Rádio Čas se pochlubilo celoplošností, ale pouze v televizních multiplexech

radio-studio-ilust-naj-651

Moravské Rádio Čas vstoupilo před sedmi dny do multiplexu v Regionální síti 7, který je určen převážně pro televizní vysílání. Díky tomu jej mohou posluchači ladit na svých set top boxech prakticky celoplošně.

Předmětný multiplex provozuje společnost Progress Digital podnikatele Radima Pařízka. Ten vlastní i Rádio Čas. „Zařazením Radia Čas do digitálního vysílání se tak stal jeho program prakticky celoplošným a z Moravy a Slezska expandoval i do Čech. Naladění Radia Čas lze provést jednoduše přeskenováním TV přijímače nebo set-top-boxu, a stanice se zařadí do seznamu programů,“ uvedla Barbora Šindelková, PR manažerka Rádia Čas.

Pokud bude Rádio Čas promovat tento krok aktivně i ve svém vysílání, může část svých posluchačů naučit poslouchat rádio přes televizi. Jedna cesta je mít přímo zapnutý televizní přijímač a poslouchat rádio s černou obrazovkou, nebo připojit k set top boxu externí audio a poslouchat pouze zvuk. Některé rozhlasové stanice v zahraničí jdou ještě dál – poskytují svým posluchačům rádio s obrazem. Část holandských rádií tak můžete poslouchat i s pohledem do studia na vaší televizi, jiné stanice nabízí jen grafický videotextový doprovod ke svému programu.

Výjimkou je Německo, kde jsou televizní DVB-T multiplexy využívány výhradně pro televizní programy a rádia v nich vůbec nevysílají.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .