Hitrádia chystají v březnu překvapení, City pokračuje v tradici

hit_city_logoAUDIO UVNITŘ – V představování programových plánů a novinek pro první čtvrtletí roku 2010 pokračujeme i tento týden. Blíže vám dnes představíme vyhlídky, novinky a další zajímavé akce Hitrádií. Přichystali jsme i pár informací týkající se programově a hudebně blízkého pražského Rádia City.

Nejprve se podívejme na to, s čím v nejbližší době přijdou Hitrádia. Uplynulý víkend se nesl na Hitrádiích v rockovém stylu, posluchači si mohli víkendový poslech Hitrádií zpříjemnit především rockovou muzikou. Hlavním tahákem se pak stal záznam koncertu skupiny Kabát (Po čertech velkej koncert). Ale i v následujících dnech se chystá mnoho akcí a překvapení. Velké novinky se začnou už 12.února, kromě olympiády se připojí i Valentýnský víkend.

Olympiáda na Hitrádiích s Michalem Dusíkem

Zimní olympijské hry v kanadské Vancouveru pokryjí Hitrádia samozřejmě především ve svém zpravodajství a pravidelných vstupech. Milovníci zimních sportů se mohou těšit na pravidelné vstupy seznamující posluchače nejen s výsledky, vysílání okoření i perličky a zajímavosti. O kompletní zpravodajský speciál se však nebudou starat jen samotní zpravodajové. Programové rodině Hitrádií se podařilo na dobu konání her (12.-28.2.2010) získat skutečně zajímavou posilu.

Informace o olympijských hrách se budete moci dovídat přímo z úst známého a zkušeného komentátora České televize Michala Dusíka. Jedná se skutečně o exkluzivní kontrakt, protože informace bude Michal Dusík přinášet pouze pro Hitrádia. Slýchat ho budete moci po celý den v době od 12. do 28.února 2010.

vancouver_hitradio

Po rockovém víkendu přijde další tematický proud

Jak už bylo zmíněno v úvodu, minulý víkend se nesl ve znamení rocku. Tematické víkendy se vždy setkávají s velkým ohlasem u posluchačů a nejinak tomu bylo i v tomto roce. Loni jste však na vlnách Hitrádií mohli slyšet i další víkend zaměřený na další hudební oblast.

Když zmíníme datum konání, bude patrně všem jasné, jaká hudba bude vládnout Hitrádiím o víkendu 12. – 14. února 2010. Ano, právě neděle 14.2. je vyhrazena oslavám svátku všech zamilovaným. Víkend zasvěcený svatému Valentýnu bude logicky plný romantických, zamilovaných písniček.

SELF-PROMOTION: ZAMILOVANÝ VÍKEND HITRÁDIA ORION (2009)

Slyšet budete jednak moci kvalitní tuzemskou provenienci (Lucie Bílá – Láska je láska, Bohouš Josef – Láska jenom láska a další) nebo i klasickou populární zahraniční tvorbu (například Patrick Swayze, Elton John, …). Pro zamilované loni Hitrádia spustila i webový speciál. Dostane se natrvalo i do vysílání?

V polovině února přijde další speciál

Loni spustila Hitrádia své první internetové hudební speciály, nejprve se do éteru dostal stream zaměřený na patrně posluchačsky nejoblíběnější hudební dekády (konkrétně 80. a 90.léta). Oba speciály vychází z internetového speciálu Rádia City. Po jehu vzoru se ve vysílání objevily specializované dvouhodinovky produkované právě Rádiem City, jehož vlastníkem se loni stala skupina Media Bohemia. Největší hity osmdesátých let můžete slýchat ve všední dny v čase 18-20 s Reném Hniličkou, víkend v čase 19-21 je vyhrazen devadesátým létům minulého století.

SELF-PROMOTION: Speciály Osmdesátka a Devadesátka (Hitrádio Orion)

Proč implementovala Hitrádia tyto speciály do svého portfolia nám loni ozřejmil Lukáš Novák, tiskový mluvčí skupiny Media Bohemia,: „Jejich přebírání z Rádia City je logickým důsledkem postupného sbližování Rádia City s rodinou Hitrádií, kam vzhledem k cílové skupině v zásadě patří.“ Například Hitrádio Vysočina však víkendovou Devadesátku nepřebírá, podle Lukáše Nováka je filosofií „sdílet to, co je smysluplné sdílet, ale ne vše za každou cenu.”

PSALI JSME: Hitrádio spustilo internetovou Zónu Lásky

Spolu s těmito speciály byl na webu spuštěn ještě další hudební stream, zaměřuje se na poprockovou hudbu (stream nese název Hitrádio PopRock). Na konci října roku 2009 pak nastoupil i další webový stream zaměřený právě na romantickou hudební stránku – zamilované hity můžete poslouchat 24 hodin denně bez přerušení mluveným slovem díky streamu Hitrádio Zóna lásky.

Dozvěděli jsme se, že se ve vysílání Hitrádií dostane ke slovu i další hudební speciál. Poprvé jej posluchači ve vysílání budou moci naladit v pondělí 15. února 2010. Další podrobnosti však ještě nejsou známy. Posluchači se budou moci více dozvědět již brzy například z vysílání. Už teď se ale nabízí několik variant. Bylo by logické vycházet z již vytvořených webových speciálů, pravděpodobnější by byl proud zamilovaných songů. Tento pořad se totiž v současné době nachází ve vysílání Rádia City, denně mezi 19. hodinou a půlnocí hraje rádio jen tyto songy a navíc bez mluveného slova.

V březnu přijde radikální změna

Jako první se dozvídáte, že v první jarním měsíci letošního roku (tedy v březnu) dojde v programu Hitrádií k významné změně. Informace je však zatím přísně tajná. Přinést může jak změnu zvukové grafiky, tak i nový programový prvek, který se ve vysílání Hitrádií zatím ještě neobjevil. Nechme se tedy překvapit, co nového si pro nás tým Hitrádií připravil.

PSALI JSME: Prádelna Ranní show s Petrem Jablonským

zonalasky

Hitrádia i v lednu a únoru nabízí spoustu soutěží a cen

Zaměřme se ještě na několik soutěží, které probíhají v rámci vysílání Hitrádií. Například Hitrádio Magic nabízí posluchačům lyžařský víkend. Naopak s Hitrádiem Apollo si můžete ještě stále zabruslit na olomouckém Horním náměstí, s Hitrádiem Magic Brno můžete prožít zamilovaný valentýnský víkend v kině, Hitrádio FM Plus zve všechny na maškarní přehlídku masek, Hitrádio Dragon zahájilo tipovačku a s Hitrádiem FM můžete jít zdarma na koncert Lucie Bílé.

SELF-PROMOTION: MLSNÝ HRÁČ (HITRÁDIO FM PLUS)

Ještě nesmíme opomenout ani Hitrádio Faktor, v rámci jeho vysílání můžete slýchat pozvány na nejrůznější akce. Díky tomuto rádio se jako první můžete podívat na premiéru nového filmu Zdeňka Trošky s názvem Doktor od Jezera hrochů. Všechna Hitrádiem zároveň nabízí na webu tipy, kam se jít ohřát.

O akcích Hitrádií jsme psali:
Hitrádio Orion nabízí tisícové poukázky do kasína
Hitrádio Vysočina spouští předvalentínskou akci

sauna

Rádio City pokračuje v osvědčených akcích

Také letos přichází Rádio City s tradičními soutěžemi a akcemi ve svém vysílání. Ve vysílání nesmí chybět hra Muži versus ženy. Každoroční zápolení dvou pohlaví má letos přinést především krásnější Prahu, hlavní výhrou jsou zkrášlovací a kondiční kůry, vaším průvodcem za lepším vzhledem bude Roman Šebrle.

PSALI JSME: Hra Muži vs. ženy se vrátila do Rádia City

Od pondělí do pátku v ranní show rádia City s názvem Dobré ráno, Praho! je připraven Nový ranní flirt. A program bude tradiční – „V pondělí, v úterý a ve čtvrtek seznamujeme nesmělé a žehlíme problémy, ve středu představujeme nezadané a v pátek se ohlížíme za minulými ranními flirty a ptám se, jak to po romantické večeři od radia City dopadlo,” popisuje Rádio City na svém webu náplň pořadu. Vojta Efler s Ivou Leckou se tedy stávají prostředníky pro nesmělé, nezadané nebo se pokusí vyřešit partnerské neshody. Na webu je již nyní přihláška, najdete tam i podcast této rubriky.

SELF-PROMOTION: Nový ranní flirt Rádia City

Zajímavé však bude sledovat další směřování úspěšné pražské stanice. Na co se v budoucnu mámě těšit? Co přinese tento rok?

city_kompilat

Kam bude směřovat Rádio City v roce 2010?

V září jsme se bavil s Marcelem Kotykem, programovým ředitelem sítě Hitrádií, o budoucnosti projektů Hitrádií a Rádia City. Zajímalo nás, zda nedojde k centralizaci programu (jako tomu je nyní u Fajn Rádií). Důrazně však tuto myšlenku odmítl: „Základní filozofií jednotlivých Hitrádií je jejich regionální specifikum – patříme k nejsilnějším stanicím v jednotlivých regionech, a proto do regionů také nezastupitelně patříme. Žádnou „centralizaci” neplánujeme, ztráceli bychom tím naši hlavní odlišnost oproti celoplošné konkurenci. Samozřejmě naše přímá přítomnost v regionech je hodně náročná, nejenom finančně, ale klade vysoké nároky na řízení a personální otázku.“ A dodal zásadní myšlenku: „Stále ale platí – našim cílem je mít v každém kraji jedno silné Hitrádio, což je také odpověď na sloučení Hitrádia FM a Crystal v severních Čechách.“

RECENZE NA POŘAD TAJEMNÝ ROK: Vrátí nám rádia naše vzpomínky?

Hitrádia však zatím nepokrývají poměrně strategický bod – hlavní město České republiky, tedy Prahu. Pod skupinu Media Bohemia se loni zařadilo silné pražské Rádio City. Jaké plány jsou tedy v této oblasti? I na tuto otázku nám loni pan ředitel Kotyk odpověděl: „Jak jsem už poznamenal – našim cílem je mít v každém kraji jedno Hitrádio. Pro Prahu proto počítáme s rádiem City, jeho začlenění do rodiny Hitrádií proběhne v průběhu příštího roku, ovšem se zachováním specifičnosti hudebního i programového formátu Rádia City.“

Silným formátem je ve vysílání například formát Tajemný rok, v němž posluchači společně s moderátorem Lukášem Bárczayem pátrají po jednom roce, z něhož se hrají jednotlivé songy. Zároveň se dostávají na povrch indicie vázané k danému roku. Uslyšíme ho v Hitrádiích? To se už brzy dozvíme.

city2010

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Jaroslav Eret

    Z radia City se asi stane také Hitradio City na 93,7 FM Praze v Březnu asi ? Moc jim to přeju naše Hitradia Dragon a FM PLUS by se mohly také spojit ne Hitradio Západní Čechy jako to uďelaly Hitradia Most , Ústí , Crystál na Hitradio FM Severní Čechy ne Ahoj Jaroslav Eret z Habartova u Sokolova

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .