Marek Berger opustil Krokodýl a bude řídit dvojčata Rubi/Haná

Programový ředitel Radia Krokodýl Marek Berger po sedmi letech ukončil své působení v jihomoravské metropoli a po dovolené se vrátí zpět na střední Moravu, kde v devadesátých letech řídil Radio Rubi. Od 1. řijna bude programovým ředitelem hned dvou stanic – Radia Haná a Radia Rubi. V exkluzivním rozhovoru pro RadioTV se vyjádřil k tomu, proč opouští Radio Krokodýl, jaké má s oběma stanicemi úmysly a jaké jsou jeho cíle ohledně poslechovosti.

Jasná otázka na začátek. Proč opouštíte Krokodýl a vracíte se zpátky na střední Moravu?
7 let v Rádiu Krokodýl beru jako velkou zkušenost a chci poděkovat vedení rádia za tuhle možnost. Za ty roky jsem poznal spoustu skvělých lidí a tak po téhle stránce je odchod trochu těžší. Mám ale určité vize a plány, které chci teď realizovat právě na střední Moravě.

Kdysi jste dlouho řídil Radio Rubi, teď budete řídit Rubi i Radio Haná. Taková pozice není v českém éteru příliš obvyklá, navíc když jde o rádia dvou majitelů. Jak si svou práci představujete?
Obě společnosti na národním trhu působí společně, oba majitele dobře znám a oni se znají mezi sebou. V českém éteru je určitě daleko víc neobvyklejších věcí než tohle :-)

Předpokládám, že budete mezi oběma rádii pendlovat. Ale budete sídlit  v Olomouci na Hané nebo v Uničově na Rubi?
Zatím budu do jednotlivých stanic dojíždět, výhledově chci bydlet v Olomouci.

Za časů vašeho ředitelování na Rubi byla tato stanice mnohem poslouchanější než Haná, nyní je tomu naopak. Kde vidíte důvody?
Jak jistě víte, tak rozhlasový trh se za tu dobu hodně vyvíjel. Rubi dostalo konkurenci v podobě několika „mladých“ stanic. Rádio Haná se velmi profesionalizovalo a pokud se podíváme na jeho vývoj, tak je opravdu na co navazovat.

Předpokládám, že se budete snažit obě rádia lépe vyprofilovat tak, aby si navzájem nevyžírala posluchače. Můžete přiblížitsvé plány, kam s nimi pohnete?
Je velmi předčasné na tohle odpovídat. Nejdřív je důležité důkladné zmapování těchto stanic, přesný monitoring toho co dělá konkurence v regionu atd. Cílem je samozřejmě kontinuálně zvedat poslechovost. Plány jsou na úvod spíše na bázi programových změn než nějaká radikální změna hudby.

Vím, že je ještě brzy, ale máte už v hlavě nějaké personální či programové změny?
To opravdu zatím není na místě. Chci se nejdřív potkat se všemi lidmi a řekneme si cíle a vize. Pak budeme hodně pracovat:-)

Myslíte, že je reálná představa, že by třeba noční vysílání přebírala jedna stanice od druhé? Tedy jakési společné noci, jak se to dělávalo v devadesátých letech?
Žádné přebírání přebírání programu nemám v úmyslu.

Rubi i Haná v posledních letech mocně rozšiřovaly své pokrytí. Myslíte, že mají ještě některá hluchá místa?
Když to srovnám, tak Rubi má hluché místo v Hranicích a obě stanice pak na Kroměřížsku.

Koho vidíte na Olomoucku jako hlavního konkurenta?
Všechny stanice.

Moje tradiční otázka, na kterou se každý zdráhá odpovědět: Na jaká čísla poslechovosti byste chtěl obě stanice vytáhnout?
V součtu týdenních poslechovostí stanic Haná/Rubi 250 tisíc.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .