Vzniklo první taneční rádio; zatím pouze na internetu

radiotv22Příznivci taneční hudby se dočkali. V pátek 1. července krátce po 16.hodině se na internetových stránkách www.danceradio.cz začala psát historie nového internetového rádia – Danceradio. Křtin nového tanečního rádia se zúčastnila mimo jiné česká taneční dvojka – Verona.

Za projektem Danceradia stojí společnost Czech Computer s.r.o. z Rožmitálu pod Třemšínem, která zafinacovala samotný vznik rádia. Jak uvedl Lumír Skokan, následný provoz bude financován z výnosů prodeje reklamního času.

Vznik samotného rádia podmínila stále neuhasínající žížeň po tanečním rádiu v době, kdy například v jižních Čechám vysílá taneční speciál jediné rádio, především však absence tanečního rádia v České republice jako takového.

„Chceme vytvořit opravdové taneční rádio hrající převážně nejnovější šlágry či druhou polovinu let devadesátých, přičemž na své si přijdou také příznivci odvážnějších tanečních stylů (např. trance) především v nočních hodinách,“ představil hudební náplň Lumír Skokan.

Program Danceradia tvoří zprávy z hudebního světa, krátké zpravodajství, písničky na přání, soutěže, staniční hitparáda a hudební bloky (např. DanceToTrance). „V době letních prázdnin je rádio moderované každý všední den od deváté hodiny dopolední do jedenadvacáté hodiny večerní. Na podzim plánujeme i víkendové vysílání,“ doplnil a slíbil Skokan.

Zvukový obal stanice se nese v tanečním stylu, je namluven mužským i dámským hlasem a vytvořila amatérská hardtrance a rave formace – Bass Detect. Duo tvoří Tomáš Malina a.k.a. Tc (20) a Jan Bouša a.k.a. Fuzzy (19) z Kladna, jejichž aktuální singl Kouzlo rotuje v playlistu Danceradia.

Jaké má rádio plány do budoucna? „Danceradio v nejbližší době zamíří do kabelových rozvodů (UPC a Karneval). Uvažujeme také o terestickém vysílání, které s sebou však přináší velké finanční a organizační zatížení a záleží také na volných kmitočtech, přičemž se nabízí otázka, jaké možnosti nabídne digitální vysílání,“ prozradil Skokan.

V období od 1.7. do 6.7. se denní poslechovost nové stanice pohybovala v řádu stovek unikátních posluchačů, od 7.7. se již poslechovost pohybuje okolo 1750 posluchačů denně. „Věříme, že si součastnou přízeň posluchačů zachováme a uhasíme stávající žížeň po opravdovém tanečním rádiu,“ sdělil svá přání Lumír Skokan, ředitel rádia a dodal: „Uvítáme případné názory, nápady či připomínky prostřednictvím našich www stránek.“

Danceradio si můžete poslechnout na internetových stránkách www.danceradio.cz, kde jsou Vám k dispozici streamy ve kvalitách 64kbps a 128kbps ve formátu Ogg Vorbis, streamy 32kbps, 64kbps a 128kbps ve formátu Windows Media zajišťuje internetový broadcaster ABradio.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: