Půlhodina pravdy na rádiu … Kiss 98fm

radiotv222A mám tady novinku. Nezlobte se, že v tomto – vámi jistě oblíbeném seriálku – inovuji, ale nešlo to jinak. Půlhodina prostě stačila, protože víc by mě zabilo. MODERÁTOR – To je mi ale breptal …

Kiss 98fm (nebo 98.1???)

Datum: 30.11. 2000

Čas: 7:25 – 8:00

A mám tady novinku. Nezlobte se, že v tomto – vámi jistě oblíbeném seriálku – inovuji, ale nešlo to jinak. Půlhodina prostě stačila, protože víc by mě zabilo.

MODERÁTOR

To je mi ale breptal (něco podobného jsem zaslechl párkrát v noci na této úžasné stanici). Blesková soutěž o čepici. Vzít do vysílání telefonát technicky „na hraně“ je diskutabilní, ovšem renomé si Matěj (který se dovolal) zlepšil tím, že nevěděl kolikrát Emil Zátopek vybojoval olympijskou medaili. (A jsem zase u posluchačů. Já už o nich opravdu něco napíšu – snad břitký komentář.) Paní Eva to ale vzápětí napravila a ze dvou zbývajících možností TIPLA 4x. Ano, vyhrála. Jenže to už se nám spící princezna (ranní moderátor!!!) začetla do textu na zítřejší soutěž a tak ani chuděra nevěděla, o čem vlastně mluví. Proč volím ženský rod? Snad kvůli jeho vlezlému, zženštilému, protivnému a veskrze slizkému hlasu. On je takový nesmělý. Že ho to odporné vedení donutilo pracovat v rádiu? A po reklamním breaku (který byl mimochodem useknutý: „Hezký den vám přináší …) zprávy.

Po zprávách navázal moderátor na písničku Mira Žbirky a zapletl se do reklamních žvástů o tyčince DELI. A mluvil a mluvil, až se naprosto nesmyslně promluvil k další písničce.
On je to takový patlal. Připomíná mi mé začátky v rádiu. Tehdy jsem si byl jist, že pokud chci uspět, tak nesmím přestat mluvit. Od té doby jsem na sobě přeci jen trošku zapracoval a vím, že než abych jeden vstup splácal z dvacítky nesmyslů, tak jdu raději od válu.

Pak se hrálo o lístky do multiplexu STER CENTURY. Milý moderátore. Jak vidíš, multiplex se jmenuje STER CENTURY. To znamená, že se nevyslovuje stár, ale ster.

Von si šlape na jazyk!!! Teď jsem to odhalil: Sem ti šliboval bejzbolku. Tak to mu opravdu chybělo k DOKONALOSTI. Cože je to v Diskuzi na tomto serveru – Moderátorský trouba? Prosím přihlas se. Můj hlas máš jistý. Bohužel nevím, jak se jmenuješ, protože jsi to na sebe za celou půlhodinu ani jednou nepráskl.

Těsně před osmou se tento anonym pustil do komentáře o posteli svého kolegy Pepy Sanitráka. Po půl hodině poslechu mě už nemohlo nic překvapit…

REDAKCE

Pět minutek po půl osmé, v Praze se nám rozednívá. Opravdu zásadní, milá a potěšující informace. Alespoň něco originálního po dlouhé době.

Marta Kubešková a Pepa Sanitrák? Toho muže ohlašovala Marta. Bohužel jsem jí dost dobře nerozuměl, protože má otřesnou výslovnost (špatné T, D, L, Č, Š, a ještě k tomu Ž).
První zprávu četl Pepa, a to že D5 je průjezdná a jaká je situace po řetězové nehodě v Praze.

Prezident omilostnil vyděrače (a od kohopak to vědí? Že by to vyšťouraly Kiss patrolky?). Pak najednou pauza, jako kdyby si Pepa – Saniťák(?) – někam odskočil. Marta z toho byla tak mimo, že v půli druhé věty další zprávy (sport chrání před infarktem) zděšeně polkla a četla: Je ale z tohoto hlediska sex sportem svého druhu a může mít stejný účinek. A kampak se nám poděl otazník Martičko? Co se takhle nejdřív naučit číst? Pak následoval jingle Kiss Praha EXTRA a Pepa řekl, že u sexu ještě zůstaneme. Na pražském Hradě dnes spatříte kupu nahých těl pohromadě. Začíná zde totiž mimořádná výstava nazvaná „Akt v české fotografii“. Tak Pepo věz, že AKT je nahý lidský model, a dílo zobrazující jej. Tudíž má k sexu zhruba stejně blízko, jako ples k rockotéce. Pak šla sportovní zpráva, o našich basketbalistkách. Už to nebudu vypisovat, protože PŘESNÉ znění najdete v ČTK. A tím končí nejnovější zprávy Radia Kiss. Jingle: Ráno chutná, večer pomáhá. Nemáte až tak úplně pravdu, protože mě to prohnalo skoro hned.

MUZIKA

Tolik klasiky až nad tím zůstává rozum stát. Ano. Jsou potřeba stanice, které budou i za 10, 20, 30 i 40 let omílat ty nejlepší songy 60tých, 70tých, 80tých, a nově i 90tých let, ale já k této skupině posluchačů nepatřím a tak po hodině ladím jinam. Po naší „sametové“ to hrála všechna rádia a já jsem se téhle muziky jednoduše přejedl. Ano, nová Helena potěší, ale „To tehdy padal déšť“ mi pořád ještě nestačí. Svoje posluchače si ovšem tento formát našel a tak tuhle kapitolku raději uzavřu.

REKLAMA + OBAL

Tak u reklam klobouk dolů. Kvalitně vyrobené, ovšem ty dialogy v nich … Že by léta osmdesátá? … Hodně nekreativní. A to množství! Stejně jako u Evropy 2. Všeho moc škodí.

A obal? Řeknu vám jedno: Jakub Saic je velmi dobrý dabér, ale do rádia se hodí podobně jako Honza Šťastný na Bonton. Tedy nehodí! Honza má ale oproti Jakubovi tu výhodu, že zní alespoň přirozeně. To Jakub zní, jako kdyby vypadl z filmových týdeníků padesátých let. Ne, a ne, a ne!

ZÁVĚR

Vy, kdo na rádiu pracujete, mazejte do Prahy, poslechnout si Kiss 98. (Nelekejte se, když vám na této frekvenci nebude hrát zrovna nejčistěji, protože ta správná je 98,1 fm. To je takový malý trik.) A proč vám doporučuji si to poslechnout? Protože zjistíte, jak rádio rozhodně nedělat. Znám sice strategii Kissu nevyrábět hvězdy, ale čeho je moc, toho je příliš! Obsadit do tohoto prestižního času neslaně-nemastně plácajícího žvatlu a k němu dva neumětely z Amatérova je silná káva i na mě.

Ptám se tedy: Proč?

Jak tedy u mě Kiss98fm dopadl? (1 je nejhorší a 5 je nejlepší)

  1. Moderování – 1
  2. Muzika – 2
  3. Redakce – 1
  4. Reklama a obal – 2

Celkové hodnocení: 1.5 bodu

P.S.: Víc bodů dostalo i Radio Contact Liberec. To znamená, že jste u mě na stejné lodi s Radiem Krokodýl. Bacha ten míří dolů!

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .