Rádio Impuls už má licenci pro svůj nový kanál

impulsNejen televizní skupiny Nova s Primou spouští nové stanice. Nezahálí ani nejposlouchanější Rádio Impuls, které už má licenci pro svůj třetí kanál. Vedle hlavního programu Impuls a pražské lokální stanice RockZone bude společnost Londa provozovat i středovlnní stanici Impuls AM.

Speciální vysílání Impulsu na středních vlnách bude doplňovat připravovanou stanici mluveného slova, kterou chystá Český rozhlas. Mělo by jít o program Český rozhlas Plus. Rádio Impuls tak může využít potenciál, který Český rozhlas vrátí středním vlnám. Ty totiž byly kdysi velice populární zejména u starší generace. Nyní ale není na středních vlnách prakticky žádná programová nabídka. Pro posluchače ale může být přínosem, že v nejbližších měsících zde začnou vysílat dvě nově stanice.

Český rozhlas u části posluchačů zcela jistě oživí zájem o střední vlny a snaha Impulsu získat část obecenstva na tomto poli je logická. Nasvědčuje tomu i formátové nastavení – Impuls AM by měl hrát převážně českou hudbu a mířit na cílovou skupinu posluchačů starších 45 let.

Rádio Impuls AM bude vysílat ze stanoviště Líbeznice. Programové prvky zatím provozovatel nekonkretizoval. Ředitel Impulsu Jiří Hrabák ale řekl, že nepočítá s výrazným rozšířením stávajícího týmu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: