Rok 2000 v českých rádiích I.

radiotv22Konec roku klepe nekompromisně na dveře, z našich rádií se nemilosrdně linou vánoční hity a Santa Klaus s Ježíškem a Dědou Morozem oslavují, že už to všechno mají za sebou. My ovšem s oslavami ještě počkáme a tohoto předsilvestrovského času využijeme k malé rekapitulaci toho, co se v našem rozhlasovém éteru v roce 2000 přihodilo. A vezmeme to pěkně popořádku.

Leden

První měsíc roku 2000 by se dal nazvat velmi poklidným. Proběhla konference EDI a na následující tiskovce nám Michel Fleischman vyjevil, co se chystá na F1 a E2. Na kótu Liberec – Ještěd se vrátila Evropa 2 a tentokrát již legálně. Poprvé se začalo mluvit o expanzi Kissu na vysílače Radia Classic.

Únor

Únor proběhl ve znamení posledního Mediaprojektu starou metodikou. Výrazně se zadařilo Radiožurnálu, Impulsu a novému Blaníku a vyvrcholil také roční vzestup Kiss Morava. Do velkých potíží se dostalo liberecké Radio Euro K, na něž byl vyhlášen konkurs.

Březen

V polovině března se konečně rozjelo Radio Melody, které získalo licenci již v létě 1999, ale s playlisty Radia Karolína uspokojilo jen minimum posluchačů. Koncem měsíce jsme už podruhé hodnotili nejlepší weby českých stanic. Článek Rádia na Internetu II. – Top Ten je dodnes našim nejčtenějším.

Duben

Vrchní liberecký soud po měsíci zrušil návrh na konkurs Radia Euro K. Jen pár dní na to oslavila Evropa 2 jako první rádio u nás desáté narozeniny. Ovšem potom se pozornost přesunula na východ, Radiu Zlín totiž někdo ukradl uherskobrodský dokrývač. Kiss Publikum se od tohoto podlého činu samozřejmě dostancovalo a policie dodnes vůbec nic nevyřešila.

Květen

A přišel další Mediaprojekt, poprvé novou metodikou a po dlouhé době jen za jedno čtvrtletí. I tentokrát se zadařilo Impulsu a Blaníku, který se vyšvihl na první místo mezi lokálními stanicemi. Do redakcí a studií začal šířit děs a hrůzu samozvaný kritik Geertruid Zell-MacLoad a jako první to „odnesla“ Zlatá Praha. Ještě huř dopadlo Radio Classic, které dostalo ultimátum a muselo opustit vilu Portheimka.

Červen

Měsíc nezačal dobře pro rodinu rádií Faktor – do studia sjel po anténě blesk lze hovořit o velkém štěstí, že škody vznikly jen na majetku. Radio Impuls vyhlásilo hru o dům a samozřejmě se našli filutové, kteří toho chtěli využít. Oslavovalo se na Evropě 2 – RRTV ji přiklepla ostravský vysílač. Rada byla v červnu vůbec aktivní, vyhlásila řízení na osm dokrývačů a čtrnáct licencí.

Polovinu roku máme za sebou a tu druhou si probereme zítra. Užijte si vánoce a těště se na Silvestra.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .