Hodina pravdy na rádiu … Egrensis

radiotv222Psát o tomhle rádiu už mi nějak nešlo od ruky. Musel jsem totiž hodinu doslova přetrpět. Tolik pro mě nezajímavé hudby a neprofesionality – to se jen tak neslyší …

Radio Egrensis

Datum: 5.6. 2000

Čas: 7:25 – 8:25

Psát o tomhle rádiu už mi nějak nešlo od ruky. Musel jsem totiž hodinu doslova přetrpět. Tolik pro mě nezajímavé hudby a neprofesionality – to se jen tak neslyší.

MODERÁTOR

Snad jen tady budu chválit. Příjemné osvěžení po všech těch hrůzách: Martin Orgoník v těch pár vteřinách, které měl k dispozici, byl pohodový, příjemný a vtipný. Trošku mi připomínal mou oblíbenou Petru Hrabánkovou dřív z Evropy 2. Třeba: „To byl pohodář Bob Marley. No jo to byla samá tráva a tak se nám uhulil k smrti“ nebo „No jo toto letí moje děti …“.
Takže Martine, pracuj na sobě a už rozesílej svoje demáče po celoploškách. A prosím Tě, při první příležitosti utíkej z té hrůzy pryč!
Tím pracováním na sobě myslím třeba soustředění, protože moc dobře z rádia nezní, když moderátor ohlašuje song a nemůže vybreptat anglický název. Stejně jsem Ti moc nevěřil, že Duran Duran vylezl s moc pěknou písničkou. Nezdálo se mi to z Tvých úst příliš upřímné. Pokud tomu tak je, nic si z toho nedělej. Mě se ta odrhovačka taky moc nelíbí.
P.S.: Ty horoskopy bych doporučoval lépe zpracovat a přemýšlet u toho. Kdybych zaléval kytky jen když bude vhodná konstelace, asi by mi do dvou dnů chcíply.

MUZIKA

Já si toho hudebního redaktora dokážu představit! Vlasy mastné tak, že by se na tom dala opéct topinka, ošoupaná jeansová bunda, a na nohách kristusky (to byly takové ty nazouváky se šňůrkou na palec). A pokud tak nevypadá, tak má za sebou přesně takovou minulost. Na to dám krk! Říkám to proto, že onen člověk má neomylný čich na písničky z Bé stran singlů a schopnost poskládat playlist tak, že se z toho komerčák jako já osype. Drtivou většinu písniček jsem neznal, a když už jsem rozeznal interpreta, tak jsem zas nevěděl o co jde.

Takže:

 1. nějaký anglicky zpívaný nesmysl
 2. asi Jarda Filgas
 3. nějaký anglicky zpívaný nesmysl
 4. Laura Branighan (Self Control)
 5. Víťa Vávra a cosi
 6. nějaký anglicky zpívaný nesmysl
 7. snad Beatles?
 8. cosi od N´Sync
 9. nějaký anglicky zpívaný nesmysl.
 10. Bob Marley (Colud You Be Loved)
 11. upachtěná novinka od Duran Duran
 12. nějaký anglicky zpívaný nesmysl.
 13. Katapult (Hlupák váhá)

Tólik nesmyslů, to je neuvěřitelné!!! To může poslouchat snad jen zarytý rockový fanda.
ŠOK! Když jsem se podíval na internetové stránky Radia Egrensis, zjistil jsem, že vychvalovaný moderátor a zatracovaný hudební redaktor jsou jedna osoba.

REDAKCE

To co přišlo v přehledu regionálního tisku, mě srazilo na kolena. Kateřina Telínová. Ta ženská snad vůbec nemyslí, nebo je přesvědčená o tom, že titulky někoho nadchnou a poletí ke stánku koupit si noviny. V první chvíli mě napadlo, že v Karlovarském deníku musí pracovat banda břídilů, ale všechno měla na svědomí Kateřina.
Posuďte sami (některé z titulků jsem vypustil, abych vás nezdržoval):
„Co si přečtete v Karlovarských novinách? Na jejich stránkách si přečtete, o výstavě, na které Jiří Kožíšek poprvé představuje před veřejností i kresby (!!!). Dočtete se o agroturistice na mezinárodní úrovni(!). Dozvíte se že domácí teréňáky nestartovaly(!!!), a že si jakýsi klub našel své místo(!!!). Izraelci se ozvali, ale jsou váhaví(!!!!!!). Mlask a štace byli nejúspěšnější(!!!!!!).“
Následovala Mladá fronta DNES (která měla přehled zaplacený). Kdyby ovšem zjistili, že ona ženština jen přakdákala titulky během patnácti vteřin, asi by vyrazili do Chebu a celou reklamu stáhli.
V 8:00 zprávy. Má snad cenu psát o Ditě Hanouzové?
Bože! Kdo to tam má na svědomí a povolí udělat v pondělí v 8:00 (!) přehled událostí z minulého týdne? Prostě tohle rádio jde proti všem zvyklostem. Co kdyby Egrensis začal vysílat televizní zpravodajství z minulého měsíce, a čtení z loňského tisku? Otřesné!

OBAL + REKLAMA

Vcelku nic moc. Sem tam zpívaný jingle. Ale to promo …
Příklad:

1.hlas: „Čoveče já ani nevím s kým …“

2.hlas: „che, já ani nevím kdy …“

1.hlas: „no a víš že já ani nevím proč?“

Oba: „ale jedno víme jistě! Á, to je maso! pečte s náma! Každej všední den na Rádiu Egrensis s Mírou a Martinem.“

Tak já teda taky ptám: kde? s kým? proč?! Ucházející bylo promo na filmové novinky. Špatné nebylo ani na další program. Jen kdyby nelhalo.
Stejně jako na RCL (minulá Hodina pravdy) je propastný rozdíl mezi celoplošnou a regionální reklamou. Je z toho cítit levnota. A sponorské vzkazy? Za zprávami jde „Počasí“. Hned po znělce „Znáte džíny ty a ty?“ kratičce počasí, a hned další sponzorský vzkaz. Ale takhle se to nedělá!

ZÁVĚR

U moderátora jsem nenapsal, že hrozně špatně míchá. Řekl bych ale, že je to spíš požadavek vedení. Nechat každou písničku totálně chcípnout, počkat a vyjet jingle. Pokud ne, tak si Martine dávej pozor, protože Ti to vysílání skáče, zasekává se, a nejde to ani trošku plynule. Co takhle přejmenovat se na „RÁDIO ŠPATNÝ AMATÉR“?!

Jak tedy u mě Egrensis dopadl?(1 je nejhorší a 5 je nejlepší)

 1. Moderování – 4
 2. Muzika – 1
 3. Redakce – 1
 4. Reklama a obal – 2

Celkové hodnocení: 2.00 bodu

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .