Rozšíří se Evropa 2 i na Slovensko?

Rádio, které si každý den naladí nejvíce lidí v Česku, by se mohlo objevit i na Slovensku. Napovídá tomu ochranná známka, kterou si mediální dům Lagardere nechal zaregistrovat na slovenském Úřadu průmyslového vlastnictví. O vstupu Lagardere na Slovensko se mluví v souvislosti s prodejem Rádia Okey.

Neustále hledáme nové možnosti pro investování, které by rozšířily naše podnikání v oblasti elektronických médií,“ uvedl na dotaz serveru RadioTV Miroslav Hrnko, výkonný ředitel skupiny Lagardere CZ. Zájem o podníkání na slovenském rozhlasovém trhu potvrdil prezident české lagardere Michel Fleischmann v nedávném rozhovoru pro RadioTV: „Na Slovensku jsme učinili několik pokusů, které zatím nedopadly, ale ten záměr skupiny jít na Slovensko existuje, ale s kým a v jaké formě se mění od nabídky a poptávky. Je ale pravda, že bychom chtěli jít na Slovensko a podnikat tam na rozhlasovém trhu,“ uvedl tehdy.

Ochrannou známku na výraz Evropa 2 si nechala 26. října zaregistrovat společnost Lagardere Active Broadcast. Jako první na to upozornil slovenský magazín Radia.sk. Evropa 2 by mohla teoreticky nahradit slovenské multiregionální rádio Okey, o kterém se v poslední době často hovoří jako o rádiu na prodej, více v článku Lagardere má zájem o slovenské rádio, koupí Okey? Zástupci české pobočky Lagardere dnes odmítli spekulace o rozšířením Evropy 2 na Slovensko jakkoliv komentovat.

Evropa 2 měla na Slovensku své zastoupení již v minulosti. V devadesátých letech se logem s vlnovkou prezentovalo košické Rádio Top a popradské Rádio Tatry. Rádio Okey by ovšem bylo zcela jinou kategorií, svým signálem totiž pokrývá všechny stěžejní slovenské regiony od Bratislavy až po Košice.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .