Leden přinesl moderátorské přesuny v rádiích

radiotv_radioAUDIO A PROGRAMY UVNITŘ – První lednové dny přinesly do rádií skupiny Lagardere velké změny. Rádio Bonton uvedlo zbrusu nový zvukový obal, došlo k obměnám moderátorů. Radio DJ naopak ve velkém zrušilo večerní DJ sety. S novinkou přichází také Frekvence 1, kosmetické změny programu proběhly v prosinci, nyní přichází soutěž.

Bonton s novým zvukem a moderátorskou rošádou

Hned v první den letošního roku představilo Rádio Bonton zbrusu nový zvukový obal, který je z nadpoloviční části tvořen zpívanými jingly, přičemž staniční hlas zůstává stejný jako doposud. Současně se zavedením nové zvukové grafiky přistoupila stanice na nový slogan, místo „PopRock nezastavíš“ se nyní objevuje „V našem městě„. Nedošlo však ke změnám hrané hudby. Nový slogan má podle slov Rádia Bonton více vystihovat příslušnost k metropoli, nynější slogan prý „hudebně svazoval a limitoval“. Hudební formát se však měnit nebude.

Od 1.ledna dochází také k obměnám v moderátorském týmu Rádia Bonton. Nově už neuslyšíte Martina Hovorku a Elišku Hutníkovou, oba tvořili ranní trio s Davidem Salomonem, ten jako jediný zůstává v bloku 6-9. Servisní informace v ranním proudu obstarává Lucie Hněvkovská, která se vrací po letech do rádiového domu skupiny Lagardere, pamatovat si ji můžete z Ranní show Evropy 2. Martin Hovorka se bude více věnovat hudební dramaturgii, Elišku Hutníková dává přednost škole.

POSLECHNĚTE SI NOVOU ZVUKOVOU GRAFIKU RÁDIA BONTON

Přes všední dny se i nadále můžete těšit na Michala Kleina (9-13) a Petra Šimka (13-17). Tým doplňuje Šárka Mercová, znají ji především posluchači sesterské Frekvence 1, kde přinášela servisní informace v ranním vysílání. Rubriky Bonton minuta (v čase 7-8) a Hudební kvíz (v čase 9-12) zůstávají. Na víkendová rána přechází Petra Reisingerová (8-13), Jannis Timiopulos moderuje v klouzavých časech (sobota 13-18, neděle 13-20). Víkendový proud zahrnuje výběr z týdne a především pak informace o počasí a dopravě (a to až 4krát v hodině). Víkendové vysílá posunulo rádio k osmé hodině ranní proto, že město se probouzí až kolem osmé ranní.

Odpolední vysílání pak metropolitní rádio prodloužilo proto, že chce přinášet dopravní servis a zpravodajské souhrny v době, kdy se lidé běžně vrací z práce a začínají si volit program na večer. Nejen pro ně je připravována též rubrika „Co se děje v Praze“. Právě Šárka Mercová obstarává podvečerní slot 17-20. Obdobou je i nedělní drive s Jannisem Timiopulosem. Zpravodajský tým nově tvoří Iveta Kořínková, ta přesídlila z Radia DJ, zprávy přináší i Pavel Vondrák. I on přichází z domu Lagardere, jeho zpravodajství se neslo vysíláním Evropy 2. Trojici zprávařů doplňuje i Lenka Benešová, ta současně působí i na Radiu DJ.

bontonnew

Pro zvětšení klikněte myší.

Vichřice v programu Radia DJ

K radikálním změnám přistoupilo i Radio DJ, to od Nového roku nenabízí večerní DJ sety a přistoupilo k výrazné redukci moderátorského týmu. Zachován zůstává jen ranní DJ Friky s pořadem Ranní škrábání (6.30 – 9.00), jemuž i nadále patří Urban set v 11.30 (repríza 16.30). Denní pásmo s informacemi například o počasí, stylu a dalších novinkách obstarávaly dvě slečny – Iveta Kořínková a Lenka Benešová, servisní a další informace budete moci nadále slýchávat jen od Lenky Benešové. Ivetu Kořínkovou znají diváci Snídaně s Novou a nově ji budou slýchávat právě na Rádiu Bonton.

RECENZE: VOLUME DOPRAVA? – Praha alternativní, podruhé!

Z vysílání mizí všechny původní večerní DJ sety v osm hodin večer, nadále jsou v programu jen zakoupené pořady od zahraničních DJ – Carl Cox, Eddie Haliwell, David Guetta a John Digweed. Jako jediný zůstává sobotní Urban sets od DJ Friky a DJ Robot. Končí i nedělní C.R.A.Z.Y od DJ Crazy Helena.

REDAKČNÍ KOMENTÁŘ: Inu, jal jsem se do vod Urban Dance… přežil jsem!

Na internetových fórech se objevují spekulace o změně hudebního formátu či ukončení pořadu Ranní škrábání, jeden z posluchačů se v diskuzi vyjádřil takto: „Co to jako mělo bejt dneska ta hláška o tom, že až příští tejden budu ladit škrábání, že se může stát, že už ho nechytim? To jako končí škrábání??? Nebo celý rádio???“ Více informací máme přislíbeno od tiskové mluvčí Radky Pilzové během dnešního dne. Jakmile se dozvíme více, budeme vás o tom samozřejmě informovat.

djnew

Pro zvětšení klikněte myší.

Frekvence 1 vsází na VIP tajemné hlasy

Novinky ve svém programu představilo rádio Frekvence 1. Do moderátorské křesla ranního proudu 5-8 usedá od prosince Petr Vágner. Ten nejprve působil na Evropě 2 jako víkendový moderátor, posléze jste jej mohli slýchat o víkendových ránech Frekvence 1 (6-11). V Ránu 5-8 vystřídal Dana Kostku, jenže kvůli časovému vytížení Petra Vágnera velkou část pokrývá opět Dan Kostka.

Ranní vysílání také doznalo několika změn, zatímco osou rána bylo zpravodajství každých 15 minut, nyní se i ve všední dny Frekvence 1 vydává cestou víkendu a zprávy jsou v programu zastoupeny jednou za 30 minut. Počasí po 15 minutách zůstává. Místo Šárky Mercové se o servisní informace stará Renata Malíková, výjimečně i Mirka Roubíková (též blondýna od Jana Krause). Hlavní ranní show Den začíná v osm prezentuje moderátory Miloše Pokorného a Romana Ondráčky výhradně jako duo Těžký Pokondr, pravidlem je telefonát Karla Gotta (kterého paroduje Miloš Pokorný), dopravní odborník Ludvík Nachtigal (rovněž M.Pokorný) a Fór F1.

POSLECHNĚTE SI PROMO NA NOVOU SOUTĚŽ

Skončil i pořad Babyboom s Tomášem Krejčířem, jeho náhradu tvoří pořad Xaver na Frekvenci 1Lubošem Xaverem Veselým. Jeho nový pořad (12-14) se věnuje především dění v televizi.

Hlavní lednovou novinkou ve vysílání Frekvence 1 je ale chystaná soutěž o „velké peníze“ s názvem Tajemné hlasy. Stanice využívá známých hostů dopolední talk-show. Úkolem posluchačů je uhádnout, kdo se vyslovil slogan „Frekvence 1 – Vaše rádio na jedničku„. Řeknou jej vždy tři známé hlasy. Soutěž by se ve vysílání měla objevit v průběhu příštích dnů.

O novinkách v českých rádiích jsme psali:
Fajn Radio do nového roku s dalším webrádiem
Relax Radio se převláká do nového kabátu
Hitrádio Vysočina spouští předvalentínskou akci
Slovenská Europa 2 představila další moderátory
Reportér očí Stanislav Motl přechází na ČRo 2
Tým Rádia Blaník doplnil herec Vláďa Hron

Autor článku:

Komentáře (11)

 1. Martin Petera Autor příspěvku

  Hezký den. Děkuji Vám za poznámku, aspoň vidíte, co dělají automatické opravy ve Wordu… :) V obrázku je to dobře, protože Excel mi automatické opravy nedělá. V textu jsem to již opravil. Ještě jednou díky!

  1. Brucoun

   malá poznámečka. Projel jsem to jméno přes Wordy 2000, 2003 i 2007 a nikde mi to nezměnilo automaticky Guetta na Ghetta :-)

 2. PV

  Tak už je to jasné…. těšíte se jako já ? abych se teď pořídil do Prahy po více než 3 letech příjímač schopný přijímat FM vlny…..

  Tisková zpráva z 1. zasedání, konaného dne 5. 1. 2010
  -udělila provozovateli MAX LOYD s. r. o., IČ: 25111671, se sídlem Praha 2, Wenzigova 4/1872, 120 00 souhlas se změnou skutečností uvedených v žádosti o licenci k provozování rozhlasového vysílání prostřednictvím vysílačů programu radio DJ (licence č. j. Ru/115/05 ze dne 16. června 2005) podle § 21 odst. 1 písm. a) zákona č. 231/2001 Sb., spočívající ve změně označení názvu programu na DANCE RADIO
  -udělila provozovateli MAX LOYD s. r. o., IČ: 25111671, se sídlem Praha 2, Wenzigova 4/1872, 120 00 souhlas se změnou skutečností uvedených v žádosti o licenci k provozování rozhlasového vysílání prostřednictvím vysílačů programu INFO DJ (licence sp. zn. 2007/277/zab, č. j. cun/3248/08 ze dne 8. dubna 2008) podle § 21 odst. 1 písm. a) zákona č. 231/2001 Sb., spočívající ve změně označení názvu programu na DANCE RADIO

  1. PV

   jde samozřejmě o tiskovou zprávu se zasedání rady pro rozhlasové a tv vysílání (RRTV). Celé znění na ceskamedia.cz

 3. Brucoun

  Koukám, že RadioTV už není co bývalo… žádné informace z kuloárů… a první už nepřišli s ničím hoooodně dlouho… i ta moje stará registrace je už neplatná:-(
  Tak tedy z kuloárů, když už to vylezlo ofiko – Fleischmann se propstě dohodnul z firmou CzechComputer, která vlastní internetové a kebelové ráadio – Dance Radio a CzechComputer bude servisní organizací pro Fleischmannovu firmu MAX LOYD s.r.o. a budou vysílat to co dosud vysílá DanceRádio… patrně tam zůstanou některé převzaté pořady z dnešního vysílání, protože tenkrát o ně mělo zájem jak DanceRadio tak i Fleischmann, a ten vyhrál. Teď to dají dohromady:-)
  DanceRadio mám celkem naposlouchané a myslím, že dají (doslova) naprdel všem těm Fajnům a dalším rádiím co si hrají na taneční rádia.
  Osobně je jediná škoda, že tam už není Milan Vokáč, který skončil koncem roku 2009:-/// a na stránkách už se nezobrazuje, tak „jenom“ nepřešel na jiný drive.

  1. juko

   Pane Bručoune, na margo vaší první věty… tento článek nepovažujete za téma, se kterým jsme přišli „první“?
   Ohledně Dance Radia, toto téma připravíme zanedlouho, až to bude aktuální. Nyní dostaly přednost novinky v ostatních rádiích Lagardere. Mluvčí Rádia DJ zatím konkrétní termín změny názvu na Dance Radio neavizovala, až to bude aktuální, napíšeme o tom.
   Juraj Koiš – RadioTV

  2. Brucoun

   Pane Koiš – RadioTV, prostě si zvykejte, že jsem BRUČOUN. Děkuji.

   ad Dance Radio – to bude vysílat v řádech dnů…

   ad informace – Nepřišli jste první s informací o Dance Radiu… to už se ví celkem dlouho. Já to vím tak od listopadu a to jsme jeden z posledních, protože už v mídiích naštěstí nepůsobím a živím se poctivě…

   a drbna RadioTV nic…:-(

  3. PV

   Poslední to vím asi já… dal jsem si až včera (dnes po půlnoci) dohromady článek se schémou nového programu DR. Jinak má Bručoun pravdu, tento článek je výsledkem náhody. Možná jsou info teď tady na webu víc systematičtější než v 2008, ale první ve smyslu nahazující témata a směry dávno radiotv.cz není. To všechno tady se totiž dovím jinde a často i rychlejc. Prostě nuda, sice profesionální ale furt nuda. Bohužel vzhledem k majiteli razantní změnu k lepšímu od redakce nelze čekat. A tím že diskuze „kolemjdoucích“ je vyloučena (takže tady diskutuje pomalu jen Jósé) ani „zdola“ oživení nelze čekat.

  4. Jose

   Tak minulý rok se rocku na českém FM dařilo, zdá se…Ostatně koukám, že když se děje něco, co tě zajímá tedy Dance, tak se umíš rozepsat taky. Jinak máš pravdu Bručoun je známá postavička, pamatuji si jeho příspěvky, které byly mnohdy velmi kvalitní. Zdravím Bručouna. Zdar. Nazdar.

  5. juko

   Pane Bručoune a PV, nemůžete čekat, že každý den budeme přinášet něco ryze exkluzivního. Nicméně v tomto týdnu se nám to v několika případech podařilo a osobně budu o to usilovat mnohem víc, jen co se trochu víc zorientuji.
   Co se týče diskuze „kolemjdoucích“ ta rozhodně vyloučena není. Necenzuruji temata ani jsem to nikdy nedělal. A pokud máte jakékoliv typy, budu za ně vděčný a můj e-mail vám poděkuje :-)
   Takže zvykejme si na sebe, ať nám ta spolupráce funguje oboustranně (myšleno redakce – čtenáři).

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .