Hodina pravdy na rádiu … Frekvence 1

frekvence1_logovelkeSakra! Tak jsem si říkal, že si konečně smlsnu na celoplošce a ono nic. Na Frekvenci 1 pracují opravdu profesionálové. Výtky budu mít jen dílčí. Petra Sladčíková má opravdu moc příjemný hlas. Její ráno není ospalé a přitom ani moc uspěchané…

Frekvence 1

Datum: 20.6. 2000

Čas: 7:08 – 8:08

Sakra! Tak jsem si říkal, že si konečně smlsnu na celoplošce a ono nic. Na Frekvenci 1 pracují opravdu profesionálové. Výtky budu mít jen dílčí.

MODERÁTOR

Petra Sladčíková má opravdu moc příjemný hlas. Její ráno není ospalé a přitom ani moc uspěchané. Jediné co bych jí vytknul je, aby se příště líp vyspala, nebo se líp připravovala. Sem tam se zarazí a přeřekne. To působí dost rušivě. Navíc je občas znát rozdíl mezí tím co čte a co říká z hlavy. To by se jí – jako profesionálovi – stát nemělo.
Zase ji ale musím pochválit za soutěž (i když je sám moc rád nemám). Měla připraveno dost informací, takže kromě hloupého soutěžení jsem se i něco dověděl. Ale posluchači, to byl průšvih! Ani jeden ze tří volajících nevěděl, kolik českých pánů bylo popraveno v roce 1621 na Staroměstském náměstí!
Ostuda.

MUZIKA

Phill Collins (Two Hearts), John Paul Young (Love Is In The Air), Team – Pavol Habera (Krátké lásky sú tie najdlhšie), Communards (Never Can Say Goodbye), Karel Zich (Alenka v říši divů), Chris de Burgh (I Missing You).
Výrazně starší věci, ale jo. Pohoda. Hudební redaktor se hlavně vyvaroval těch nejprofláknutějších songů, takže muzika po ránu neprudí a dokonce i lehce nastartuje.

REDAKCE

Výrazně slepičí rádio. Samá ženská. Za celé ráno jsem slyšel jen dva mužské hlasy v tomto pořadí: 1. Honza Mach – Zprávy pro vaši kapsu (docela zajímavá informace o prodeji a dovozu ojetých aut) a 2. Patrik Hezucký. Ten měl zprávy a byl to ten největší průšvih celého rána. Nechápu, co dělá na F1, když ho slýchávám na Evropě 2!!! Ke všemu mluví jaksi přes nos a nějak to ze sebe tlačí, takže mu nevěřím ani slovo.
To jeho kolegyně Soňa Šeberová je jiný případ… Ty, které jsem skoupal v předchozích Hodinách pravdy by se od ní mohly učit!!! Ještě se mi v tomto seriálu nepoštěstilo, abych mohl takhle chválit! Seriózní hlas, milý a přitom ne utahaný – veřejnoprávní. Byla prostě úžasná a na ráno jako dělaná.
I přesto, že to byla samá ženská, tak klobouk dolů před nimi, protože opravdu umí. Snad jen ještě k Renatě Jandzisové, která Sport v půl osmé mlela tak rychle, že jsem ani nevěděl co to všechno říkala.
Za hodinu jsem dostal do hlavy notnou dávku informací a proto mě trošku rozhodily osmi minutové zprávy v 8:00, kde toho bylo až moc. Zprávaři (byli dva na střídačku) nedělali třeba ve zprávách ze světa pauzy, takže se na mě sypala skrumáž tragických zpráv, bulváru a zajímavostí. Škoda.

Jo a ještě jedna věc. Doufám, že mi F1 alespoň mailem vysvětlí, co je to „…osoba s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem…“. Tahle informace v předpovědi počasí mě pobavila, protože jsem měl pocit, že jde o doporučení pro roboty.

REKLAMA A OBAL

Reklamy bylo tedy požehnaně. Rozsekaná do jedno až dvouminutových bloků, kterých bylo celkem sedm. Vypadalo to, jako kdyby každé Petřino slovo muselo být podpořeno reklamou. Nemám rád dlouhé reklamní breaky, ale v tomto případě by to ránu jen prospělo.
Obal? On nějaký byl? Skoro nic jsem neslyšel. Chtělo by to nějaké nové nápady a třeba suché slovo staničního hlasu.

ZÁVĚR

I když nemám Frekvenci 1 rád ještě z doby, kdy jsem rádio jen poslouchal, musím uznat, že funguje. Je tam hodně mluveného slova. To mi nevadí, ale chtělo by to nějak rozdělit, protože všechno steče do nepřehledné skrumáže informací, ve které se člověk špatně orientuje.

Jak tedy u mě Frekvence 1 dopadla? (1 je nejhorší a 5 je nejlepší)

  1. Moderování – 4
  2. Muzika – 5
  3. Redakce – 4
  4. Reklama a obal – 2

Celkové hodnocení: 3.75 bodu

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .