Ráno na rádiu… OK

radiook_logoPáteční ráno mě zastihlo na východě Čech. Tak copak zde mají pěkného? Zapínám rádio a zní Modrá je dobrá, následuje jingle „Rádio OK – české písničky, které máte rádi“. Sakra!!! Odkud to znám???

Radio OK

Datum: 2.8. 2002

Čas: 7:15 – 8:15

Páteční ráno mě zastihlo na východě Čech. Tak copak zde mají pěkného? Zapínám rádio a zní Modrá je dobrá, následuje jingle „Rádio OK – české písničky, které máte rádi“. Sakra!!! Odkud to znám??? Všechny chlupy se mi zježily a nebyl jsem schopen pohybu, abych rychle přeladil. Zpívá Maruška Rottrová Racek bílý (Ještě chvíli), je 7.23 a moderátor s příjemným hlasem upozorňuje na dopravní informace.

Pak nastupuje zprávař Martin Karlík, ten má ještě trochu nevyzrálý hlas, ale čte živě a bez breptů. Zprávy jsou tak regionální, až člověku zatrne – jako kdyby za hranicemi pardubického kraje končil svět. No možná je to dobře, ale kolik lidí odladí na nějaké jiné rádio, aby se dozvěděli, co se děje v Praze a co dělá vláda? A o čem byly: odbahnění rybníka, Bydžov je nejvíc českým městem, do Dvora Králové dorazil internet, bouře neškodila, voda v koupalištích zatím je. Samá pozitiva.

Následují reklamy, podruhé ten mrazivý závan: Proboha, čím jsou to ohraničeny! Odkud ten jingle, jakoby odspoda useknutý znám??? Ne, nechce se mi věřit. Po reklamách upoutávka na pořad a ranní téma: Zážitky s revizory. Hned teď prozradím, že jsem se během celé hodiny žádného zážitku nedočkal, ač moderátor intenzívně vybízel k telefonování a sliboval, že zážitky budou. Proč musí mít skoro každé rádio nějaké „téma dne“? Dopravní informace obsahují „Mlhy na D1“ a to je vše, jingle „Pohodové české rádio“. Ne, ještě ne, ještě chvíli budu doufat… Moderátor připomene revizory a hrají Police: Every Breath You Take.

Moderátor se vrací k revizorům a pouští záznam rozhovoru s pracovnicí DP v Jihlavě, trošku nešťastně pak dá černým pasažérům naději, když její povídání okomentuje, že mají tedy šanci (utéct). Václav Neckář zpívá Madmazel Gizelle, jingle „Rádio OK – pohodové české rádio“ a cosi jako In the Middle of the Boring Day. Je 7.40, moderátor čte počasí, trošku váhá, je to znát na důrazech na koncovky a jejich protahování, pak zase Martin Karlík se zprávami, bohužel, úplně stejnými. Možná podkres byl jiný. Reklama převážně místní.

Je 7.45 a Karel Černoch zpívá Ona se brání, pak snad Shine the Light Together (?), opět jingle s českou muzikou, kterou máme rádi, a dvě pecky: Brontosauři: Tulácký ráno a Gloria Gaynor – I Will Survive v té nejstarší verzi. Sláva! V 7.55 moderátor opět upozorní, že revizoři budou, zase jingle o českých písničkách, regionální počasí a Martin Karlík, (proboha, ty časy těch zpráv mi teda na mozek nejdou) tentokrát s „novými“ zprávami: Trolejbusy na Dubinu, zabahněný rybník, Nový Bydžov, Dvůr Králové a bouře. To je prostě ono – ono se holt v tom kraji nic neděje. Nebo že by si Karlík usnadňoval práci? Tak mohl čas využít k tomu, že by podstrčil moderátorovi nějakou zajímavost, aby pořád nemlel o těch revizorech.

7.58 reklama a doprava: D11 a mlhy, moderátor vyjmenuje frekvence, zaškemrá o příhody s revizory a vítězka soudních sporů Helena Vondráčková zpívá A ty se ptáš co já, za ní Rod Stewart, po něm revizoři (zase jen výzva) a Hanka Zagorová – Léto. S úlevou konstatuji, že je 8.15 a že dál už nemusím.

Co bych vám tajil – poslouchal jsem východočeský klon Blaníku. Dobře, bezskrupulózní mix toho nejstřednějšího, co se ve středním proudu najde, bych ještě strávil – i takoví lidé jsou a koneckonců, vidíte sami, že i já na tom vyrůstal a všechno si z těch dob pamatuji. Ale proč jsou proboha ty jingly z 90% totožné??? Ke cti budiž řečeno, že moderátor, Daniel Rumpík, není tak dýchavičný jako jeho blaničtí vzorové a že taky mluví inteligentněji, bez slovních vycpávek, vazebných vykolejení a logických nesmyslů. Hlas má příjemný, škoda, že se neprojevil víc než žadoněním o revizory.

Ve výsledku to možná bylo decentnější, než „velký vzor“, ale proč to dělají tak složitě v době odpojováků?

A jak u mě tedy Rádio OK dopadlo? (1 je nejhorší a 5 je nejlepší)

  1. Moderování – 3
  2. Muzika – 3
  3. Redakce – 1
  4. Reklama a obal – 1

Celkové hodnocení: 2.00 bodů

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .