Nově vznikající rockové stanice se zaměří na classic rock

Skupina Media Bohemia, která vlastní a provozuje Hitrádia, Fajn radia a podílí se na rozvoji rádií Blaník, pracuje na vytvoření čtvrtého formátu stanic – rodiny Rock radií. Dnes to v tiskové zprávě oficiálně potvrdil mluvčí největší české rozhlasové skupiny. Rock rádiá budou hudebně profilovaná jako stanice hrající klasické rockové hity. Těžiště jejich hudební dramaturgie bude ležet v 70. letech, ale ve vysílání budou i největší rockové hity jak z let šedesátých a osmdesátých, tak i devadesátých let a nového milénia.

Classic rock v jižních a západních Čechách

Základem nově vznikající sítě se stanou jihočeská rádia Gold a Prácheň, v západních Čechách bude tento formát reprezentovat plzeňské Rádio Šumava. Všechny tři stanice se pokusí obsadit podobný prostor, na jaký se dnes orientuje například pražské Radio Beat. V některých oblastech si budou tyto dvě značky vzájemně konkurovat. Podle manažerů nové sítě je ale na trhu prostor pro úspěch dalších stanic podobného formátu. „Na základě námi provedených výzkumu trhu jsme zjistili, že pro formát tak,  jak ho máme definovaný, je na trhu ještě prostor. Proto bychom rádi tento prostor zaplnili stanicemi, které mají k tomu formátu nejblíže, a oslovili tak posluchače, které úplně neoslovují naše ostatní rodiny rádií,“ říká ke vzniku rodiny Rock radií Michal Sroka, programový ředitel společnosti Sun Media, která poskytuje stanicím skupiny Media Bohemia programovou podporu.

Od své konkurence by se Rock rádia chtěla odlišit především důrazem na region, jelikož budou vysílat ve svých regionech tři různé mutace. „U všech stanic přitom bude zachován charakter regionálních stanic, které kromě rockové hudby nabídnou posluchačům i lokalizovaný informační servis, tedy zpravodajství, informace o dopravě a přehled kulturních a společenských událostí. Silným důrazem na příslušnost k regionu se budou Rock radia odlišovat od hudebně podobně zaměřené konkurence,“ uvedl v tiskové zprávě Lukáš Novák, mluvčí Media Bohemia.


Nejposlouchanější classic rockové Radio Beat dostane konkurenci

Program povede Petr Sznapka, hudbu Jana Reindlová

Programový ředitelem nové rodiny stanic bude Petr Sznapka, který pracoval již dříve na Rádiu Prácheň a poté na Rádiu Impuls. Hudební formát bude vytvářet Jana Reindlová, která již dlouhodobě úspěšně vytváří playlist pro Rádio Šumava. Všechny tři stanice nově vznikající rodiny Rock radií budou sdílet základ pro zvukový obal a další identifikační prvky, budou mít jednotně vytvářený playlist a společné programové know-how, na základě kterého vznikne konkrétní programové schéma. Síťový provoz Rock rádií by se tedy měl podobat modelu Hitrádií, které sice mají společnou vizuální stránku a hudební dramaturgii, ale vysílají pro každý region odlišnou mutaci z autonomního pracoviště.

Posluchači by se faktické proměny tří zmíněných regionálních stanic měli dočkat pravděpodobně ještě do konce roku. Na trh bude uvedena nová značka rock rádií, po programových úpravách proběhnou i off-air kampaně v jednotlivých regionech, které komunikačně podpoří novou identitu rádií.

Podívejte se na možné logo Rock rádia Šumava

Ve veřejně přístupné databázi ochranných známek na webu Úřadu průmyslového vlastnictví se objevili už i variace možného loga jednoho ze tří Rock rádií. Zatím je to jeden z možných návrhů, definitivní podoba může být jiná.


Návrh loga, zdroj: www.upv.cz

Poznámka: Vznikající síť Rock rádií je součástí mediální skupiny Media Bohemia, která, mimo jiné, vlastní i vydavatele serveru RadioTV.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .