Metuje se v pondělí změní na Hitrádio Magic

Východočeské rádio Metuje potvrzuje svoji příslušnost k rodině Hitrádií. Od pondělka mění svůj název na Hitrádio Magic. Spolu s tím dojde i ke změnám v programu. Rodina Hitrádií tak získala již osmý přírůstek.

Očekávaná změna nastane v pondělí 7.5. 2007. Rádio Metuje se změní na Hitrádio Magic. Spolu s tím dojde ke změnám v jeho programu. Hlavním důvodem je „snaha o rozšíření posluchačského potenciálu z „povodí řeky Metuje“ do celých východních Čech.“ Rádio svým signálem pokrývá velkou část Královehradeckého i Pardubického kraje, většinu posluchačů však dlouhodobě získávalo pouze v okrese Náchod.

„Nový název byl vybrán z více než padesáti návrhů. Testování ukázalo, že je vnímán velmi pozitivně a pomůže nám oslovit nové posluchače,“ říká programový ředitel rádia Zdeněk Koudelka.

Start Hitrádia Magic s sebou přináší zásadní programové změny. Ve vysílání se objeví upravený hudební formát, stanice se bude identifikovat novými jingly, změní se programová struktura a posluchači se dočkají nové ranní show. „Základními prvky našeho vysílání jsou hitovost, regionalita a zábava. Hudební formát tvoří největší hity od 70. let do současnosti, regionalita je hlavním kritériem pro obsah zpravodajství, servisu i moderace a co chystáme v oblasti zábavy si nechám jako překvapení,“ dodává Koudelka.

Uvedené změny nejsou nijak překvapující. O zařazení Metuje do rodiny Hitrádií se spekulovalo od té doby, co do provozovatele rádia majetkově vstoupila společnost Stamford Managing. Když pak na konci února schválila RRTV změnu názvu na Hitrádio Magic – psali jsme o tom v článku Radio Metuje se změní na Hitrádio Magic – bylo již jen otázkou času, kdy k tomu skutečně dojde.

Rodina Hitrádií, kterou spravuje mediální společnost Stamford Managing, tak v tuto chvíli má již 8 členů: Hitrádio FM Plus, Hitrádio Faktor, Hitrádio Dragon, Hitrádio FM Labe, Hitrádio Vysočina, Hitrádio Magic, Hitrádio Orion a Hitrádio Crystal. Přestože rodina Hitrádií sdílí společnou marketingovou strategii a obecné principy hudební dramaturgie, konkrétní hudební program Hitrádia Magic je a bude nezávislý.

Start Hitrádia Magic bude provázen reklamní kampaní. Ta bude v květnu probíhat pouze ve vysílání, od 1.6. se přesune do off-air aktivit a bude zahrnovat například posluchačskou soutěž Magický zvuk, prázdninovou soutěž pro motoristy nebo zářijovou akci Hurá do školy, která se zaměří na bezpečnost silničního provozu. Velmi intenzivní komunikace s posluchači bude pokračovat po celý zbytek roku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .