této filozofie funguje i středeční komediální standup show, kde se představují vybraní komici z pořadu Na stojáka v bloku Vysíláme ve stoje.

Dalším titulem rozvíjejícím pozitivní myšlení je pořad Praštime do toho (úterý 13-15), kdy si moderátor zve do pořadu hosty se zajímavým projektem, ať už komerčním, nebo sociálním. Společným jmenovatelem všech zmiňovaných projektů je odvaha zakladatelů pustit se do něčeho nového.

Hudební dramaturgie staví do popředí evropskou scénu

Víkendová struktura zahrnuje moderovaný blok Kreativní sobota, který – jak název napovídá – má určitou formou rozvíjet kreativitu posluchačů. Obsahově se zaměřuje i na příběhy různých talentovaných lidí, kteří umějí zužitkovat materiály a věci jinak nevyužitelné.

Programově pestrá je i neděle, alespoň co se týče hudební dramaturgie. Právě v neděli je v playlistu většinové zastoupení španělské hudební scény v poměru 60%, a ve vysílání se objevují i songy dalších evropských zemí, především z Francie a Itálie. Jiné než tradiční hudební cílení volí i M Paráda. Koncept chart show se snaží oživit tím, že vybírá nejhranější skladby z třiceti evropských zemí.

A na závěr jeden z pořadů, který si hraje s představivostí posluchačů. Od toho se odvíjí i název středečního pořadu Hrátky, které Vás uvedou do horizontální říše a připomenou Vám, že i v posteli se můžete smát.

Přibývají internetové stanice se zajímavým potenciálem

Nabídka plně moderovaných čistě internetových stanic v českém éteru se postupně rozšiřuje. M Radio spustilo své vysílání začátkem dubna. V předposlední květnový den se na trhu objevilo unikátní rádio pro potápěče – eDiveRadio.com, které má ambici proniknout i do celoplošného digitálního vysílání. Před necelými dvěma lety začalo v Kroměříži působit regionální Rádio Kroměříž, které k oslovení posluchačů využívá výhradně online stream. A stálicí českého internetu je už několik let i taneční SeeJay Radio, které vysílá i prostřednictvím digitálních multiplexů.

Všechny tyto projekty mají jedno společné – profesionální pojetí programu a dobře zvládnutou marketingovou komunikaci. To je ostatně hlavní předpoklad k tomu, aby si čistě internetová stanice mohla najít své publikum. Přirozeně se najdou i projekty, které se nezdařily. Letos ohlásilo konec taneční Rádio Zlatka, které po mnoha letech navazovalo na legendární Zlatou Prahu, a postupně se odmlčelo i Radio4U, další mnohaletá stálice českého internetového vysílání.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: