Hodina pravdy na rádiu … Rubi

radiotv222Olomouc trošku znám a o Radiu Rubi jsem taky něco zaslechl. Nikdy jsem ho ale neposlouchal, a tak tamní ranní show byla mojí premiérou. Budete si asi myslet, že se opakuji …

Radio Rubi – Ranní sprcha

Datum: 24.5.2000

Čas: 7:35 – 8:40

Olomouc trošku znám a o Radiu Rubi jsem taky něco zaslechl. Nikdy jsem ho ale neposlouchal, a tak tamní ranní show byla mojí premiérou. Budete si asi myslet, že se opakuji (po setření Zlaté Prahy) ale bude asi hodnou chvilku trvat, než los padne na rádio, které se dá poslouchat.
A co od ranní show čekám? Že mě probudí svěží, stářím příliš nezapáchající muzikou, dostanu nějaké ty informace a třeba se i pobavím.

MODERÁTOR

Ranní sprchu na Rubi měl na svědomí Marek Berger. Mladý sympatický hlas, ale s jednou, pro mě podstatnou vadou: příliš znělé Ž, Š, Č. V jeho případě je to už na logopeda. Tento – doslova mor – je hodně rozšířený především na City a na novém Blaníku. Mě osobně to přímo rve uši. Pokud by si Marek s tímto problémem poradil, pak nemá chybu, protože má moc příjemný hlas.
Po ránu sice člověka do nového dne moc nenastartuje, ale hlavně NEPRUDÍ. To se na lokálních stanicích zas tak často neslyší. Co jsem ještě při poslechu odhalil, jsou tečky. Prostě je chlapec nedělá.
Když jsem si pustil kazetu, natrefil jsem zrovna na konec dopravního zpravodajství a počasí. U toho mě zarazilo, že se podle Bergera měří teplota už i v jednom kilometru a ne v tisíci metrech nad mořem. No jde asi o zvyk … Pak následoval sestřih hitparády. To jsem ale zjistil až minutě a půl, úplně na konci. Myslel jsem, že se při nahrávání monitoringu spletli a poslali mi nedělní odpoledne, nebo kdy to chodívají žebříčky. V poznámkách jsem si to označil: „???“
Za ráno toho Marek Berger namluví asi tak deset minut. Nevím, jaký mají u posluchačů ohlas čtené SMS vzkazy, ale vzhledem ke klesající poslechovosti se to zřejmě líbí jen těm, kterým vzkaz Marek odvysílá.
Co mě ještě vyloženě zarazilo byla skutečnost, že se hlas moderátora ranní show zhusta potkával v reklamách. Vzhledem k tomu, že toho moc nenamluví, bije to zvlášť do uší. Připadalo mi to, jakoby Marek najednou přerušil reklamní blok, něco přečetl a zase pustil.
Má tam i horoskopy. Jsem vcelku konzumní člověk, který zhltne i ten nejblbější horoskop, ale v případě, že vím, kdo ho dělal. Na Rubi vám ho přečtou a tváří se, že ho právě vycucali z astrologických map.
Legrační byl i vstup pod jinglem: „RADIO RUBI, CO SE DĚJE NA MORAVĚ“. Myslel jsem si, že je to jen další reklama (a mají jich tam zhusta!), ale nakonec se z toho vyklubalo čtení z tisku. Vtipný byl i výběr zprávy. S velkým zaujetím jsem si poslechl článek z Olomouckého dne (asi) o zvýšení bezpečnosti silničního provozu, aneb jak neuklouznout s autem.
Nakonec mám jednu hrubou chybu. Od 7:35 do 8:40 jsem se jen 6x dozvěděl, kolik je hodin. A to konkrétně v 8:00, 8:11, 8:21, 8:22, 8:27 a 8:28. To je na ranní vysílání opravdu málo. Ještě bych Markovi doporučil naučit se hodiny, nebo si pořídit digitální budík. Když řekl, že je 8:27, dvě a půl minuty četl horoskopy, a pak zahlásil za dvě minuty půl deváté, tak to jsem trošku nechápal (další „???“).

MUZIKA

Tak tady budu chválit. Lucie (Šrouby do hlavy), Texas, Joe Cocker (Could You Be Loved), Robbie Williams (No Regrets), Jamiroquai, Undercover (Baker Street), a Petr Muk (Zrcadlo). A to je všechno. Opravdu. Za hodinu jen 7 písniček. Kdyby jich bylo víc, tak je to bomba, protože takhle hudebně našlápnuté ráno, to bývá vzácnost. Muzika mě opravdu potěšila, ale vážně jí bylo málo.

REDAKCE

Tady není co hodnotit, protože se Rubi ráno napíchlo na BBC a tak jsem pět a půl minuty poslouchal Prahu. Takže tady není co hodnotit. Myslím si ale, že na Moravě se pořád něco děje, a tak by stálo za to zaplatit si vlastního zprávaře. Takže ještě jednou: dneska redakci nehodnotím.

OBAL + REKLAMA

Obal je docela svižný, ale někdy nepoznám kdy už hraje písnička, a kdy je jingle. To ale není takový průšvih jako reklama. 4 reklamní breaky za hodinu je věc vcelku normální, ale aby jeden byl dlouhý 6 a 3/4 minuty (11 reklam), druhý 7 minut a 5 vteřin (15!!!! reklam), a třetí 2 a 1/4 (JEN 5 kousků), tak to se opravdu u nás jen tak neslyší!!!
Zadavatelé POZOR!!! Utíkejte!!! Já jsem už po třetí reklamě nevěděl co se děje, a ani mě to nezajímalo. Jediné po čem jsem toužil bylo PŘELADIT!!! Ale to víte… kazeta. Nevím, čí to byl nápad, ale bylo to naprosto příšerné. Když jsem to spočítal, tak do mě Rubáci naprali za 65 minut 17 minut a 25 vteřin reklam!!!

ZÁVĚR

Jednoduše řečeno: Muzika skvělá, moderátor ucházející, ale přijde první reklamní blok, a už si může v mém případě Rubi odepsat jednoho posluchače.

Jak tedy u mě Radio Rubi dopadlo? (1 je nejhorší a 5 je nejlepší)

  1. Moderování – 3
  2. Muzika – 5
  3. Reklama a obal – 1

Celkové hodnocení: 3.00 bodu

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .