Radio City je v éteru již 20 let, slavit bude celý měsíc

radio-city-167AUDIO UVNITŘ – Prvního února roku 1993 se úderem sedmé hodiny ranní objevila v pražského éteru na kmitočtu 93,7 MHz zcela nová rozhlasová stanice radio City. Úplně první skladbou, která se dostala do playlistu této stanice, byla speciální úprava hity Radio Gaga skupiny Queen. Radio City zahájila oslavy dvacetiletého výročí už v pátek 1. února speciálním vydání pravidelného pořadu Tajemný rok. Připomínky historie se dostanou ke slovu i během celého měsíce.

Radio City zahájilo oslavy dvacátých narozenin, poprvé se totiž přihlásilo k pražským posluchačům 1. února 1993 v 7:00 a to na stávající frekvenci 93,7 FM. Ihned po zaznění úvodního songu Radio GAGA od skupiny Queen (ale ve speciální úpravě moderátorů) probouzel Prahu Roman Ondráček (nyní znám jako součást dua Těžkej Pokondr), po jeho boku tehdy vysílala Lucie Výborná, zprostředkovávala aktuální informace z dopravy a zprávy o počasí.

Mezi prvními moderátory a redaktory radia City byli také Miloš Pokorný, součást Ranní roty radia City, Petr Král, Karel Knechtl, Lenka Hornová, Gábina a Monika Valentovy, Martina Vlčková, Roman Víšek, David Beck a další. Slavné tváře a hlasy se objevily také na prvních billboardech radia City v Praze. Lucie Bílá a Janek Ledecký se stali kmotry, tehdy nového radia a Janek Ledecký se ozval hned první den ráno z vysílání, kde si vyzkoušel i novou roli dýdžeje radia City. To vše tehdy pod vedením dr. Petra Dvořáka, který později založil a provozoval například i velmi úspěšné Rádio Blaník,“ řekl Michal Krčmář, promotion manager radia City.

Tajemný rok 1. února 2013 (20. narozeniny radia City 93,7 FM) by TajemnyRok

Radio City neukončilo oslavy v pátek 1. února, připomínka se prolínat vysíláním až do konce února. Během tohoto měsíce se připomenou přímo on-air některé bývalé hlasy. „Propátrali jsme také radiové archivy a znovu pro posluchače oprášíme to nejzajímavější, co z radia City za uplynulých 20 let zaznělo. Historii radia City v obrazech připomíná také galerie na webu a v albu na FB. Otevřena je také všem pamětníkům, kteří mohou přidat své vzpomínky i fotografie,“ přiblížila podrobnosti Bára Lukášová, programová ředitelka radia City.

Pro posluchače má radio City i spoustu dárků v podobě vstupenek na nejlepší pražské únorové akce. „Začínáme vstupenkami na vyprodaný zápas Sparta – Chelsea na Letné a hned potom půjde 20 posluchačů City na beznadějně vyprodaný koncert Kryštof s Jarkem Nohavicou v Holešovicích. Na úplný konec února připravuje radio City speciální celodenní vysílání s překvapivými hosty a chybět nebude ani živý koncert kapely Kryštof, tedy CITY LIVE SPECIÁL. Do večerních hudebních speciálů přijdou živě Mekky Žbirka, Anna K a Aneta  Langerová. Vše zakončí narozeninová party 2. března v Solidní Jistotě,“ doplňuje radio City.

city20let

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .