Ráno na rádiu … Melody

radiotv222Tak jsem dnes vstával ráno mezi 6.45 a 7.53 s touto stanicí a tady je pár mých postřehů. Nezjistil jsem, kdo moderoval, za celou dobu se moderátorka nepředstavila – 1.chyba. Ostatně ani neměla kdy, měla jen čtyři vstupy.

Radio Melody

Datum: 11.8. 2000

Čas: 6:45 – 7:53

Tak jsem dnes vstával ráno mezi 6.45 a 7.53 s touto stanicí a tady je pár mých postřehů. Nezjistil jsem, kdo moderoval, za celou dobu se moderátorka nepředstavila – 1.chyba. Ostatně ani neměla kdy, měla jen čtyři(!) vstupy a v pracovní den ráno je to žalostně málo – 2.chyba. Všechny vstupy začínala „TAK“ – 3.chyba a o intonaci v koncovkách (pražské zpívání) jsem už psal v diskusi – 4.chyba.
Čas jsem se dozvěděl 2 minuty před sedmou, v 7.03, 7.31, 7.32 a v 7.47 – 5.chyba. V prvním, druhém a čtvrtém vstupu řekla pouze kdo hrál a kdo bude hrát, ve čtvrtém navíc zvládla program na celou další hodinu. Ve třetím vstupu přečetla bez jakéhokoliv úvodu, závěru či jinglu informaci o původu jména Zuzana (že jí selektor nedovolil zahrát nějakou písničku o Zuzaně je jasné – a právě v tomto žánru jich je k tomuto jménu tolik!).
Zprávařka Bára byla hlasově lepší, sice trochu monotónní, jeden brept a výraz „šestadvacet stupeň“ – ale obsahově zprávy nestály za nic – prakticky totéž v 7.00 i v 7.30, pouze tři nebo čtyři informace, vše jednou větou a smíchané dohromady bez členění. Počasí velice stručné – jen stupně, nic víc, ani výhled na víkend (v pátek velká chyba).

Doprava zoufalá: Legerova, Strahovský tunel, V Holešovičkách, Vrchlického – nic víc. Tyto ulice každý zná, ty tam nemusely být – spíš hra na informace o dopravě. Upoutávka na dopravní Modrou linku – podobnost s Modrou vlnou? Sestříhaná z živých telefonátů, ani jeden ale nezazněl v celé hodině. Přehled tisku – titulky ze tří novin, budiž, na ráno by to šlo.

Muzika

Mezi 6.45 a 7.40 pouze modernější country volnějšího tempa, asi půl na půl domácí a zahraniční, nejvýraznější byla Lily Marlen od Taxmenů, Rodné údolí a Honácká v jakýchsi cover verzích (Hrubec?) a Friday night in America. Šťáhlavský i Vyčítal (Když v Praze první jarní den zasněží) mají vhodnější písně na ráno. Teprve v 7.40 zazněl první folk – Kamelot – Ples na zámku Liebenhof (snad nejdepresivnější skladba z celé desky, ale budiž.). Vzápětí ještě Žalman – Jdem zpátky do lesů a Nezmaři – Musíš jít dál. Čili 55 minut žádný folk, pak tři věci pohromadě. O trampské muzice či bluegrassu ani slechu – nevyužití žánrových možností zvoleného formátu.
Na Písničku na přání nikdo nezavolal, Hudební tip nikdo nijak neuvedl, nevysvětlil, takže vůbec nevím, co to bylo a proč to znělo. Jen jingle a muzika. Jo abych nezapomněl – jingly – jednotně zpívané podle plzeňského vzoru (nic proti tomu, jen popisuji) – ovšem když se někde říká Ranní jízda, tak by to možná mělo podle toho znít – tenhle byl jingl kromobyčejně mdlý.

Závěr

Na večer by to bylo dobré, neruší to, příjemně/monotónně plyne. Ale asi se shodneme, že ráno na rádiu v Praze má jiné zákonitosti. Pozor – zákonitosti, jejich realizace na každém rádiu je jiná, ale na všech je objevíte. Poznamenávám, že jsem se snažil vyvarovat slov líbí-nelíbí a jen popsat pro ostatní. A být konkrétní a neosobní. Prosím, nereagujte slovy, že bych sám takové ráno nesved – dělám dost chyb. Ale teď jsem byl jen posluchač.

Jak tedy u mě Melody dopadlo? (1 je nejhorší a 5 je nejlepší)

  1. Moderování – 1
  2. Muzika – 2
  3. Redakce – 1
  4. Reklama a obal – 2

Celkové hodnocení: 1.50 bodu

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .