Vánoce a Silvestr v rozhlasovém éteru – 1.díl

vanoceVánoce už jsou za dveřmi, a proto je nevyšší čas přinést vám komplexní informace o chystaném vánočním a silvestrovském programu českých rádií.  Nabízíme informace těch rádií, jejichž programoví ředitelé reagovali na naši prosbu o informace, nebo těch rádií, která zveřejnila informace na webu. Zítra vám přineseme druhý díl.

Pro posluchače Rádia Egrensis je připraven Štědrý den ve znamení koled, chybět nebudou pohádkové písničky a připraven je podle programové ředitelky Gabriely Vosykové i tradiční pořad „Zvyky a tradice z celého světa„. Poslední den letošního roku zpestří speciální dvouhodinovka hudby 80.let s názvem „Black Beat Hour„, chybět ani nesmí silvestrovský „Mixér“ nejlepší taneční muziky. O půlnoci Vám popřeje majitel Rádia Egrensis pan Antonín Hofmann, zazní i státní hymna. Co čeká posluchače po půlnoci? Následovat bude 120 minut Top hitů roku 2009.

Jan Vamberský, programový ředitel Rádia OK, nám prozradil, že i o letošních Vánocích pustí stanice 3 dny plné koled a vánočních písniček. Z dalšího programu uvedl: „Na sobotu 26.12. je připravena Sobotní kavárna speciál, ve které bude redaktorka Iveta Šafaříková zpovídat moderátorský tým Rádia OK. Po celé tři dny svátků také nebudeme vysílat jedinou klasickou reklamu. “ Silvestrovské vysílání začíná v 18:00. Program je prozatím překvapení, „Zatím jen prozradíme, že na posluchače čekají Písničky na přání, a to v obvyklém čase mezi 19. a 21. hodinou,“ uvedl ředitel Vamberský. Program pokračuje Česko-slovenskou diskotékou, kterou doplní hlasy těch, jež jsou pravidelně slyšet ve vysílání. Jako bonbónek obohatí vysílání sbírka přeřeků a těžkopádných chvilek. Průvodci večera jsou Klára Němečková a Jakub Malý.

Vánoce na Rádiu Haná byly zadarmo, soudě aspoň podle stejnojmenné akce. Vánoce na Rádiu Haná budou podle programového ředitele Marka Bergera ve znamení pohody a velké porce vánočních megahitů. Co čeká posluchače na Štědrý den? Těšit se mají na speciální program prosycený vánoční atmosférou, netradičních receptů, tipů jak přežít Vánoce a nebudou chybět i praktické informace z regionu, například kdy a kam vyrazit na půlnoční. Na Silvestra je pak připraveno odpoledne s Mirkem Karáskem a výroční hitparádou, v níž rádio ve 4 hodinách zrekapituluje zásadní megahity roku 2009. Od 18:00 je pak připraven Tuner Rádia Haná s muzikou 80. a 90.let. Co bude jeho náplní? „Nejlepší komentované songy hudebního experta Rádia Haná Romana Pachty, nejoblíbenější Šišounovy hlody a přijdou i Jim Carey, Silvestr Stalonem, Eddie Murphy, John Travolta, Charlie Sheen, Rudolf Hrušínský i Zdeněk Svěrák,“ říká pro RadioTV Marek Berger. „Od 22. hodin živě sedá za mixážní pult Lucka Barbapostolosová, která všechny na Hané přivede do nového roku 2010 ve velké Silvestrovské show.“

Chybět nesmí ani informace z Rádia Rubi. „Rubi je rádio plné energie, ale když je potřeba, tak umí i zvolnit. Stejně jako loni čeká posluchače od 24.12. do 26.12. jedinečná porce vánoční a pohodové muziky,“ dodává programový ředitel Marek Berger.  Také silvestrovský program nabídne něco jiného, než na co jsou posluchači zvyklí během roku. „Rádio Rubi bude na Silvestra kontinuálně vysílat od rána až do půlnoci živě největší hitparádu v ČR a to 365 best hitů za rok 2009. Přes půlnoc vás na vlnách Rádia Rubi převeze Honza Sedláček, který bude vysílat živě z proskleného studia v Olomouc City. Tak se klidně můžete stavit na kus řeči a oslavit Silvestra s Rádiem Rubi.“ Pan ředitel Berger zároveň přidal přání posluchačům a týmům obou rádií: „Všem našim posluchačů děkujeme za přízeň v roce 2009 a těšíme se na společné zážitky v novém roce 2010. Svým kolegům děkuji za důvěru a spolupráci. Všichni jste odvedli kus dobré práce. Díky!

Připomeňme si, o jakých akcích jsme Vás již informovali:
Rádio Jihlava rozdá 101,1 kg kaprů
Začal měsíc vánočních koncertů a hry Rádia BLANÍK
Rádio Zlín s vánoční hrou, RockMax a Vánoce za trofeje
Fajnrádio nasadilo hru Fajn vánoční nakládačka
Vánoční píseň Hitrádia Vysočina

Programová ředitelka Rádia Kiss 98 Barbora Lukášová zve posluchače na kupu dárků. Kiss 98 má za sebou například Vánoční tombolu, určena byla pro všechny, kteří vyslyšeli výzvu rádia a pomohli dětem z dětských domovů. Rozdávání dárků však nekončí, „23.12. chystáme pro posluchače ještě jeden dárek v podobě celodenních písniček na přání a možností popřát hezké svátky komukoliv z blízkých live ve vysílání,“ prozrazuje paní ředitelka Lukášová. Svátky ve vysílání představuje zejména čtyřdenní sváteční Vánoční speciál, moderátoři se vystřídají u mikrofonu a okomentují nadílku vánočních hitů z celého světa. Nadělovat se bude i od 24.12., soutěžit se bude o kolekci letošních novinkových DVD. Silvestrovský večer vezme pod taktovku dvojice Michal David + Martin Hájek a jejich Diskopříběh. Vše startuje v 19:00 a pokračuje až do půlnoci.  „Posluchači se mohou těšit na pořádnou dávku megamixů a veselých historek z natáčení a silvestrovské překvapení.“

Bohatý program k prasknutí nabízí i Expresradio. Štědrý den odstartuje v 8:00 pořadem Vánoční vysílání s Veronikou Koloušek, o tři hodiny později startuje čtyřhodinový Speciál moderátorů (Koko, Marek, Koloušek a Jirka). Náplň nám ozřejmil programový ředitel stanice Filip Žemlička: „Každý z moderátorů se bude věnovat jednomu tématu. Koko např. Vánoce ve vězení, Vánoce v dětském domově a jak se na Vánoce chystají v Plzni v pivovaru. Marek probere jak jsou na Vánoce připraveni na horách, Veronika probere zlomové momenty v roce 2009 a Jirka se bude věnovat Vánocům na Moravě.“ Čas mezi 15. a 17. vyplní Hudební dárky od moderátorů, ti si připravili několik songů, které přes éter někomu věnují. V první vánoční svátek probere od 9:00 (až do 12:00) moderátorka Koko s posluchači to, jaký byl jejich Ježíšek, a zavolá hostům z ranního vysílání. Silvestr se nese ve znamení speciálu Na stojáka. Ráno přivítá posluchače Marek (8-11), později Robert Chochola provede souhrnem celého roku 2009 (11-16). Další hodinovka je vyhrazena 15 zásadním songům roku. Program ale nevyplní jen speciální pořady, ale také řada koncertů, jejichž kompletní přehled najdete na webu stanice.

Rádio Zlín vsadilo především na velkou vánoční hru (viz přehled akcí). Do středy 23.12. můžete na vlnách rádia  soutěžit o výběrové CD Celebration od královny popové scény Madonny. Hrát se bude i o CD The Very best of Enya a Seal Hits. Během vánočních svátků nabídne Rádio Zlín i řadu hostů, Štědrý podvečer zpříjemní záznam Vánočního koncertu Alice Konečné a jejich hostů Felixe Slováčka, Tomáše Kluse, Heidi Janků a Marcely Holanové. Koncert si budete moci naladit v čase 16-18 hod. Na Silvestra můžete zavzpomínat na Rychtaříka (postavičku rádia). Nahlédnout do budoucnosti vám umožní kartářka Anna, v čase 10-12 na Silvestra. „Hvězdným novoročním hostem pak bude paní Květa Fialová! Rozhovor s ní nabídneme 1.1.2010 od 13ti do 14ti hodin,“ píše Rádio Zlín na webu.

A na jaký program lákají posluchače celoplošné stanice?

Rádio Impuls rozdalo jednomu majiteli rovný milion korun. Na Štědrý den pak zve své posluchače na půlnoční mši. „Štědrý den to není jen rozzářený stromek, večeře a spousta dárků, ale také tradiční cesta na půlnoční. Letos nemusíte nikam do zimy, ale můžete ji prožít společně s námi v teple vašeho domova. Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby, na Štědrý večer o půlnoci na Impulsu.“

Vánoce na Evropě 2 se tradičně ponesou ve znamení Ranní show. Na internetu představila stanice další webovou hru věnované Ranní show tentokrát logicky laděnou vánočně. Od 6 do 12 probíhá tradiční maraton, Leoš Mareš, Patrik Hezucký a Lucie Šilhánová přichystají posluchačům prodlouženou Ranní show plnou nečekaných překvapení.

Jako ostatní stanice, tak i Frekvence 1 ladí posluchače především vánoční muzikou a jingly. Během vánočních dní odvysílá v programu Den začíná v osm reprízy rozhovorů s nejzajímavějšími hosty (Veronika Žilková, Aneta Langerová), na Silvestra je připraven speciál se Zdeňkem Izerem. Ten v poslední týdnu tohoto roku namluví i vtipy do rubriky „Fór F1„.

Na zítra pro vás připravuje přehled akcí dalších rádií, řeč přijde i na Český rozhlas (a všechny jeho stanice).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .