Čím nás překvapí Rádio Dálnice?

radiotv22POZNÁMKA – Nové multiregionální dopravní rádio na sebe už zřejmě nenechá dlouho čekat. Projekt Rádio Dálnice podnikatele Radima Pařízka se postupně probouzí. Původně lokální stanice na Jihlavsku se brzy dostane na širokou síť frekvencí s významným pokrytím. Co nabídne svým posluchačům a co napovídají licenční podmínky? Bude o tento typ informačního rádia zájem mezi českými a moravskými posluchači?

Projekt Rádia Dálnice je poměrně mladý, první zmínky se objevily před dvěma lety. Původně mělo jít o lokální rozhlasovou stanici na Vysočině, v listopadu se však společnost Radima Pařízka dostala k frekvenční síti, která pokrývá významnou část republiky. Stalo se vůbec poprvé v novodobé historii, že by ještě nevysílající rádio získalo síť více než 20 frekvencí, ještě k tomu mimo standardního licenčního řízení.

radio-dalnice-logoNicméně Rádio Dálnice může teď rozjet svůj projekt podle původních předpokladů, a vysílat dopravní a servisní informace. Stávající pokrytí mu poskytuje dostatečné předpoklady pro podobný servis. Zatím ale není jasné, jak bude celkový program koncipován. Licenční podmínky, které zveřejnila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svých webových stránkách jsou tak obecné, že provozovatel může do vysílání zařadit prakticky cokoliv – v hudební stránce jde o rozpětí 60. léta až po současnost s důrazem na „lehčí rock, pop a country“, což umožňuje výraznou variabilitu hudební dramaturgie.

TIP: Podívejte se na mapku pokrytí Rádia Dálnice

ilust-dalnice-ceskydomovCílovou skupinou Rádia Dálnice budou „řidiči a spolujezdci“. Ilustrační foto: Robert Mročka – www.ceskydomov.cz

Dopravní zpravodajství se paradoxně omezuje minimálně na čtyři dopravní vstupy denně. Tato klíčová podmínka tedy naznačuje, že ve výsledku nemusí jít o dopravní rádio, ale může v případě potřeby průběžně měnit svůj formát, a to i bez změny podmínek licence.

DALŠÍ INFORMACE: Rádio Dálnice už připravuje svůj web

Přínosem nové stanice může být vícejazyčné zpravodajství a specializovaný obsah. Z licenčních podmínek ale nelze vyčíst, jak přesně bude program vypadat v praxi, a tak si na konkrétní výsledek musíme ještě počkat. Samotné pokrytí však předurčuje provozovateli úspěch, pokud dokáže nabízený potenciál úspěšně zobchodovat.

Autor článku:

Komentáře (74)

 1. Hyvrys

  Vůbec nechápu smysl tohoto radia, vždyť v každém už i menším městě vysílá několik regionálních rádií a skoro každé přináší dopravní zpravodajství a to nejen 4x denně jak jsem tady četl že má rádio dálnice v licenčních podmínkách ale většinou každou hodinu a někdy i častěji.. Viz tady na Jižní Moravě třeba Kiss Hády které v ranním bloku má dopravní info i několikrát za hodinu a pokrytí má taky celkem slušné.. Takže by mě fakt zajímalo čím pan Pařízek přesvědčil RRTV tak ohromným že dostal hned 20 vysílačů najednou a to už se nebavím o rádiu Čas country kterému bylo povoleno až dodatečně vysílat v Brně tento formát. Nejdřív mohlo vysílat jen převzaté vysílání jiného radia Čas ale pak nějakým záhadným způsobem dostalo povolení od RRTV vysílat to country a to i bez výběrového řízení a přitom tento formát chtělo v Brně vysílat rádio Haná kterému tímpádem Čas úplně vypálil rybník.. takže ještě jednou: co má to rádio Dálnice tak ohromného co jiné rádio nenabízí?

  1. Ivo Rottenberg

   On totiž pan doktor Pařízek je v projektu Rádio Dálnice svým vlastním společníkem z Radia Čas (jako Vlasta Burián byl v jednom skeči svým vlastním dědečkem). V licenčních podmínkách má 7% na mluvené slovo, takže předpokládám, že dopravní informce budoz asi zpívané. Myslím, že Radu ohromil drzostí, takovému rádiu říkat Dálnice.

  1. Jose

   Tentokrát se nebudu nikterak široce rozepisovat, jen sem zkopíruji několik příspěvků, z diskusích u Dálnici, z jiných serverů, které se mi svým obsahem líbily. Takže o Dálnici napsali:

   RYS:

   ,,Nejde mi to na rozum.
   Auto jede po dalnici 130km/h (vetsinou spise 160km/h).
   Dosah 10W je tak cca na 3km useku dalnice.
   Coz by taky mohlo znamenat, ze jeden kmitocet uslysite cca minutu nez Vam „vypadne“.
   Moc neverim tomu, ze by se autoradia zvladly automaticky preladit pomoci AFS v RDS
   Ale jako 10W rusicka, ktera „vygumuje“ jinou silnejsi stanici je to vynikajici.“

   Matěj Vaňátko:

   ,,Vem si kmitočet 101,1 patřící Rádiu Jihlava. To nedávno žádalo o zvýšení výkonu z 250W na 1,5 kW. No neprošlo to díky debilní a trapné 50W rušičce ve Velké Bíteši. A takhle bych mohl pokračovat. Kdy už pání v ČTU a RRTV pochopí, že tímto stylem přidělování bude za nedlouho polovina republiky zarušená naprostými nesmysly.“

   Lubomír Čuml:

   ,,Co dodat? Nevěřil jsem,že toto vůbec někdy spatří světlo světa.Minimálně polovina těchto kmitočtů ruší stávající vysílače,navíc žijeme v Česku,kde jsou povolené výkony a modulační zdvihy často jen na papíře.Takže bude-li povoleno 50W,bude tam nejméně 100W,bude-li 100W,čekejme 200 až 300W.To je zdejší realita.
   Myslím,že jediná šance jsou stížnosti,či další právní kroky jednotlivých stanic na zarušení svého signálu a tím pádem i jejich finanční újmy.“

   Kuba Melín:
   ,,Pařízek běžně překračuje výkony na svých vysílačích o 200 % a více. Například jeden čas běžel kmitočet 91,8 FM v Třebíči s ERP kolem 3-5 kW, přitom povoleno tam je max. 300W! Tento vysílač šel v době své největší slávy bez větších problémů zachytit v Podkrkonoší, a to je na kótě 490+20m a signálu stojí v cestě Vysočina, kde jsou kopce přes 750-800m. Dnes už to prý trošku stáhl, ale i tak tam bude 500-1000W ERP odhadem.“

   JT:

   ,,Celý páně Pařízkův projekt se nese v duchu filozofie podobných pochybných podnikatelů, tzn. hlavně to rozjet a vydělávat, zbytek už nějak dopadne včetně průserů a žalob,z toho se v současném „právním“ sytému nějak vylížeme.

  2. Ivo Rottenberg

   vzpomínám na jiného borce, který blafováním o celoplšném pokrytí televizního signálu Martina Kindernaye připravil naivní investory o peníze¨. Toto bude zřejně něco podobného, ale teprve ve stádiu zrodu.

  3. Ivo Rottenberg

   jen doplním: když si Pařízek počká na DAB (jestli vůbec bude),takových 10 – 15 let, bude moci být dálnice na jediném kmitočtu. Dnes to je „dál nic“.
   Kdyby to fungovalo tak, že o nehodě u Prahy se dozvíme za Brnem za takovou půlhodinku, což třeba v Břeclavi ocení:-)))

  4. Jose

   Tak to jste mne inspiroval k lidovému vtipu, neboli Váš původní, trochu rozvinu…
   Takto se směje a šklebí Pařízek nebohým provozovatelům rozhlasových stanic: ,, DÁL NIC ÉÉÉÉ…)

  1. Jose

   Na lidi se v tomhle státě každý vykašle i když by si najali nejlepší právní kancelář na světa. Ta rádia, jejichž frekvence a pokrytí, zde byly zjevně napadeny, se musí bránit ! Samozřejmě, s plnou morální podporou, svých posluchačů. Určitě půjde o skupinu Radio Investmens a o další a další. Nejlépe by bylo, když by se dokázali, všichni poškození sejít a svoje kroky koordinovat. Ale netroufám si odhadnout, zda k něčemu takovému dojde nebo ne. Byli jsme jako posluchači, svědky už mnoha ,,zvláštností“, na českém FM, které by jinde nemohly projít.

 2. pevy

  Čím nás překvapí Rádio Dálnice ? Já myslím, že nás už nemůže překvapit vůbec ničím. Pod taktovkou notně „provařeného“ Pařízka totiž u nás už nemůže překvapit nikoho nic :-)).

  1. Jose

   No, to nevím. Ale pokud si uvědomíme, že Pařízek je na seznamu agentů StB. Že i v radě ČRo je prokázaný agent StB. Je otázkou, zda není někdo takový i třeba v RRTV. Neprověřoval jsem si jejich jména, třeba dle Cibulkových seznamů. V každém případě i kdyby tam nebyl. Jsou nalezlí jinde. A zřejmě to k nějakému tomu ovlívňováníčku, toho, či onoho stačí… Tihle lidi vědí hodně na leckoho…

  2. Barka

   Jenom na okraj. Nejenom , že mají své páky , ale oni se v tom vyznají na špičkové
   úrovni a neštítí se ničeho. Takže boj proti Dálnici může být na ostří. To mě na tom
   štve nejvíc. Kdoví , jestli je vůbec Pařez No.1.

  3. Jose

   To můžeme, čistě teoreticky odhadnout i podle toho, zda se někdo ozve a bude si, za své bojovat, či raději všichni stáhnou ocas, nechají si srát na hlavu a budou rádi, že jsou rádi.

  4. Barka

   Snad se to povede a lidi v okolí budou toho ušetřeni. To je to strašné svinstvo,
   že se na posluchače vůbec nemyslí. Proč lidé jako my, kterým není FM ukradené nemáme
   možnost něco ovlivnit.

  5. Jose

   Nebyl bych si tak 100% jistý s tím, že nic neovlivňujeme. Možná by jsi se divil, kdo všechno si sem chodí číst. A pak je ještě taková jedna divná věc, kterou jsem zde nedávno vypsal. Dejme tomu, že asi polovina mých někdy na první pohled značně podivných nápadů, vyjádřených na tomto serveru, byla uvedena do praxe. Pokusím se identifikovat možnosti: Mám jasnovidecké sklony. Zasáhla boží prozřetelnost. Mám určité analytické předpoklady. Mám relativně slušný odhad. Někoho napadlo úplnou náhodou zcela to samé. Někdo si to zde přečetl, zdálo se mu to jako použitelný nápad a realizoval to. Co myslíš, že by z toho mohla být reálně pravda ? Docela věřím i v tu poslední možnost. O autorství se nepřu. Je mi to fuk, hlavně, když k tomu došlo. Ostatně, jak jsem zde nedávno také napsal. Revoluce začínaly v hospodě, řečmi u piva. Nedávno začali politici projevovat zvýšený zájem o Facebook. To je dokázané. Tedy přesně spočítané. Takže možnost se svobodně vyjádřit je i možnost ovlivňovat. Takové věci, jako moc, k tomu nepotřebuješ. Stačí takto, po kapce, kapka. A od čeho jiného je odborný server o rádiovém vysílání. Přátelsky poklábosíme. Jako u piva. Třeba to někdo čte, kdo tu moc má, kdo ví ?

  6. Ivo Rottenberg

   …radní jsou,byli a budou korumpovatelní (Jak se to pozná? Zjistěte, čím jezdili do Úřadu první týden, a s čím z Rady odcházejí), dokud nebude čistší směmovní komise. Nemám obavy, že Rádio Dálnice svými informacemi bude motoristům co platná. Při zapnutí RDS autorádio přepne na Radiožurnál.

  7. Jose

   Stejně mi tyhle všechny dozorčí orgány a komise a dohlížitelé připomínají a příliš evokují socialismus…Nemůžu si pomoci…Nešlo by to herr gott už bez nich ? Zajímavé je, že tolik zatracovaný předseda ODS M.Topolánek se mediálně vyjádřil a dával jsem zde na to vyjádření odkazy, v tom směru, že by nejraději podobné rady, zrušil, čímž byla míněna rada ČRo, rady ČT, RRTV a také třeba i rada ČTÚ, nedávno jsem se opravdu upřimně vyděsil, zhlédnuvši, kdo sedí v radě ČTÚ, jenže asi na druhý pokus odstřelil soudruha mafiána Tlustého aby vzápětí byl sám sestřelen vševědem Klausem za podpory toho, co se courá po horách, zatím co má Prahu zavalenou sněhem atd. Nechci zabruslit příliš do politiky, ale ta je samozřejmě v prvopočátku… Šítí do Topola, Vševědem na trůnu a jeho až dojemná shoda s vuřtem Paroubkem ,byla na pováženou… Nechci Topolovi dělat agitku, to v žádném případě… Ale vypadá to, že bolšouni a agenti a podobní táhnou za jeden provaz, ku prospěch vlastní kapsy, vesele, napříč všemi stranami… Tedy někdy je jim proklamovaný ,,odpůrce, nepřítel“ milejší, nežli vlastní lidé… Takovou zvláštní otočku, udělal Vševěd několikrát…Ale vraťme se zpátky k věci. Jak je možné, že revoluce a cinkání klíčů byla zaměřena, nejen proti komunistům a jedné straně, ale v nemalé míře, také proti byrokracii, zbytečným úřadům atd. Jak to tedy, že se stav úřednictva a různých komisí, zhruba ztrojnásobil ? Však Vševěd se neustále zaštiťoval Thatcherovou, ale přitom celou dobu, způsoboval pravý ( nebo spíše levý ) opak. Kde je ona proklamovaná vláda odborníků ? Nebo tou odborností byla myšlena především starost o vlastní pupek ? Takže znovu otázka, no co je nějaká rada, někomu ? Ona nemá snad ČT do prdele, ředitele ? Nebo ho nemá ČRo ???? Tak na co tam sedí rada ? To je šedá eminence v pozadí ? Mazarini nebo Raspurtin ? To je něco jako StB ? Nebo cenzorské oddělení ? Nebo sekretariát ÚV KSČ ? Nebo, co to je a k čemu to je ? K znegativnění chodu společnosti ? Pochopím akcionáře, ti si hlídají svůj majetek. Ale, co dělají tito ? Čí hájí zájmy ? Atd. Atd. Ono by to šlo i bez rad. Jsem o tom přesvědčen.

 3. Ivo Rottenberg

  Asi by bylo nejlepší dát volné kmitočty do aukce, do veřejné, a kdo dá nejvíc dostane kmitočet. Je to sice veřejné, a peníze by šly do státní kasy, než dnes totéž, tajně do jedné či dvou kapes. Bez peněz do aukce nelez! A posluchač, potažno reklamní agentury, „ohodnotí“ během času, životaschopnost rádia. Zákony dnes zakotvené v licenčních podmínkách by byly veřejně kontrolovatelné, a tvrdě sankcionované jejich porušování.

  1. Jose

   K tomuto by šlo vypsat některé perličky. Oni licence na VKV přidělují. Jde tedy o příděl. Nejde o koupi. Ale po té, když je licence udělena. A stanice třeba krachne, není licence vrácena, ale to rádio zakoupí jiná firma, zažádá si o změny a jede na licenci udělenou úplně jinému projektu. To je přece divné ? Napřed se to rozdává a pak se to prodává. Správně by měli tedy licenci vrátit a ta být udělena někomu jinému. U DVB-T udělali totéž. Přidělili to. Ale u DAB+ to chtěli už prodávat. Ovšem poučení Telefonicou O2, která jim nestaví a neobsazuje Mux 4, chtějí mít možnost odebrání. Tak toto už mi přijde vše přetočené na hlavu. Něco rozdávají, ale dál je to prodejné. Tedy není to jako nájem od státu nebo povolené užívání, pak se s tím povolením prostě dál kšeftuje. A něco chtějí prodávat, ale v případě potřeby odebírat. Tedy zabavit, zase znárodnit. To je šílené. Pak jsou tu další věci, jako udělení nesmyslných analogových licencí Nově, Primě atd. Pak zase z toho plynoucí kompenzační licence pro DVB-T, které ho zpomalují a vyrábí v tom chaos. Když v roce 2013 dochází licence F1 a Impulsu, tak se v rámci přechodu na digitalizaci, prodlouží pomocí poslanců licence do roku 2025. Možná je na tom Slovensko na FM hůře, ale na rozdíl od nás už mají euro a zablokovat licence si tam nikdo nedovolil. Když doběhly, tak se dělala znovu výběrová řízení. Takže my jsme vážně netradiční stát. Nebo spíše bordel.

  1. Jose

   No, jo. Jenže já celý život tvrdím, že lidi, jako takoví nejsou ve své podstatě zlí, že jsou jen neuvěřitelně hloupí. Jenže v některých případech, pokud má někdo vysokoškolské vzdělání, dostane se do čela nějaké společnosti nebo do nějaké takovéto, vše možně mocné a ovládací a hlavně přídělové komise. Tak pro změnu nevěřím v lidskou hloupost, ale motivaci. Tedy jinými slovy. Oni prostě nemohou být tak hloupí. A když je celkem logické, že nemohou být tak hloupí. Přesto k takovému nesmyslnému rozhodnutí dojde. Je, jediné vysvětlení, jsou něčím nebo někým, k takovému jednání motivovaní. Viz. příspěvky do diskuse p.Rottenberga, příspěvky do diskuse p.Barky. Ostatně k největšímu rozkrádání vždy dochází, když jde o majetek někoho jiného. Tedy v tomto případě státu. Tedy o národní bohatství frekvencí, jak to zde bylo nazváno. A ostatně svět se čím dál více mechanizuje automatizuje a v podstatě zisky a zaměstnanci se již 30 let přesouvají z výrob do zábavy, tedy služeb, médií apod. Takže je to ,,in“ a lítají v tom pěkné prachy. Prostě jsou tak říkajíc u koryta. A nakládají s tím tak, jak s tím nakládají. Ty přesahy, těch koleček jsou neuvěřitelné v případě Dálnice. I když by tento nesmysl, jako, že je to nesmysl, ale dejme tomu, že by i takový nesmysl, třeba uspěl, tak by jich stačila defakto k tomu samému, tedy pokrytí dálnice asi polovina, nehledě na to, že některé k dálnici ani nedosahují nebo jen okrajově, jinde se 3 a více překrývají. Prostě, toto není nic jiného nežli provokace a neomalený útok na pokrytí ostatních hráčů. A pak jde o to zda si to nechají líbit nebo ne. Tedy jestli jde jen o tohle. Nebo je to prohnilé celé a raději budou zticha, protože jinde dostanou nebo už dostali podivně i oni. Takže, jak se říká:,,… já na bráchu, brácha na mne…“ No anebo lze i zvážit jeden z náhledů p.Rottenberga, totiž ten, že se s kolapsem a odporem počítá a jde jen o to někoho vytunelovat a připravit nějakého investora o peníze…To už také z českého FM, několikrát známe.

 4. Barka

  Přece ten, kdo přiděluje licence nemůže být takový blb , aby nevěděl , že jediným
  rozhodnutím zprasí na x let tolik frekvencí. I člověk bez zkušeností okamžitě pozná,
  že to smrdí. A kde to smrdí , jde o peníze. Tady nemá ani Topolánek ani pan Já žádnou
  šanci. Tu jsou jiné tlaky. Ostatně jako všude jinde. Na Nově vládnul pan Železný a
  každopu sobotu se vesele usmíval z obrazovky. A že by byl zrovna vzorem pro pionýry?

  1. Ivo Rottenberg

   Nejde o blby, ale nenažrance. Sranda je, že se jim neprokáže úmysl, a za dobrý peníz se klidně nechají nazvat hlupáky.
   Kouknul jsem na ty kmitočty a výkony. Asi má Pařez jiný úmysl, nejspíš to bude obyčejná pračka peněz. Přece to nemyslí vážně, tak blbej snad není

  2. Jose

   @Barka – I když to sem nepatří a je to v této diskuzi ,,off topic“. V 11,10 nezapomeň na to Radio 1, jak jsme se o tom bavili minule… Anebo ho můžeš testnout už i teď…

  3. Barka

   Může to být i pračka a úmysl nemá kdo prokazovat. Jediné co se může stát , že ho
   přebije někdo něčím silnějším. Buď konkurence potáhne za jeden provaz nebo někomu
   vlivnému bude vadit. Tak či tak , jsou tam ve hře jen peníze.

  4. Jose

   Hehe…A jsme v plynule i v tématu i s RADIEM 1. Tady asi jde i o kulturu… Pustil jsi to ? Tedy Belgičany neznám… Dost dobrý, budu se muset po nich někde podívat… Styl prý něco mezi Zappou a Dvořákem, dobrý hlod… Ti Novo Zelanďani, co jedou teď, taky dost dobrý…

  1. Jose

   Jo ti Francouzi byli taky velice dobří. Když by takhle chtěl hrát Pařízek, tak se může držet, klidně i v Evropě, ale to asi chtít hrát takhle nebude, co ? Ta dalši z toho Cansasu se ti asi líbit moc nebude vzhledem k tomu zaměření, ale to tam vážně slyším prvně, ovšem proti těm tvým neoblíbencům z Rock Maxu, to spíše vypadá směšně, řekl bych a jinak hrajou docela dobře..

 5. Barka

  Hraje poslední skladba a rekapituluji: Výborné. Já mám tyto skladby rád. Mají abych
  to nějak nazval , takový osvobozujíco-poklidný náboj. Nijak to do hlavy nebuší, přesto to do ní krásně leze. Je z toho cítit volnost , radost ze hry. Přesný opak
  hard metalových ukrutností. Ta nenásilnost mě silně připomíná jazz. Konec skladby,
  ve které jsem opravdu slyšel Planta. Vynikající a těším se na další. Díky za tip.

  1. Jose

   Také se mi líbila nejvíc ta poslední, byla fakt dobrá. To je právě důvod proč nazývám Radio 1 nejlepším komerčním rádiem v republice. A na druhé místo pak z českých rádií dávám Český rozhlas ( 4 ) Radio Wave. Obě tato rádia jsou sice řazena do kategorie ,,alternativní“, ale obě shodně disponují takovýmito pořady. Tedy nehrají jen alternativu k dnešní době, ale i tu 40 let starou. Zdá se, že pro toho chlápka skončila dobrá muzika někdy v roce 1978. V čemž se s ním v podstatě shodneme. Problém je v tom, že každý, kdo to namátkou zapne, ať jedno nebo druhé z nich, narazí na nějakou tu současnost a tak to zase vypne aniž by se o to dál zajímal. A prostě, je fakt, že obě tato rádia takovéto věci mají a je jich víc. Jen si je musí člověk vyhledat v programu. Tato rádia totiž doopravdy mají program a nikoli jako většina jiných, jen ranní show a dopolední show a odpolední show a večerní show a noční show a konec, posluchač se může jít zastřelit. Smutným paradoxem je jen to, že pro Český rozhlas ( 4 ) Radio Wave se nenajde v ČR jediná frekvence na FM a taková Dálnice jich dostane….

 6. Barka

  Jojo. To je samý rozjezd, zájezd , dojezd a nevíš nic.Ale tohle bylo opravdu dobré.
  Mě nové věci moc netáhnou a jak slyším nějaké podivné zvuky , tak se doslova vyděsím.
  Ale není to jen alternativa. Třeba na Ostravě, Proglasu, umí zahrát. Třeba jazz nebo
  folk. Taková půlhodinka tě osvěží a jdeš si zase po svém oblíbeném. Rock také nejde
  poslouchat celé dny. Trošku se to musí prošpikovat. Nedávno v Tv někdo vyráběl
  zvuky přes počítač a bylo celkem zábavné dívat se jak to mixuje. Ale to je spíš pro
  mladé a je hrozná ostuda, že se pro ně na FM takřka nenajde místo. Tím myslím hiphopáky,techniky a co já vím co je ještě bere.

  1. Jose

   Tak mně bere tak rock, jazz a folk. Hiphop ani techno rozhodně ne. Ale chápu, že to chybí, takže je dobře, že Wave hraje hodně Hiphopu a techno radio by tady prostě mělo být celoplošné stejně jako by takové mělo být classic rockové a jazzové a folkové. Místo toho tady bude strašit 60 stejně pitomých a stejně nudných popařů. Prostě český rozhlas 4 radio Wave, rádio pro mladé by na FM být mělo a to celoplošně a až takovéhle věci budou zajištěné, tak ať si pro mne za mne tady rozdávají frekvenci i nějakým pařízkovým pračkám. Ale takhle to devastovat, za stavu, kdy je tady hovno, to už je opravdu drzost sahající až do nebes.

  2. Jose

   Ještě doplním. Co se týče Proglasu, již jsem to zde několikrát vysvětloval, svůj postoj k nim. Jsem si plně vědom, že tam umí hrát dobré věci. Osobně jsem tam slyšel, jak Psí vojáky, tak i Jethro Tull. Jenže, před několika lety, nevím přesně kdy, tak 4 nebo 5 let zpět, už nevím, mě několikrát, doopravdy vytočili. Když jsem čekal na něco o muzice atd. Zaslechl jsem nechtěně i zprávy. A to bylo naprosto šílené. Prostě kydali tam hnůj, na všechny stany, co tu jsou. Jedině KDÚ-ČSL byla ta správná. A protože zrovna KDÚ-ČSL nemusím, tedy podle mého soukromého názoru, za celou svoji existenci, jen přebíhají, sem a tam a do dnes neví, kam patří. Označil jsem si to rádio, za vysílačku KDÚ-ČSL a od té doby, je prostě neposlouchám i kdyby tam hráli, nevím, co. Možná už je od té doby politická situace jiná, možná už to nedělají. Ale mne to tehdy vytočilo a to jim nezapomenu. Nemají se co, do politiky vměšovat. Protože, když jsou věřící, tak už v bibli mají, že mají nechat, co je boží, bohu a co je královo, králi. Takže na jejich politické agitky, jim kašlu i když chápu, že mohlo být třeba zrovna před volbami a že zneužítí soukromného rádia, pro kampaň nějaké strany, jako je třeba Křesťansko demokratická umie, se přímo, nabízelo samo. Ale u mne tím skončili. A prostě, ať si trhnou. Kdo chce, ať si je pouští, je to jeho věc, já to nebudu.

   Co se týče Českého rozhlasu 5 Ostrava, to je jiná. Nedávno zde padl od jednoho pána v diskuzi velmi dobrý typ, tak ho přihodím, protože to bude už zítra.
   Oldies aneb historie z černých drážek
   hodinový pořad Jiřího Tieftrunku 31.01.2010 od 17:05

  3. Barka

   Tenhle pořad znám. Jen toliko, že při každodenním procházením pořadů nacházím
   některé hudební počiny zdařené. Právě na Proglasu kdysi uváděli 100 múch a mě se to
   velmi líbilo. Jinak , Proglas je pro mne, pro tebe jako ateistu to asi nebude to
   pravé ořechové. Ale kašleme na to. Jen podotýkám , že se solidní věci najdou.

  4. Jose

   Asi tak. Nic méně samozřejmě to rádio svoje místo ve společnosti má. Ale uvedu jednu perličku, kterou možná ani jako věřící nevíš, kdysi dávno vysílali z Astry v analogu UCB tedy United Catholic Broadcasting. /Spojené Katolické vysílání/ Měli tam dva kanály a to byl takový nářez a takový metalový rachot, že snad nic tvrdšího, v té době, z Astry nevysílalo. Už nevím jestli to byli Angláni nebo Američani, ale prostě heslo měli, že chtěli přiblížit víru, mládeži… Takže šli v mladém stylu a tehdy v Anglii, vládla nejspíše, už asi pátá vlna metalu… Když jsem si představil české páprdy, že by tohle slyšeli, tak jsem z toho měl docela srandu. Protože u 90% z nich by se u toho zježily hrůzou, všechny chlupy na těle.

 7. Barka

  V žádném případě nesmíme být sobečtí a zatracovat rádia pro mladé. Mělo by se jim
  těch směrů umožnit a ať si vyberou.Já mám radost, když vznikne dobré rádio a ani ho
  nenaladím. Je to ale pokrok a proti němu nemůžeme jít. Ale co můžeme , kritizovat
  nesmyslné projekty. Je tu moc popového guláše a mělo by se vzít do rukou koště.
  Jak říkají Slováci ,len vydržať.

  1. Jose

   Tak moje soukromá hitparáda soukromníků je známa http://home.tiscali.cz/~cb009902/ i když na FM z nich chytím jediného a to BEAT. Jinak ještě mohu z FM VLTAVU a od loňského roku, kdy provedli změnu formátu i HEY. Jinak už nic. Ten zbytek, co bych mohl a je jich docela dost, nechytím a musím je přes net.

  2. Ivo Rottenberg

   Netušil jsem, že mladí potřebují Radio Dálnice. Je to snad tím, že jízda bez řidičáku již není trestným činem?

  3. Jose

   Obávám se, že mimo Pařízka Rádio Dálnice nepotřebuje vůbec nikdo…

  1. Ivo Rottenberg

   Vy o voze, já o koze. Domnívám se, že diskuze je u článku o Rádiu Dálnice a nikoliv o mládežnickém. Na všeobecné tlachání je na tomto serveru dost místa jinde.

  2. Jose

   To sice je, ale hovor se zde malinko posunul, jak už to tak bývá…

  3. Jose

   Ostatně buďte víceméně rád, že se začalo hovořit o něčem rozumnějším i když je to třeba vzhledem k článku ,,off topic“… Co si má člověk o Dálnici vykládat, že…?

 8. Barka

  Já nemůžu za to , že nečtete celou diskusi. Ono to navazuje. Ale pokud si ji
  neudržíte celou v hlavě , je to vaše věc. Jinak, nejsem zvyklý aby se mnou někdo
  takto jednal. Takže si nechte své výpady pro sebe.

  1. Ivo Rottenberg

   Nepřekvapil jste mě, jinou reakci jsem nečekal…

  2. Barka

   Jo , takových už kolem mě bylo. Jinak, žijete s pocitem duševní nadřazenosti.
   Takových tu bylo také dost. A kdeže jsou ti pánové. Pane Rottenberg doporučuji
   vzít zrcadlo , tam napsat rtěnkou Number 1 a zamyslet se.

  3. Jose

   Přestaňte se laskavě rafat pánové. Pana Rottenberga si velmi hluboce vážím a každý, kde se jen kdy pokusil stavět nějakou anténu atd. musí jeho jméno velice dobře znát z jeho vynikající Poradny. A ty nevypadáš taky zrovna jako pitomec, takže toho nechte…On má svým způsobem pravdu. Tady to má být o Dálnici, ale já na to kašlu… A pak se prostě překoukl, to se stane… Raději oba mrkněte semhle.

   http://www.digizone.cz/aktuality/rozhlas-mozna-zrusi-stanici-leonardo/

   Medek se nám vzbudil ze zimního spánku, zdá se…

  4. Ivo Rottenberg

   …a nebyli v bílých pláštích?

  5. Barka

   Pýcha a jízlivost ruku v ruce jdou.

  6. Jose

   Nechci vám do té plodné debaty pánové kecat, ale ten, kdo se vám oběma směje především, je Pařízek. To jsou mi oponenti… Jedna strana příspěvků a už se stačí mezi sebou pohádat. Pak se ovšem nedivte, že tu prochází to, co tu prochází a tací Pařízkové jsou na koni…

 9. Barka

  Jose , když mě někdo usměrňuje bez důvodu, tak koušu. Na to jsem alergický.
  Je fakt , že jsem se nachal vyprovokovat , ale nech se do mě nikdo nenaváží , já jsem
  s panem Rottenbergrem husy nepásl.

  1. Ivo Rottenberg

   …mám rád mistry světa, vševědy a hlavně husopasky…

  2. Jose

   No, jo, mohli by jste oba, ty své nabroušené klávesnice natočit jiným směrem…
   Pro Barku – jistě, že ses nechal zcela zbytečně vyprovokovat…
   A důchodce ztratil trochu přehled, jenže, teď toho nenechá, protože se za prvé baví a za druhé jsi na něj zaútočil ty, což se z toho dá vyčíst…
   Dobře, tak jsem to způsobil já, že jsem byl línej hledat debatu o Radiu 1 a vrazil jsem sem debatu o Radiu 1 a ještě z ní drze a proti pravidlům přešel na debatu o ČRo Wave.

  3. Ivo Rottenberg

   Jose. tím se netrapte. Jsem rád dostanu-li nahráno na smeč:-)))

  4. Jose

   Já se tím netrápím, ale až vás to přestane oba bavit, tak tady máte oba už od včerejška ode mne připravený docela zajímavý odkaz, týká se to ČRo, jen to musí projím místním schvalovadlem, což bude počítám, tak v pondělí, až nastane pracovní doba.

  1. Ivo Rottenberg

   Je jistou výhodou být důchodcem. Nemusím se za své jméno stydět, resp. nemusím se schovávat za přezdívku, aby náhodou můj chlebodárce nepoznal mé názory. Zase si pamatuji z dětství některé pohádky, jako třeba Werichovu O lakomé Barce. A pokud se jakýkoliv článek hodí k vylití si „chytrostí“ o něčem úplně jiném, chápu to jen jako pindy u piva.

  2. Jose

   Hm… Tak k pindům u piva nebo u kafe byl tento server nebo každý diskusní server, včetně různých chatů a Facebooků a kde čeho, přirovnán již několikrát… Dříve si chodili lidi poklábosit na náves nebo do hospody, dnes jsou líní někam fyzicky chodit, tak ,,jdou“ virtuálně na server, takže je to ve své podstatě zcela a naprosto totéž. Co se týče přezdívek, to už se zde také několikrát probíralo, já ji třeba používám, nejde rozhodně o zaměstnavatele, tomu to může být a je srdečně fuk a nejspíše ani netuší, že tento server existuje… I když sem chodí zaměstnanci z různých médií, já třeba mezi ně nepatřím a je mi to šuma fuk…Ale nemyslím si prostě o některých těhle provozovatelích nic hezkého a nerad bych někdy našel otráveného psa nebo propíchlé gumy u auta atd. takže v těhle diskusích se své anonymity hodlám držet…Samozřejmě v případě nějaké podpisové akce, jako tomu bylo třeba v případě RŽ, tak potom si za svým stojím a dodávám pravé jméno, přesnou adresu i funkční e-mail a telefon. No a nebyl bych si tak jist, že to nesouvisí. Tedy ono vždy, vše souvisí se vším. Tedy např. I to, že se rozdávají kmitočty nějakému podivnému projektu Dálnice, zatím, co pro takovou věc, jako je ČRo 4 Wave, nejsou. Takže má to souvislost. Velmi vysokou souvislost. Veřejnoprávní stanice nemá kmitočty a není na FM a nejsou ji schopni spustit na jediném z nich, ale pro Dálnici jsou. Atd. Furt se bavíme o tomhle. Tedy k debatě o značkách vín nebo autech a motorkách nebo fotbale nebo ženských zde opravdu nedošlo. Ostatně by mne zajímalo, čím jste si tak jist, že u vašeho protidiskutera nejde o pravé jméno ? Já to třeba nevím, jestli je to jméno nebo přezdívka a je mi to srdečně jedno, nepátrám po tom… Představil se jako Barka a dobře se s ním klábosí, to je všechno…

 10. Barka

  Já s|Josem souhlasím a respektuji to, jestli někdo napíše své jméno nebo jen přezdívku. Ani mne nijak nezajímá kdo je odkud, jestli je profesionál nebo jen fanda
  rozhlasu. Já jsem fanda a bavím se tady tak, jak to cítím a nebudu nikomu pochlebovat
  nebo se někým nechat nějak ovlivňovat. Toto je už řečená hospodská debata. V rámci
  internetu je jeho nedílnou součástí. Jose tak sem hoď nějaký tip ať máme zábavu.
  Několik dlouhých hodin mám naposlouchaných na rádiu Virgin hard rock radio a ještě
  jsem neslyšel ani slůvko. Jenom hrají , ale neskutečně.Včera večer hráli na Beatu
  Hrobaře od Premieru a dopředu se omlouvali a mě to tak potěšilo a dostal jsem hrozný
  záchvat smíchu. Úroveň moderovaní Beatu je prostě špičková. Také jsem si dal včera
  ráno 2 hodiny Hey ,abych si ověřil sobotní playlist a byl vynikající.

  1. Jose

   Na, Beatu mají opravdu vkus, to se prostě nedá upřít, tam to prostě je… Tohohle nemůžou Rock Radia docílit nikdy, jedině, že by vyměnili všechny, včetně uklízečky a vrátného… I když taková perlička a je to svým způsobem zvláštnost, ale už jsem se s ní setkal v životě několikrát, takže to zase asi taková zvláštnost není… Tedy jestli se nepletu, takže to ber s rezervou…Ale mám dojem, že jsem zde četl, že hudební ředitel na Beatu je v podstatě metalista a jeho nejzamilovanější kapelou jsou Slayer… Tak, je to takové docela zajímavé… Na to jaký se tam dává prostor Plastikům a Visáčům a 60.létům atd. Takže je to metalista s velmi dobrým vkusem… Nebo ta tolerance je tam velmi vysoká, ale protože takové znám i s osobního života, přímo, je to trošku zvláštnost, ale tak neobvyklé to zase není… No já si včera pustil na chvíli ten Rock Max a zase jsem se trefil, tedy vůbec to nesouhlasí s tvou averzí na ně…Když jsem to pustil, hráli téměř country, pak byl pro změnu až pop-rock, tedy Bon Jovi po nich Steve Miller Band, prostě žádný brutální metal se tam nekonal, v pohodě to šlo poslouchat… Virgin Classic Rock znám dávno a poslouchám je poměrně běžně z Astry, ale mám je uložené i v netovém přehrávači, když se mi nechce zapínat sat nebo někdo z rodiny na něco kouká atd. No ten odkaz vedl na Digi Zone, kde probíhá debata o ČRo. Respektive zase o Medkovi a o stanicích mluveného slova atd. atd. Objevil se tam totiž článek, že chce zrušit Leonardo.

 11. Barka

  Jose max jede v sobotu a neděli tak, aby měl co nejvíce posluchačů. Znám ho dobře.
  Ale kašlu na něj. Ještě k Beatu , moderátoři na jedničku a výběr skladem je víc , než
  vynikající. Beat snese jakoukoliv kritiku , je to vyjímka. jelikož se teď v dobré
  kvalitě dostanu k mnoha rockovým stanicím je už můj archiv takřka na nic. Kdesi jsme
  o tom psali a znovu píšu. Rádio takřka dokáže nahradit ostatní. Má to obrovskou výhodu
  v pestrosti a navíc kápneš na to ,co třeba neznáš. Takže výhoda je to obrovská.
  Má to pan Medek v hlavě v pořádku. Jediná stanice mluveného slova na zrušení? A čím
  by nás chtěl oblažit? Ještě mám pifku , co říkáš na netový Fill?

  1. Jose

   No, chvilku jsem přemýšlel kam by jsme se mohli přesunout, aby jsme to tady neblokovali, když by se zde někdo chtěl vyjadřovat ještě k Dálnici, jenže ono to má ten problém, že přeskakujeme, jak hovor jde, z toho na onoho a není to v podstatě, kam dát, protože je to tak všeobecné, že se to nedá narvat ani pod Beat ani pod Český rozhlas ani nikam. Takže pak to může být klidně i tady dál. Tak jistě, to už jsem zde napsal dávno, že BEAT je jednou z mála českých stanic, která plně obstojí ve světové konkurenci, tedy je nikoli na české úrovni, ale na světové úrovni. K Medkovi. No to se tam všichni ptají. On se vrátil z léčebny, že. Byl tam odvezen 2x. Tak se ptají, zda je doléčen, že podle tohoto rozhodnutí, to tak nevypadá. No mezi námi, já bych to bral s rezervou, on už toho nakecal. Zatím jediné, co vypnul bylo DRM. Co se týče FILL. Tak to je dost složitá otázka, co ti provedli ? No asi takto jde o p.Pýchu. Měl roky na FM rádio Limonádový Joe. Bylo to rádio kultovní, chtěné a obdivované. Nevím, proč, mně nikdy nijak nesedělo. Prostě něco se mi na tom nezdálo. Pak měl Sázavu, tam už se mi líbila hodně. Ta měla něco do sebe a i má. Je dál na netu. No Sázava byla taky vyhnána z FM, neboli tam jsou ty tahanice o Presston a Nový Preston atd. A to je na moc stran a spousty odkazů a české soudy to už řeší 5 let. No několikrát se pokusil dostat na FM s radiem Simple Music apod. Ani jednou mu RRTV nevyhověla a ani jednou neuspěl. Říkám k tomu, že bohužel, protože si myslím, že by to mohlo být dost dobré. Určitě zajímavější než nějaké Dálnice. No a v Praze jede rádio Ethno. Tedy konečně už na FM je. Ale to rádio není jeho, je Žantovského, ale on mu o ně pečuje. No, stěžují si na ně, že je tam moc popu a že je tam moc rocku. Mně to velmi vyhovuje, tedy mám rád věci, které jen etniku říznou, tedy jsou tím jen trochu navoněný, nežli tu úplně klasickou, fakt posbíranou někde na kazeťák mezi domorodci. Tak ještě já tu tvrdší nebo opravdu reálnou vydržím, jsem zvyklý na ledacos, ale obávám se, že běžní posluchači by s tím měli potíže, takže to dělá dobře, že se drží při zemi a je to tak akorát, když by šel hlouběji, mohl by mít méně posluchačů…V každém případě je to jediné rádio kde lze slyšet třeba Jima Čerta nebo Jablkoň apod. No a pak má ještě Ámos…taky na netu, to jsem v životě neslyšel…No a pak má Fill…Abych řekl pravdu, nijak zásadně mě to nezaujalo, nic méně vedu si to v evidenci jako české netové rockové rádio…

 12. Barka

  Já jsem Fill trochu poslouchal a ani mě moc nezaujalo , ale zkusím si ho namátkově
  testovat. Třeba se nějak vyvrbí a ten Čertík, já jsem ho pořádně neslyšel , co jsem
  vrátil mnoho pásek z kotoučáku. To byl opravdový klasik. A ještě bych chtě znát
  tvůj názor na Luboše Pospíšila. Mě totiž tento hudebník už kdysi dávno učaroval
  a pouštěl jsem si ho velmi často. Má zvláštní hlas , dobré texty a takové fluidum.
  Tak to cítím já a stojím o tvůj názor.

  1. Jose

   Osobně si myslím, že větší ambice, nežli zrovna Fill má třeba Rock Jam Radio, to má několik kanálů, mají nějakou satelitní licenci, ale snad jen pro distribuci nebo co a usilovali několikrát o licenci na FM. Negací je dost vysoká rotace a trochu dětské stránky, bych tak řekl. Jinak mám pocit, že se hodně snaží Rebel Rock Radio Brod. Ti by se na FM taky hodili. Co se týče Pospíšila, tak na jeho koncerty jsme chodili už někdy před 30 lety, podle mne je hodně dobrý. Mám doma asi 2 jeho černý desky. Jak už jsem zde psal Beat oslavuje 8 let vzniku. To dělají každý rok a vždy tam mají nějakou kapelu, zdarma. A s tou objíždí města, kde má Beat frekvence. Loni tam měli myslím Krausberry, to je hodně dobrá věc. Před tím Tango, tak to je kapela, co mě tedy zrovna nebere a kterou nemusím. A letos tam mají právě Pospíšila. Takže to rozhodně stojí za návštěvu. Rozpis, kdy, kde jsou je na jejich stránkách http://www.radiobeat.cz/cs/clanek/5867/narozeninove-turne-radia-beat-2010-.htm

 13. Jose

  Hm v 6,24 jsem ti sem hodil odpověď na tvůj příspěvek. Je 15,24… To jest 9 hod. po té. Tj . jedna celá pracovní doba a příspěvek ještě není ,,schválen“. Kdysi za pana Šinkovského, zde i v diskusi padlo, že pokud se zde nerozproudí diskuze, že je ochoten, zrušit i místní, povinnou registraci. Osobně se domnívám a to je zároveň i dotaz na pana Koiše, že zdejší diskuze, ponejvíce brzdí, nikoli povinná registrace, ale tento schvalovací proces, odpovědí pod články, pokud je v odpovědi link, na jiné webové stránky. Proto se ptám. Nebylo by možné, tento schvalovací proces vypnout ? Tedy příspěvky uveřejňovat i přesto, že v nich bude nějaký odkaz, ihned ? Domnívám se, že i když by zde došlo k nevhodným odkazům, tak že vždy, je možně, po té, takový nevhodný příspěvek editovat a odkaz znehodnotnit a přesměrovat, dle potřeby.

  1. Barka

   Dyť ty odkazy diskusi jenom posunou , teda ty solidní.

  2. Jose

   Pozor. Po dalších 5 hodinách konečně máš možnost si to přečíst. Aktivace tedy trvala, plných 14 hodin. A to je pracovní den. O víkendu je to delší.

  3. Barka

   Ty koncerty jsou pro mne naprosto nedosažitelné. Strašná škoda , protože LUboše
   Pospíšila mám velice rád. Já jsem na něm kdysi strašně dávno byl , to byla jakási
   osvětová doba a probíhaly fonotéky a kde co a byl u nás také Olda Janota a byly to
   krásné chvíle. Bohužel. Navíc musím dodržovat určitý režim kvůli zdraví , takže
   pro mne je to v háji. O brodském rádiu vím a brzy ho proklepnu. Dnes nebo zítra jdu
   na polské jazzové rádio. Pokud znáš ,je to dobře.

  4. Jose

   Na Pospíšila půjdeme s kolegy z práce v pátek do Jablonce.
   /též posluchači Beatu/

   Jinak z polských věcí mně osobně zcela jednoznačně a nejvíce oslovuje
   http://www.hermeticgarage.com/radioHG.php
   Našel jsem to na předvolbě, v jednom linuxovém netovém, rádiovém přehrávači.
   To je přesně moje krevní skupina.

   Jinak vynikající je a mám i rád tohle
   http://www.polskastacja.pl/ polský netový portál s rádiemi, chodím si tam hlavně poslouchat jejich Blues rádio.

   U českých posluchačů je hodně populární nebo má i docela dobrý zvuk
   /myslím po stránce odehraných věcí, ne doslova/
   tohle polské rádio http://www.antyradio.pl/

   Ale nedávno jsem si normálně na FM chytil Wroclaw a taky to bylo dobrý.
   Zrovinka tam byl nějaký pořad s názvem 100 desek, které pohnuly Rock’n’Rollem, takže Doors, Zeppelini, Stouni…Bylo to dobrý.

  5. SETI72

   Opičí se po Beatu :-D

  6. Barka

   The Doors je jediná kapela , kdy pokaždé slyším něco jiného.Excelentní.Nenapodobitelná.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .