Šumava, Gold a Prácheň se změní v rocková rádia

Na obzoru je nová síť rockových rádií. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na včerejším zasedání schválila žádost provozovatelů rádií Šumava, Gold a Prácheň, která spočívá v zařazení slova ROCK do pojmenování všech tří stanic. Všechna přejmenovaná rádia patří do portfolia skupiny Media Bohemia a dosud se nezařazovala do žádné ze třech formátových skupin, které tato skupina na trhu provozuje.

Rada vydala provozovateli Radio Šumava, s.r.o., souhlas ke změně skutečnosti uvedené
v žádosti o licenci (…) spočívající ve změně označení názvu programu z Radio Šumava na Rock Radio Šumava,
“ stojí v tiskové zprávě Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. V obdobných žádostech bylo vyhoveno i provozovatelům Rádia Gold a Rádia Prácheň. Tři nezařazená rádia skupiny Media Bohemia se tak celkem pravděpodobně stanou součástí nové formátové rodiny, jelikož rockový formát dosud nebyl v portfoliu této skupiny síťově zastoupen.

Zatím není jasné, kdy přesně dojde ke programovým změnám na těchto rádiích. Mělo by se tak ale stát nejpozději do 30 dnů od právoplatnosti včerejšího rozhodnutí RRTV, takže reálně je možné změny očekávat ještě v průbehu letošního podzimu. Posun směrem k rocku je ale poměrně překvapivý, jelikož tento formát je již na českém i moravském trhu významně zastoupen. Skupina Radio Investments provozuje classic rockové Rádio Beat, které pokrývá výraznou část Čech, na Moravě je rockový formát zastoupený ze strany rádií Hey z dílny mediální skupiny GES.

Tiskový mluvčí skupiny Media Bohemia Lukáš Novák pro RadioTV potvrdil, že žádosti o změnu názvů tří stanic byly schváleny mediální radou, podrobnější informace chce ale sdělit prostřednictvím chystané tiskové zprávy.

Rádiá Gold, Šumava a Prácheň se dosud výrazněji neprofilovala, nícméně jejich zařazení do některé z formátových sítí se očekávalo. Pokud jde o rockovou scénu, nové stanice to nebudou mít v existujíci konkurenci jednoduché, výhodou ale může být jejich regionalita, jelikož vysílají tři různé programy pro tři regiony. Rádiá Hey centralizují svůj rockový program do Brna, odkud zásobujou jižní a severní Moravu. Rádio Beat vzniklo jako pražské regionální rádio a svůj program vysílá z hlavního města.

Mediální skupina Media Bohemia dosud provozovala dvě formátové rodiny rádií pod značkami FAJN a HIT. Díky spolupráci s partnerskou skupinou City Multimedia vznikla i rodina rádií BLANÍK, která vychází z formátu nejúspěšnejší české regionální stanice.

Podrobnější informace o programových plánech a zaměření Rock rádií přinášíme v článku Nově vznikající rockové stanice se zaměří na classic rock.

Poznámka: Vznikající síť Rock rádií je součástí mediální skupiny Media Bohemia, která, mimo jiné, vlastní i vydavatele serveru RadioTV.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .