Rada Českého rozhlasu nezvolila prozatímního ředitele, žádný z kandidátů nezískal dost hlasů

Rada Českého rozhlasu se dnes zabývala volbou prozatímního ředitele této instituce a zároveň vyhlásila i výběrové řízení na příštího generálního ředitele rozhlasu. „Prozatimního“ šéfa však radní nezvolili. Žádný z kandidátů nezískal šest hlasů.

cesky-rozhlas-logo-3-651

Na pozici prozatímního ředitele byli navrženi tři kandidáti – náměstek generálního ředitele Jan Menger, další z náměstků René Zavoral a ředitel Odboru techniky Karel Zýka. Ani jeden z kandidátů nakonec nezískal minimálně předepsaný počet šesti hlasů a volba se tak bude opakovat v listopadu.

Bezvládí ale Českému rozhlasu nehrozí. Současný odstupující ředitel Peter Duhan, který se dnešního zasedání rovněž účastnil, setrvá ve své pozici do 3. listopadu. Členové Rady Českého rozhlasu tak budou mít minimálně jedno další zasedání k tomu, aby zvolili prozatímního generálního ředitele, který povede rozhlas minimálně tři měsíce.

Důležitým bodem dnešního zasedání bylo i vyhlášení výběrového řízení na nového řádného šéfa ČRo. Volba ředitele Českého rozhlasu 2015 tak bude probíhat v následujících třech měsících. Její součástí má být vypracování projektu pojednávajícího o vývoji Českého rozhlasu pro příští roky.

Uchazeči mohou předkládat projekty od 4. listopadu do 9. prosince. Dnem odchodu současného ředitele Petera Duhana, tedy dnem 3. listopadu začne běžet tříměsíční lhůta, do které musí radní zvolit nového řádného ředitele Českého rozhlasu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .