Rádio Orlík je ke slyšení v Českých Budějovicích

orlik_logo

MAPKA POKRYTÍ UVNITŘ – Jihočeské Rádio Orlík rozšířuje pokrytí o nový technický parametr, koncem minulého týdne totiž ožila českobudějovická frekvence 96.8 MHz. Vysílač s výkonem 200 W a vertikální polarizací má šanci oslovit až 100 tisíc posluchačů. Zatím posledně přidělený kmitočet rozšiřuje portfolio vysílacích prostředků na celkových sedm.

Sedmý kmitočet se hlásí z Českých Budějovic

Rádio Orlík, jehož provozovatelem je společnost Česká rozhlasová, spustilo ve čtvrtek 13. října sedmý kmitočet. Na 96.8 MHz se rozezněla hudba a mluvené slovo jihočeské stanice, za níž stojí Josef Zoch, informaci přinesl Jihlavský DX Club. V domovském krajském městě České Budějovice s koordináty /14e2808/-/48n5805/ směřující do zástavby na Střelecký Ostrov 387+30m může díky výkonu vysílače 200 W oslovit až 100 tisíc potenciálníchposluchačů.

SOUVISEJÍCÍ: RRTV: Tři nové kmitočty a jedno zvýšení výkonu

Jihočeské Rádio Orlík vysílá od dubna 2008. Majitelem licencované společnosti je Josef Zoch, který v rádiu působí i jako moderátor. V rozhlasové branži se stal známý díky benešovskému Rádiu Presston, které vysílalo do roku 2003. Pak mu RRTV neprodloužila vysílací licenci a v následném řížení ji přidělila projektu Rádia Sázava společnosti M-Publicity.

NENECHTE SI UJÍT: S příchodem podzimu rádia mohutně finišují a spouští kmitočty

Rádio Orlík získalo licenci v září roku 2007, ještě pod původním názvem Rádio Paráda. Přestože je kóta v nadmořské výšce 420 metrů situována do Sezimova Ústí, podle teoretických propočtů by měl signál rádia pokrýt hlavně okresní město Tábor a jeho nejbližší okolí. O kmitočet 94,5 MHz v této lokalitě se ucházely i dvě pražské stanice – Country rádio a Radio Bonton, které iniciovalo samotnou koordinaci. Rada ale v jejich případě neshledala takovou přínosnost jako u Rádia Orlík.

mp_orlik10

Aktuální pokrytí Rádia Orlík. Zdroj: Jihlavský DX Club

Autor článku:

Komentáře (7)

  1. Jerry Prohaska

   Licenční podmínky praví, že hudební formát využívá mimo jiné „zlidovělou hudbu a folklór“, to spíše jako doplněk.

   Někteří čtenáři připodobňují formát k Rádiu Blaník či Rádiu Čas. V playlistu najdete třeba Status Quo – Whatever You Want, ale i Marii Rottrovou, Dalibora Jandu a jiné. Spíše tedy starší hity.

   Jestli si chcete udělat názor sám, Rádio Orlík vysílá také na internetu (viz http://www.radioorlik.cz). :)

  2. Jose

   Ano, je to klasická normalizační vysílačka, tedy neustále Vondráčková apod. / Na ně si stěžovat nemůže, ti ji hrají vícekrát denně, nežli Radiožurnál za týden./ Připodobnitelná k stanicím jako Čas a Blaník. Tedy je to stanice blaníkovského typu. Starší komunistické hity mělo být napsáno, liší se od starších celosvětových hitů, tedy oldies, toto spíše spadá do kategorie national schlager nebo tak něco, czech conservative, jak tomu říkají pracovně na Blaníku. Je to svým způsobem paradox, protože p.J.Zoch, když mu ještě patřil Presston, tak hrával nejen lahůdky z amerického country, ale dokonce i jazz. Zde ovšem se svým druhým rádiem se krutě zvrhl v socialistický umělý pop Hložků, Vondráčkových, Davidů, Jandů apod. A je to zcela o ničem. Jednou Status Quo v playlistu, to už nezachrání, zcela neposlouchatelné a jedna z nejhorších stanic na území ČR. V poslechovosti pátá od konce a s věčnými moderátorskými potížemi, tedy nikdo u nich nechce dělat a inzeráty na práci mají oblepeno půl netu. Takže ani přidělování jednoho vysílače za druhým a podivné a nepochopitelné sympatie u RRTV jim nejspíše nijak nepomohou. Naivní projekt, jak to nazval šéf Lagardere a stanic E2,F1 atd.

 1. UPC

  Děkuji za info, to ani nemá cenu klikat na ten jejich odkaz, abych to zkusil poslouchat … tyto stanice považuji za žumpu – akorát to zbytečně zaplácává éter…
  hlavně, že třeba do Brna nepustila RRTV Country Radio s odůvodněním, že by to „nebylo přínosem“ a takovýto stanice mají zelenou a dostávají další a další 200W rušičky a jakej mají přínos, když hrajou Vondráčkovou, Davida a spol. ?

  1. Jose

   Žádný, ale osobně se domnívám, že RRTV má velmi černé svědomí vůči p.Zochovi, jakým způsobem ho připravala o Presston… Takže Orlík pak dostal jako náhradu… Tím ovšem samozřejmě zase poškodili Bonton, proto vyjádření šéfa Lagardere, tedy i Bontonu, takové jaké bylo… A také samozřejmě Country rádio… A čirou spekulací /mojí/ je, že třeba i p.Zoch se už bojí aby nepřišel i o druhé rádio, tak raději žádnou Ameriku ani s jazzem ani s country a pěkně leze komunistům do zadku a je rád, že je rád… Ono je to poměrně zamotané, ještě v té cause tehdy sehrál nějakou negativní roli i Pařízek… Jestli to byl on, kdo inicioval RRTV aby p.Zochovi tehdy tu licenci neprodloužila a tu licenci mu odebrala, protože to on sám chtěl ? Nevím… Je to zamotané. Ale na konec to relativně dobře dopadlo. P.Zoch má jako odškodné Orlík. Pýcha má znovu Sázavu a snad už bude klid. Jen ten Pařízek samozřejmě zlobí dál a v březnu se má spouštět ta jeho Dálnice.

  1. Jose

   No jo, je to smůla… Přitom k tomu názvu a vůbec když vezmu Orlík jako působiště, tedy vidě před sebou plasticky Orlickou přehradu anebo třeba i ty rybníky u Budějic atd. Tak by se k té stanici žánr country & folk hodil a p.Zoch by na to měl… Ale nechce, chce jinak… Asi je mu Vondráčková milejší… Je to jeho věc… Ještě ale je třeba podotknout jednu věc Blaník i Čas jsou profesionální stanice, které se prostě orientují na tenhle odpudivý styl taky hudby. Ovšem u Orlíku je to jinak. Jeho provedení by šlo přirovnat k rádiu Ethno, kdy rádiu Ethno je vyčítán určitý amaterismus a že to, či ono nešlape 100%. Ovšem rádio Ethno to vynahrazuje naprosto špičkovou hudbu z oblasti World Music, takže nikomu ta ,,jakási neprofesionalita“ nevadí neboť ta hudba tam za to stojí. Ovšem Orlík má velice podobné neduhy, ale hudba je alá Blaník. Takže to situaci ještě výrazně zhoršuje. Protože pak i vyhledavači této hudby si samozřejmě raději pustí Blaník přímo anebo Impuls nebo něco podobného, takže pak Orlík v podstatě nemá posluchače. Přitom, když by přešel přímo na country, tak jednak si myslím, že to p.Zoch dovede a jednak by by mu ta subkultura postarších trempů určitě ráda některé ty drobnůstky a nedokonalosti na kráse odpustila. Takové Radio ,,R“ žije v Mokré-Horákově, také… No, ale je to věc p.Zocha… Tak mu do toho nebudu kecat… Nic méně tohle blaníkovštění a v tom provedení, jak to je…To nemá ani smysl ani žádnou budoucnost… Jen to fakt zabírá místo, jak tady už padlo…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: