Radiožurnál: Chceme být rádiem ‚teď a tady‘ aneb změny od Nového roku

Český rozhlas 1 – Radiožurnál dostal před nedávnem do čela svého vedení novou osobu – Barboru Tachecí, donedávna programovu šéfku Frekvence 1. První výraznější změny jsou tu! Radiožurnál se od Nového roku promění. Změny se dostaví v úpravě zpravodajství, modernější hudbě a přibude i klasická rozhlasová reportáž a publicistika.

Chceme, aby Radiožurnál – coby vlajková loď Českého rozhlasu – byl modernějším a méně konzervativním rádiem schopným být v dlouhodobém horizontu absolutně většinovým rádiem v České republice“, řekla redaktorům webu ČRo nová šéfka Barbora Tachecí a dodala: „Chceme, aby byl Radiožurnál ještě lepší veřejnou službou než dosud s větším důrazem na kvalitní původní zpravodajství a kvalitní publicistiku, po hudební stránce se Radiožurnál musí stát konkurenceschopný, a to i přesto, že je hudba v rámci celkového směřování až na druhém místě,“ Právě změnu hudebního formátu uvítá řada posluchačů především. Hudba byla v posledních letech totiž považována za asi nejslabší článek Radiožurnálu. Posluchači se mohou „těšit“ na průřez tím nejlepším popem, pop-rockem, soft rockem a disco/dance posledních desetiletí.

Vedle kvalitního zpravodajství a publicistiky se Radiožurnál zaměří též na rozvoj klasické rozhlasové reportáže. Menšinová témata, kultura, či duchovní rozměr budou soustředěny nejen ve večerních koncipovaných blocích, ale budou integrovány na kratším prostoru navíc i do každodenního vysílání. Dojde k nárůstu původní rozhlasové publicistické tvorby na dvacet hodin týdně. Důraz bude v příštím roce kladen na problematiku Evropské unie, na velmi kvalitní dopravní servis, ekonomiku, vyšší zastoupení regionálního zpravodajství a publicistiku – uvedl Český rozhlas v tiskové zprávě.

Posluchači „řidiči“ jistě uvítají, že v ranních hodinách nebude Zelená vlna 2x za hodinu, ale bude se ozývat pravidelně po čtvrthodinách. Od 1. ledna se bude Radiožurnál více zaměřovat na okamžité a rychlé zpravodajství po celý den. Aktuální zpravodajství dostane vždy přednost před připraveným programem. Novinkou bude také to, že jednotlivé bloky vysílání dostanou své pravidelné průvodce. Tento základní tým moderátorů budou od Nového roku tvořit Jan Pokorný (po-pá 5:00 – 9:00), Lucie Výborná (po-pá 9:00-12.00), která přichází ze sesterské stanice Praha, Vít Dvořák/Jan Bumba (od poloviny února) jako moderátoři Ozvěn dne ve 12:00 a Radiofóra v 18:00, Milan Bílek (po-pá 12:30 – 15:00), Hanka Shánělová (po-pá 15:00 – 17:30), Martin Veselovský (po-pá 17:30 – 18:00), Romana Navarová (so, ne 6:00 – 10:00), Václav Žmolík (so, ne 11:00 – 14:00) a Patricie Strouhalová (so, ne 14:00 – 18:30).

Do nového roku vstoupí Radiožurnál též s novým sloganem, který by měl lépe vyjadřovat zaměření stanice. „Radiožurnál: Vaše zpravodajství. Vaše rádio“ tak nahradí stávající staniční slogany. Radiožurnál dozná změn i ve svém zvukovém obalu. „Všechny změny nebudou náhlé, nebudou náhodné, budou postupně do programu implementovány. Vznikaly v týmu všech vedoucích redakcí na stanici, souhlas s nimi vyslovili generální a programový ředitel i programová rada Českého rozhlasu,“ uzavírá tiskovou zprávu šéfka Českého rozlasu 1 – Radiožurnálu Barbora Tachecí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .