Radio Melody už jede

radiotv22Necelé dva týdny před koncem stoosmdesátidenní lhůty, kterou má každý provozovatel na start, začalo dnes ráno vysílat Radio Melody. Pražané se tak dočkali další rozhlasové stanice, na kterou čekali už od loňského června, kdy probíhala licenční řízení.
První známky života – stereofonní nosná – se na frekvenci 103.7 MHz objevily už včera odpoledne, před půlnocí byla slyšt první modulace, konkrétně jingly a hudební smyčky. Oficiální program byl spuštěn v pět hodin ráno.
Program Radia Melody zatím není nijak zvlášť oslňující. Zklamání budou Ti, kdo čekali něco nového, Melody hraje převážně české country, což znamená, že půjde jednoznačně po krku Country Radiu, které si dlouhodobě drží téměř tři sta tisíc posluchačů.
Co se technických parametrů týče, tak vysílač je pravděpodobně na Rošického stadionu – na stejné tyčce jako má Radio Vox. Maximální povolený výkon je 1kW, polarizace vertikální a hned od začátku se vysílá také RDS. PS je _MELODY_, PTY je MOR M, vysílá se také TP a radiotext, spínání TA při dopravních informacích zatím nefunguje. S využitím táborského dokrývače na 106.8 MHz se podle našich informací v dohledné době nepočítá.
A ještě jedna zajímavost. Pokud máte možnost přijímat Radio Melody a současně plzeňskou Karolínu, srovnejte jejich program. Nejenže Melody kopíruje program Karolíny, ale používá dokonce její hudební playlisty. Situace se tak vrací do loňského léta, kdy v Praze na frekvenci 103.7 MHz nějaký pirát velmi kvalitně vysílal signál Karolíny, dokud si pro něj nedojeli chlapci z ČTÚ.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .