Rocková rádia ze skupiny Media Bohemia jsou realitou

V pondělí v ranních hodinách se ze tří regionálních stanic na západě a jihu Čech ozval rockový hudební formát. Ve skupině Media Bohemia vznikla nová rodina rockových rádií, do které se zařadilo Rádio Gold a Rádio Prácheň pokrývající území jižních a středních Čech a západočeské Rádio Šumava. Nově se všechny tři stanice jmenují shodně Rock rádio a ve svém vysílání se identifikují společnými jingly, hudebním playlistem a programem. Některé programové prvky zůstávají odlišné pro každý region.

Tři rádia zahájila vysílání 1. prosince úderem šesté hodiny ranní. Podle původních předpokladů se věnují klasickému rocku s přesahy do současného rockového mainstreamu. Jak ale v tiskové zprávě uvádí programový ředitel rodiny Rock rádií Petr Sznapka, chtějí se věnovat i těm žánrům rocku, jež stojí mimo mainstream. „Rock Radia chtějí posluchačům nabídnout poctivou rockovou muziku a informace o tom nejdůležitějším, co se v daném regionu děje, a to v rámci odpojovaného zpravodajství a informačního servisu. Důraz budeme klást také na informace ze sportu. Nebudeme chybět u žádného rockového koncertu či zajímavé kulturní akce v regionu,“ řekl Sznapka.

Aktuální formát vycházel z podrobné trhové studie ve všech regionech, kde se vysílá. I když se na classic rockový formát soustředí zejména konkurenční Rádio Beat, které pokrývá rozsáhlé území v Čechách, autoři projektu věří, že pro tento formát je na trhu ještě prostor. „Na základě námi provedených výzkumu trhu jsme zjistili, že pro formát tak,  jak ho máme definovaný, je na trhu ještě prostor. Proto bychom rádi tento prostor zaplnili stanicemi, které mají k tomu formátu nejblíže, a oslovili tak posluchače, které úplně neoslovují naše ostatní rodiny rádií,“ říká ke vzniku rodiny Rock radií ještě v polovině září Michal Sroka, programový ředitel společnosti Sun Media, která poskytuje stanicím skupiny Media Bohemia programovou podporu.

Rock rádia mohou mít proti podobně zaměřené konkurenci nespornou výhodu v regionálnosti. Původní stanice Gold, Prácheň a Šumava fungovala samostatně ze tří studií a široký tým připravoval informace pro dané regiony. Odpojovaný servis by měl být i součástí programu nové rodiny rádií. Úspěch nového projektu ale bude celkem logicky záviset především od hudebního formátu, který má již v Čechách i na Moravě svou několikaletou tradici.

Cílovou skupinou rodiny Rock Radií jsou posluchači ve věku 20 – 40 let, s ohledem na hudební dramaturgii stanic v ní logicky převažují muži. Program Rock Radií chce vedle rockové klasiky nabídnout také hudební speciály zaměřené i na vyhraněnější žánry,“ uvádí v tiskové zprávě mluvčí skupiny Media Bohemia Lukáš Novák. Konkrétně zmiňuje pořad Legendy Rocku, kde budou vysílány živé koncerty a neznámé nahrávky rockových legend. V programu bude i Metalománie, která dá prostor heavy metalu a hard rocku. „Samostatnou kapitolou je pak produkce lokálních českých rockových kapel, která by se měla objevovat v pravidelném sobotním večerním pořadu s názvem Rocková zábava,“ dodává programový ředitel Petr Sznapka.

Během prvního dne poslechu se v jedné hodině vysílání objevily kapely ze širokého spektra rocku. Společně s Guns’n’roses bylo slyšet Meredith Brooks, Dire straits, a Bryana Adamsa, ale i Linkin Park nebo skupinu Turbo. Webová stránka všech tří stanic je zatím ve výstavbě, již nyní je ale možné poslouchat online vysílání všech tří stanic prostřednictvím portálu ABradio.

Poznámka: Vznikající síť Rock rádií je součástí mediální skupiny Media Bohemia, která, mimo jiné, vlastní i provozovatele streamingového portálu ABradio a vydavatele serveru RadioTV.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .