Hodina pravdy na rádiu … Krokodýl

krokodyl_laserTak se mi zase jednou udělalo hodně špatně od žaludku. Ne, že bych snědl něco špatného nebo se opil … Jen jsem si poslechl kazetu se záznamem ranního vysílání Radia Krokodýl …

Radio Krokodýl

Datum: 12.7. 2000

Čas: 7:30 – 8:30

Tak se mi zase jednou udělalo hodně špatně od žaludku. Ne, že bych snědl něco špatného nebo se opil … Jen jsem si poslechl kazetu se záznamem ranního vysílání Radia Krokodýl.

MODERÁTOR

Petr Holík. Vůbec nejhorší část celého vysílání. Asi věděl, proč řekl své jméno jen jednou za hodinu. Navíc jen jméno, a s takovou výslovností, že by se za ni nemusel stydět ani kovaný Pražák. Já sám jsem to rozluštil až napotřetí, protože mi nešlo na rozum, proč říká: „Na Krokodýlu je Petrá“.
Stejně jako u Petry Sladčíkové z F1 je u Holíka poznat, kdy čte a kdy mluví spatra. Na rozdíl od ní, ale ani neví co čte. Já mu prostě to, co říká, nevěřím. Když se ale pustí na pole improvizace, je to DĚS.
Tak třeba po půl osmé skončila reklama, začal hrát Enrique Iglesias (pak mi došlo, že je to hudební sestřih) a do toho začal mluvit Holík: „Informace z terénu. V baru na Masarykove ulici jsou samý chlapi a žádný ženský.“ A že teda bude hrát písničku … ???
Pak přišlo moudro: „Čas letí, a my pomaličku stárneme“, a po zprávách i vtipná poznámka, které se jeho kolegyně chichotala jako divá. Holíkovi se v hlavě spojily dvě věci.

1. že umí trochu napodobit dřívějšího moderátora televizní debaty Otu Černého,

2. že se ve zprávách mluvilo o příjezdu Franka Nera do Karlových Varů.

Neurony v jeho hlavince se rozletěly, a tyto dvě věci se spojily v jednu. Vyšel z toho vtip, že by bylo báječné, kdyby v televizi moderoval Ota Nero … (Doufám, že nejsem jediný, kdo seděl u rádia s kamennou tváří, kterou vystřídal výraz znepokojivého nepochopení.)
Po 8:00 se zase podivoval informaci, že v jednom brněnském bazénu je 19 stupňů a ve Slavkovském 20. Okomentoval to šišláním a mazlivými výrazy jako třeba „rťuťoměr“.
Vzhledem k úrovni moderátorových myšlenek a způsobu mluvy, mám pocit, že vím, kde k němu Krokodýláci asi přišli. Kdyby měl dobrou postavu, dokážu si ho dost dobře představit, jako hloupoučkého šestnáctiletého plavčíka ze starých filmů. Vadil mi na něm i hlas. Moderuje totiž způsobem, jako když Sigourney Weaver zabije nějakou vesmírnou svini, ze které vyletí tuny slizu. Ty pak pomaličku stékají, a vyplňují každičkou skulinku. Brr!

MUZIKA

Opravdu nevím. Z playlistu čiší jakási bezradnost. Hudební redaktor se na jednu stranu vzpírá svému vkusu, a podřizuje se komerci. Na straně druhé ale neodolá, a do playlistu nacpe i některé své oblíbené fláky.
Bloodhound Gang (The Ballad of Chasey Lain), Jan Kalousek (Hvězdy se mění), něcojakobackstreetboys, českákapela (Nepřej si víc), jakásirapárna, Tom Petty (Free Faling), Tik N´ Tak (Upside Down), M People (Angel Street), Christina Aguillera (What a Girl Wants).
To jsou opravdu „Ostré hity“, jak praví jingly. Hudební redaktor musí být tvrdej chlap, když právě Free Faling od Toma Pettyho nacpe do této škatulky.

REDAKCE

Informací bylo ve vysílání dost (snad až moc). Padaly totiž tak nějak nazdařbůh. V půl byly „Události“ s Lucií Borovskou. Šlo jen o minutové headlines. Zaznělo tam zhruba všechno podstatné, stejně jako v Událostech v celou. Ani k češtině nemám výhrady. Ovšem ten hlas!!!
Už jsem ve svých článcích o unylé zprávařce mluvil. A tak abych se neopakoval, dám jiný příměr: Představte si, že jste se svojí manželkou v posteli. Makáte na ní jako drak, a ona se při tom dívá na hodinky a pojídá chipsy …
Asi takhle živě na mne působil její projev za mikrofonem.

OBAL + REKLAMA

Buď je to létem, nebo si firmy Krokodýla moc nevšímají. Reklam tam moc nebylo, a když už, tak ze sítě, nebo od nadnárodních gigantů. Nápad s mořskou vlnou, jako reklamním předělem se mi líbil.
A obal? Velmi, velmi ostrý („ostrý start – fm 103“, „ostrý hit – máš ho mít“, „ostré hity“). Někdy až tak, že se jeden bojí, aby ho to nepořezalo. Problém vidím taky v názvech rubrik. „Akce“, „Peníze“, „Události“. Nějak to padne, a vyšumí. A ty jednoslovné názvy …, no nevím.

ZÁVĚR

Nezlobte se, ale nechci být sprostý.

Jak tedy u mě Krokodýl dopadl? (1 je nejhorší a 5 je nejlepší)

  1. Moderování – 1
  2. Muzika – 2
  3. Redakce – 2
  4. Reklama a obal – 1

Celkové hodnocení: 1.50 bodu

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .